Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

:wit
Witam wszystkich,
jestem Justyna. Razem z mężem kupiliśmy drewniany domek z bardzo zaniedbanym ogrodem, który zamierzam uczynić pięknym rajem :D
Czy mi się uda zobaczymy??? Mam nadzieję, że z Waszą pomocą dam radę.

Troszeczkę mojej histori:
Dom, który kupiliśmy leży w pięknym miejscu, przede wszystkim jestem wreszcie u siebie!!!
Zawsze marzyłam o drewnianym domu, bo urok mają cudowny. Domek był w opłakanym stanie, ale teraz po remoncie, który sami własnymi rękami wykonaliśmy stał się o wiele piękniejszy niż nie jedna willa :D . Pozostało nam tylko odnowić go z zewnątrz - co planuję wykonać drewnem - i stworzyć przy nim piękny ogród.

A ogród to był prawdziwy koszmar!!! Na 1metr od domu rosły dwa świerki po około 15 metrów wysokie - trzeba było je ściąć - niestety zdjęć nie zrobiłam wtedy. A pod nimi gąszcz dzikich malin - to był koszmar karczować je. Poza tym miałam kilka starych jabłoni, które również należało usunąć. I czeka mnie jeszcze ogrom prac.
W ogrodzie zamierzam pozostawić starą dziką czereśnie, ponieważ daje mi jedyne źródło cienia latem i starą wierzbę rosnąca obok studni, bo jest urokliwa.

Postaram się zrobić jak najszybciej zdjęcia i dodać je.
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Strasznie czekam na te zdjęcia... nie tylko ogrodu, ale i Twojego pałacu... Może kiedyś też się porwę na takie przedsięwzięcie, bo nie mogę odmówić uroku tym drewnianym domeczkom (zwłaszcza jak są porościęte winoroślą... raj... cała reszta świata mogłaby nie istnieć) i chętnie bym zobaczyła jak Tobie się udało go odrestaurować... Może to mnie zmobilizuje, żeby się nie bać spełniać marzenia, ale ja się po prostu boję, że mnie to przerośnie pod wieloma względami.
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Oj przedsięwzięcie było naprawdę duże, ale nie żałujemy, mamy wreszcie własny kąt na ziemi.
Zdjęcia postaram się zrobić dziś i nauczyć się muszę jak je dodać. Pstryknę też fotki moich parapecików, bo to od nich moja przygoda się zaczeła :D
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Witaj Justynko :wit Zachęcona początkiem opowieści o drewnianym domku,już nie mogę się fotek doczekac i dalszej części opowieści :D
Jestem pewna że znajdziesz tu na forum wiele inspiracji które pomogą stworzyc Ci,Twój wymarzony raj :uszy
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Witam, po ciężkich przejściach z nauką obslugi dodawania zdjęć wreszcie się udało ;)
A oto kilka zdjęć z mojego domku, na ktorych jest to co najbardziej w nim kocham - moje kwiatki :).
kominek i moja szeflera
Obrazek
mebelki, których ozdobą są kwiatuszki i rybki w kuli
Obrazek
i parapety ze skarbami - niektóre z nasionek rosną pomalutku -
Obrazek
Obrazek
a na ta azalię patrzę pijąc herbatkę rano
Obrazek
na lodówce stoją benjaminki
Obrazek

Stwierdzę, że dodanie tych zdjęć to była droga przez mękę dla mnie. Mam nadzieję że następnym razem pójdzie mi lepiej :D
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Super kwiatuchy,kominek,mebelki ;:138
Proszę jeszcze :D
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

I troszkę zdjęcia większe proszę bo nie wszyscy mają sokoli wzrok.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
socurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 914
Od: 5 kwie 2009, o 02:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Cudownie! Naprawdę pięknie to wygląda. Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszczę. Kiedyś myślałam, że kocham miejsca tętniące życiem, ale teraz z całą pewnością stwierdzam, że mieszkanie na osiedlu, blokowisku czy jakby to jeszcze nie nazwać- jest na dłuższą metę okropnie męczące. Albo się starzeję albo sama nie wiem, ale wszystko mi działa na nerwy. Na wszystko brakuje mi miejsca, przestrzeni... Wizja własnego domku, cichego, spokojnego jest dla mnie po prostu sielankowa...
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Dziękuję wszystkim za te mile słowa!!!

