Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ogladając Twoje białe dalie stwierdziłam, że takich kolorków u siebie nie mam. Są piękne ciekawie wyróżnia ich barwa na rabatce. A jak Twoje karłówki, pokaż nam.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Jak Ty mnie Krysiu dobrze rozumiesz! ;:196 W tym roku pewnych dalii się pozbedę, bo kupiłam co innego, wyrosło co innego i w dodatku z błędem genetycznym :evil:

Ja też w tym roku posadziłam białe dalie obok siebie, żeby podkreślić ich różnorodność. I już też kombinuję, co i jak posadzę w przyszłym :-)
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

korzo_m Dorotko nie masz dalii w białym kolorze czy takich odmian jak ja z ciekawą i bardzo szczególną budową kwiatów ?
Biel faktycznie pięknie się prezentuje i tworzy takie akcenty a raczej punkty odniesienia dla innych.
Dalie karłowe mam ale,że kwitna juz od czerwca to spowszedniały ... poza tym mimo moich usilnych starań ślimaki zniszczyły liście.
Bardzo mnie to drażni bo wiadomo,że to szpeci ale dalie karłowe są i jutro wstawię ich zdjęcia
- obiecuję ;:108
A dziś dla Ciebie Twoja bylina, która jesienią znów odwiedzi Twój ogród.

Słonecznik "Loddon Gold" w tym roku zdecydowanie niższy bo sezon jakiś taki ... więc są rożne anomalia.
Poza tym kępa rozrosła się i jest za gęsta a to też może być przyczyną. Przerosły go Jeżówki ale one w tym roku i mnie zaglądają do oczu - tak wysokie porosły.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji pochwalę sie,że zdobyłam kolejna roślinę, którą pamiętam z babci ogródka.
To Rudbekia naga , jeszcze do pełni wspomnień potrzebuję odmianę 'Golden Glow'

Obrazek

Obrazek

Jaskrawo-żółte płatki i zielonkawy środek dość dobrze widoczny bo wypukły.
Ciekawostką u tej byliny jest to, że w trakcie kwitnienia ten zielony środeczek powiększa się przebarwiając na żółto-brunatno.
Po opadnięciu płatków nadal pozostaje na łodyżce.

Obrazek

To byliny z grupy tych wysokich (moja ma 2,30m wys.) i kłopot wielki zrobić zdjęcie , rośnie na rabacie z innymi wysokimi przy Głowaczku więc razem spoglądają z góry na naszą działkę ... :;230

takasobie ot widzisz Kobietko co znaczy porozumienie dusz na odległość - przesyłasz sygnał a ja go odbieram ;:168
Już coraz mniej mam ochotę nabywać odmianowe dalie u hodowców bo wyjątkowo dużo jest pomyłek, a może mnie tylko tak się wydaje.
Jednak wymiany i zakupy na Forum coraz bardziej mi odpowiadają.
Dalię WHITE STAR zapisałam w notatniku ale Ty tez pamiętaj.
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu cudowny słonecznik muszę sobie sprawić zakup.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

christinkrysia pisze: Przy okazji pochwalę sie,że zdobyłam kolejna roślinę, którą pamiętam z babci ogródka.
To Rudbekia naga , jeszcze do pełni wspomnień potrzebuję odmianę 'Golden Glow'
Witaj Krysiu :wit
Tak się składa, że chyba mam tą odmianę rudbekii. Chwilowo walczę z mączniakiem na niej. Będę ją przesadzać, bo rośnie u mnie w cieniu (stąd to paskudztwo na niej). Jeżeli chcesz, to podzielę się z Tobą kilkoma korzonkami :D
Szykuję też dla Ciebie sadzonki żurawek, ale kiepsko mi to idzie. Chyba zrobię to w inny sposób niż uczył mnie Igor. Czy coś jeszcze mam Ci uszykować?

