Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Na zakończenie dzisiejszej serii dorzucę do kompletu Nachyłki, mam 3 odmiany i wszystkie kwitną na żółto.
Nachyłek lancetowaty kwitnie bardzo długo jeśli będziemy usuwać przekwitłe kwiaty.
Obrazek

Nachyłek okółkowy przywędrował do mnie od Halinki (Hala67) pod koniec kwietnia.
A że była to jedna wielka plątanina rozłogów (on tak ma) wykopałam dołek, wrzuciłam toto do niego i zasypałam... :;230
Widać dobrze mu bo urosła dość szeroka kępa i obficie pokryła się kwiatami.
Obrazek

Kolejny nachyłek przywędrował od Adama (AdamS) jako maleńka sadzonka bo więcej nie dało sie uszczknąć. Bałam się o niego więc był pod szczególną opieką i warto było- rośnie i kwitnie a kwiaty pełne są tak ciężkie ,że musiałam roślinkę delikatnie usztywnić.
Nachyłek wielkokwiatowy -Sunray-
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, bardzo mnie ucieszył widok Nachyłka okółkowego, którego Ci wysłałam w kwietniu. Widać po nim, że swojsko mu i błogo. Nachyłek wielkokwiatowy 'Sunray' jest cudny.
Szersze ujęcia Twojego ogrodu pokazują wiele lat sumiennej pracy. Rabatki są świetnie rozplanowane i skomponowane. Tylko patrzeć i uczyć się.
Ilość żab odwiedzających Twój ogródek jest zdumiewająca. To znaczy, że woda czysta i warunki do rozwoju sprzyjające. U mnie, niestety, tych pożytecznych płazów jest coraz mniej.
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Nachyłki i złocienie śliczne :!: Dopisałem nazwę odmiany, bo też mam 'Snowball' od Maniusi.
Nachyłek 'Sunray' - ciekawe jak będzie zimował? U mnie trzeciej zimy nie przeżył.
Mam lancetowatego 'Sterntaler'. Jakbyś chciała siewki, to są 8-)
Awatar użytkownika
maniusika
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5969
Od: 18 mar 2009, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Jak nie masz buszu , coinnego że masz z czego powiekszać kwiatowy ogród .. U mnie jeszcze można chodzić między bylinam ale co roku coraz ciaśniej .. Też mi ładnie kwitną nachyłki i złocienie ,pięknie wyglądają te od Jacka i żółte chociaż ogołocone od dołu ..
zapraszam do mego ogrodu..Janka
Moje -marzenia-maniusika -IV
Mój album
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Ojej ;:oj , ale Ty masz cudne lilie ;:oj, a i nachyłki śliczne, może znajdą się jakieś siewki :wit
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu! Czy przezimowały Ci kiedyś kolorowe nachyłki? Ja próbowałam 2 razy, ale po zimie śladu po nich nie było :-(
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Lorrie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3732
Od: 5 maja 2009, o 13:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu, Twoje Złocienie mnie urzekły, nie wiedziałam że tyle ich jest, przypominają Jeżówki. Przeraziło mnie, że odmiana Solar już zakiwtła ... Sama mam wrażenie, że jesień przyjdzie szybcjej, ponieważ obserwuję już pająki, które zawsze pojawiały się w sierpniu, w tym roku są już od połowy lipca i jest ich okropnie dużo ... Piękny ogród z mnóstwem kwiecia, już sobie wyobrażam te zapachy ...
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

hala67 no widzisz Halinko jak dbam o Twoje roślinki ...
Żab faktycznie u mnie mnóstwo i juz zaczynam z nimi gadać bo jedna mieszka w działkowym WC - tak sobie wybrała a że siedzi w rożnych miejscach to czasami muszę ją przeprosić aby pozwoliła mi skorzystać ... :;230

W narzędziowni stawiam wiaderko z małymi narzędziami do pielenia i nie wiem jak one tak wysoko wchodzą ale od czasu do czasu taki widok mnie spotyka - dobry stróż.
Mogę wypożyczyć tam gdzie buszują złodzieje ...