Zdjęcia większe - próbuję - uczę się - proszę pomóżcie z imageshock to który link kliknąć bo się gubię w tym - z góry dziękuję :D

-- 3 gru 2011, o 12:25 --

Mi udało się pogodzić mieszkanie w mieście a jak na wsi. Do głównej drogi mam ok 200 metrów i już jestem niemalże w centrum. Życzę każdemu by znalazł swój raj na ziemi. Kupno tego domu to był skok na bardzo głęboką wodę - śmiano się, że chcemy w starym domu mieszkać, ale ja go od pieerwszego wejrzenia pokochałam i nie chciałam innego. Na blokach to nie dla mnie - gdzie by moje skarby małe biegały koło domu. Potrzebuję przestrzeni i Też chwilami móc pobyć samemu w ciszy bez zgiełku miasta - a tu tak właśnie jest.
Graniczę z małą rzeczką - mamy bobry - gdzie przy brzegu posadzone są na zmiane brzozy i czerwona leszczyna prowadzona jak drzewo - po prostu przecudnie wiosną - zielone listeczki z czerwonymi wyglądają cudnie - aż się chce spacerować.
Jest pięknie - ale będzie jeszcze piękniej :D :D :D
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

JUSTYNKO...jak poprzednicy czekam na fotki Twojego wymarzonego własnego domku i całego tego sielskiego miejsca....już to widzę jak tam musi być uroczo....też cały czas chodzi nam po głowie mały i własny.......
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

Tak wygląda mój domek i część działki - brzydko, ale ja to zmienię i zaczynam już na wiosnę.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Każdy, kto nas odwiedza po raz pierwszy, nie może uwierzyć, że dom tak brzydki z zewnątrz kryje przytulne wnętrze pięknie wykończone.
Na zdjęciu widać tą czereśnię a te dwa mniejsze drzewa pójdą na ścięcie wiosną :) na razie muszę gdzieś ubrania suszyć.

-- 3 gru 2011, o 13:58 --

Ja to wszystko widzę oczami wyobraźni, jak by to tak można było, żebyście i wy to zobaczyli jak bedzie wyglądało po skończonym remoncie domu i ogrodu. Ach to tylko marzenia. I potrzeba czasu, by je zrealizować.
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

I brawo...udało się ;:138
Domek prawie jak u mojej mamy przed remontem... ;:108
Jak go ładnie wyremontujecie z zewnątrz to będzie super :D
Kiedyś takie klimaty mi się nie podobały a teraz...teraz zmieniłam poglądy...
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
jdz11
200p
200p
Posty: 325
Od: 7 lis 2011, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Biecz

Re: Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród

Post »

A to moja odnowiona wierzba - teraz taka smutna. w tamtym roku obcieliśmy jej wszystkie gałęzie i jak pięknie się odrodziła. Wygląda jak palma, każdy się zachwycał.
I moja studnia. Ale ja już pomysł na nią mam - mężulek na wiosne bedzie miał robote - drewnem ja obiję i wypatrzyłam w necie że daszek oparty jest na takich naturalistycznych drągach. I tak zrobimy!!! Będzie super. A kwiatuszki, które pod nią rosły powędrują w inne miejsce. Ja tak tylko przesadzam i przesadzam te moje pierwsze kwiatki :)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Moje nowe hobby ;)
Pozdrawiam miłośników ogrodów - Justyna
Zajrzyj Pierwsze kroki - odnawiam bardzo stary ogród
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”