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Zaglądam do Ciebie Krysiu z myślą czy przetrwał Ci ten sadziec,o który się martwiłaś wiosną no i już go przyuważyłam :) Piękna kępa jeżowki :shock: moje ubiegłoroczne z których się baaardzo cieszyłam bo też były piękne w przepięknym malinowym kolorze ;:173 prawie przepadły po zimie.Trudno powiedzieć, czy to zima czy nornice je załatwiły ...odbudowuję z małego korzonka w doniczce i mają już sporo przyrostów ale bezpośrednio do ziemi już nie posadzę więc i nie osiągną też i takich rozmiarów.Wszystkie jeżówki i nie tylko mam obecnie w donicach...robi się doniczkowy ogród dopóki nie przepędzimy tego dziadostwa z działek bo w tym roku wyjątkowo zaatakowały nas nornice.. :( .
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Tosia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12604
Od: 13 mar 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Chorzów

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

:wit Krysiu, dawno u Ciebie nie biegałam, ale to co pokazujesz na fotach, to moje marzenie. Uporządkowanie wszystkiego!!!! Jaki ja mam busz, bałagan w nasadzeniach. Wszystko bym chciała. Teraz przesadzam niektóre roślinki pod dom i tam urządzam ogródek. Pomaga mi jeden sąsiad. Bardzo zapalony. Fajnie, bo robi ciężką robotę, a ja tylko dyryguję i przywożę rośliny. Mam zamiar przesadzić dwie tuje. Mają ok. 1 metra. Powiedz mi kiedy jest najlepszy czas na przeniesienie. Trochę się boję, że za bardzo odchorują. Najbardziej zadowolona jestem z oczka. Mam piękną, czystą wodę. Albo zrobił to filtr z zeolitu, albo wpuszczone 3 wielkie małże :;230 Nareszcie widać rybki ;:138 Buziaczki ;:196
Co zasiejesz, to zbierzesz
Malutki ogródeczek Tosi - cz.14. Zapraszam serdecznie!
Wcześniejsze wątki.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu słonecznik każdego roku zaskakiwał mnie swoją wysokością, raz był niski, a w drugim sezonie wysoki wymagał palikowania. Mnie tak jak wiesz padł, jeszcze liczyłam na siostrę (Tobie brałam sadzonkę od niej) ale i u niej nic. Ciesze się, że sadzoneczka przyjedzie do mnie z powrotem :;230 muszę go porządnie zabezpieczyć, ale czy to pomoże przy ponad -30 st temperaturze. Dziś zobaczyłam, ze rozwija się biała dalia, jeszcze takiej nie miałam, to zapewne z tych karp, które nie zakwitły w zeszłym roku.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Anitaaa Witaj Anitko ;:196
Słonecznik "Loddon Gold" wykopuję zaraz po przekwitnięciu aby rozluźnić kępę , przy okazji wysyłam Dorotce bo jej wymarzł.
Nie musisz kupować bo wyślę i Tobie.

hala67 Halinko - jesteś wspaniała.
Rudbekia naga 'Golden Glow' wiem,że lubi łapać mączniaka ale powiedz mi co w tym roku nie choruje ???
U mnie teraz na jednej kępie jesiennych astrów pojawił się mączniak prawdziwy i na kilku krzaczkach Nagietka. Wyrwałam i wyrzuciłam bo zbieram sukcesywnie płatki z nagietków więc zero chemii. Zerknę w swoje notatki i odpisze na PW

marpa Maryniu dobrą masz pamięć - brawo ;:138
Walka z nornicami to wielkie wyzwanie - popatrz, takie małe i ile kłopotów sprawia. Ja w tym roku łapię innego STWORKA u siebie czyli Turkucia podjadka - ładnie się nazywa, ale pasudnie wyglada, w powiększeniu prawdziwy smok... :;230
Sadziec posadzony jesienią dziwnym sposobem znalazł się bardzo głęboko w ziemi i gdy od JackaP wiosną dostałam nowe sadzonki to sadziłam w to samo miejsce i wtedy odkryłam maleńkie kiełki jesiennego nasadzenia - już ich nie ruszałam tylko bokiem dałam nowe.
Trzeba chyba wykopać wszystko i posadzić od nowa na jednakowej głębokości.
Współczuję uprawy roślinek w pojemnikach - spory kłopot bo całkiem inaczej się pielęgnuje i to podlewanie nie wiadomo ile i kiedy...
Po walce z nornicami chętnie pomogę w odbudowie ogrodu swymi roslinami - pisz bez krępacji.
Pozdrawiam