Obrazek

Obrazek

JacekP dziękuję za uznanie.
Może to grupa tzw krótkowiecznych ? Z moich obserwacji wynika ,że Złocień maruna w drugim roku kwitnie najobficiej i jeśli komuś zależy tylko na ilości kwiatów to coroczne nowe nasadzenia mile widziane. Mnie bardziej na liściach choć tam gdzie mają stroić rabatę kwiaty owszem i to dużoooooo ...
Za Nachyłka 'Sterntaler' dziękuję ale kwiatów w żółtym kolorze mam dość dużo.

maniusika Janeczko masz rację,że jak jest trawnik to jest z czego podskubywać . Ja też ubolewam nad stanem dolnych liści u Złocieni jesiennych.

iwona0042 Iwonko u mnie siewki to życia nie mają... no chyba,że planuję konkretny zbiór nasion wtedy tak. Przycinanie i usuwanie przekwitłych kwiatostanów to u mnie codzienność więc nie ma co się siać ... :;230
Na Forum mamy koleżankę "babopielka" wiadomo od czego pochodzi nazwa ...
Ja u siebie mam "chłopopiela" i po jego przejściu to żaden chwast nie uchroni się, siewki gdyby takowe się trafiły też i nawet moje sadzonkowane gdy nie oznaczę też szans nie mają ... i co Ty na to ?

takasobie Miłko kolorowych Nachyłków nigdy nie miałam ale wpadnij do wątku JackaP - on je ma i temat zna.

Lorrie Alinko Złocienie od zawsze podobały mi się a szczególnie w dużej kępie.Wiem,że Ty też pojedynczych nasadzeń nie lubisz.
Co do mającej nadejść jesieni w przyspieszonym czasie to chyba przeczucia Cie nie mylą bo wiele dziwnych rzeczy się dzieja w nieodpowiednim terminie. Dobry obserwator przyrody zauważa takie zmiany, no chyba ,że to anomalii ciąg dalszy.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu wszystko już "rośnie". Nie wiem co będzie z aptenią - dla pewności posadziłam w doniczkę i została w domu. Całkiem zapomniałam - miałam Ci dać kilka słoiczków :roll:
Piękne złocienie :!: Też je lubię. O sadzonkę Wirral Supreme muszę się uśmiechnąć do Ciebie.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Oglądając Wasze kwitnące Liliowce zapomniałam pokazać jakie u mnie kwitną - ale gapa ze mnie ...
W takim razie naprawiam błąd i wrzucam pierwsza partię Liliowców
Ta odmiana zaczyna u mnie jako pierwsza festiwal liliowcowy

02.VIII.12 uzupełnienie nazwy Liliowca po wypowiedzi JackaP
Hemerocallis lilioasphodelus (Liliowiec żółty)
Obrazek


A potem zakwitają na wyścigi inne aby też pokazać na co ich stać...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

LILIOWIEC DUBLE DRAGON
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liliowce QUTRAGEOS ładnie sie rozrosły od ubiegłego sezonu
Obrazek

Liliowiec Siloam Royal Prince zaskakuje mnie intensywnością koloru -to kolejny mój ulubiony.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

W tym sezonie mam juz 3 rabaty z Liliowcami
Rabata trójkątna w trzecim sezonie od jej powstania robi się za mała dla takiej ilości.
Obrazek

W pasie przy płocie od alejki działkowej posadziłam nowe wiosenne zakupy - 6 odmian od hodowcy z tym,że kupowałam minimum 2 lub 3 sztuki z danej odmiany
Posadziłam tam także 2 odmiany Liliowca w pięknej wysyconej czerwieni od naszej Halinki (hala67).
Długotrwałe opady deszczu przyczyniły się do tego,że kilka z nich zakwitło a ja nie zdążyłam ich zobaczyć - młode sadzonki więc miały niewiele pąków.
Obrazek

Dalszy ciąg kolekcji
Obrazek

Obrazek

Liliowiec DARING DECEPTION - zauważyłam,że jest bardziej od innych podatny na uszkodzenia przy dłuższych opadach deszczu
Obrazek

Liliowiec Fairy Tale Pink ukrył się za Hostami ale go wyłuskałam i jest
Obrazek

A tu ciut blizej aby zobaczyć te piękne delikatne kwiaty w jasnoróżowym kolorze ze złotym środkiem. Ta odmiana ma płatki szerokie, lekko pomarszczone z obfitą falbanką, gardziel zielona. Kwiaty bardzo ładnie otwarte i dla mnie to jeden z ulubionych.
Obrazek

Liliowiec Frans Hals , spodobał mi sie kontrast kolorów na jego płatkach więc go szukałam i czasami zdarzają się miłe niespodzianki bo ten piękny Liliowiec trawił do mnie dzięki propozycji wymiany ze strony forumowicza Adama (AdamaS)
Oczywiście,że skorzystałam z tak miłej oferty - dziękuję Adamie ;:333
Obrazek

Liliowiec RED SUSPENDERS ( ???) z grupy tzw pająków
Obrazek
Moje Liliowce mają jeszcze sporo pąków więc zapraszam na dalszy ciąg.
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Cudowne liliowce.
Oj szybko tutaj wrócę!
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Śliczne masz liliowce i tyle odmian i takie kolory ;:333

Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”