Tosia1 Tosieńko dziękuję - opinia taka ,że aż się zarumieniłam.
Busz dobry i chcę taki mieć ale z przemyślanych nasadzeń - ja oglądając ogrody czy rośliny w sklepach nie rzucam sie na wszystko bo wiele z nich ma specyficzne potrzeby i nie wszystko pasuje do roślin które już rosną.
W głowie encyklopedia i lista chciejst bardzo przemyślana to podstawowe wyposażenie w czasie wypraw do sklepu czy też szkółki.
Każda pomoc w pracach na działce mile widziana a co do przesadzania Tuji nie będę sie tu rozpisywać bo wspaniale ten temat obgadany jest w linku poniżej - kilka opcji więc wybierz najodpowiedniejsza dla siebie.
Duże iglaki - przesadzanie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 37&start=0
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11280
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ;:97 bardzo dziękuję za chęć pomocy ;:196 ale w sumie to wszystkie rośliny udaje mi się zachować ale przyznaję,że jest to bardzo denerwujące...Ostatnio wylądowała w dużej donicy niedawno posadzona hortensja bukietowa połowa korzeni zjedzona obok były 3 świeże otwory a ponadto w zakamarkach korzeni 2 wielkie ślimaki ułożone do składania jaj... :evil: kilkanaście żurawek też zdążyłam przesadzić w połowie zjedzone korzenie...Bardzo mnie to zniechęciło ostatnio do działki do tego jeszcze wysuszona gleba i jeszcze kopce kretów ...zadawane granulki mimo znikania chyba na nie nie działają...Takiego lata jeszcze nie miałam... ;:174
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

marpa rozumiem,że chęci do pracy niewiele w takim sezonie i radość z obcowania z naturą w postaci gryzoni miła nie jest.
Ale ... gdyby były jakieś potrzeby to pamiętaj i pisz.

korzo_m faktycznie w ub roku Słonecznik "Loddon Gold" był aż za wysoki choc teraz też ma tak ok 130 cm wysokości ale tak gęsty,że az sie boję dzielenia karpy - pewnie M i siekiera staną do boju ... :;230
Dorotko kiedyś prosiłaś mnie o fotkę grona pomidora megagroniastego - zrobiłam w lipcu ale zapomniałam wstawić - naprawiam błąd i bardzo przepraszam.

Obrazek

Obrazek

korzo_m pisze:Krysiu ogladając Twoje białe dalie stwierdziłam, że takich kolorków u siebie nie mam. Są piękne ciekawie wyróżnia ich barwa na rabatce.
A jak Twoje karłówki, pokaż nam.
Słowo rzekłam,że wstawię fotki karłowych więc zaczynam pokaz ...
Oto one w całej krasie - zaczynają kwitnąć w połowie czerwca i tak aż do pierwszego mrozu, który je zetnie.
W tym roku jako pierwsza zakwitła dalia karłowa zmienna - żółta w paski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobny typ ale inny zestaw kolorów to
dalia karłowa zmienna biała w czerwono/malinowe paski

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalia karłowa, która przez wiele lat uprawiana jako NN w tym roku dzięki Miłce (takasobie) ma swe imię i to ładne imię
Dahlietta Surprise Louise
Obrazek

Obrazek


Obrazek

dalia niska TEESBROOK AUBERY

Obrazek

dalia niska ESTHER od Miłki (takasobie) ma prześliczny kolor i do tego ciemniejsze ubarwienie liści. Niby zieleń ale w odcieniu bordo/mahoń lub coś koło tego...
Obrazek

Obrazek

Ta odmiana chyba tez od Miłki, zawieruszyłam etykietę - bardzo ciekawa budowa kwiatów . Ludmiło pomocy ... ;:180
Obrazek

Obrazek

Wieczorem ciąg dalszy niskich dalii - zapraszam
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Cudowne dalie ;:138 Już nie mogę się doczekać, jak wrócę do domu i zobaczę moje. Jak wyjeżdżałam już miały nabrzmiałe pąki ;:173
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Działka nad Drwęcą - Christin - cz. III

Post »

Krysiu ;:167 posiedziałam dzisiaj w Twoim ogrodzie i nacieszyłam oczy ;:196
Jak na razie w moim ogrodzie kwitnie tylko gaura biała, czyżby różowa zmieniła kolor :;230
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”