Moje roślinki... apus.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu nie wiem jak jest z przesadzaniem tych roślin ale czytałam coś takiego : Jeżeli planujemy w przyszłości przesadzać tamaryszek, zróbmy to gdy roślina jest jeszcze młoda. Starsze okazy źle znoszą przesadzanie, ze względu na silne, sięgające głęboko palowe korzenie, które są jednak słabo rozgałęzione, no i zobacz tu : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... w=previous :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu uładzanie rabat odbywa się co roku. :wink: To chyba proces nieskończony w żadnym ogrodzie. :D Składania basenu nie zazdroszczę, chwila przyjemności, a potem tyle pracy. :roll: Jak znajdziesz kilka miejsc na basen, to parę różanek może powstać. ;:113 Duże hibiskusy też źle znoszą przesadzanie, ja bym to odłożyła do wiosny. Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Ale tu wesoło! :D
tulipanka pisze: Mój m co roku mówi że za rok już nie rozkłada a .... zawsze rozkłada.
No i właśnie w ten sposób Wiolu, bez pardonu, zamordowałaś mi wiarę w to, że mój Em nie rozłoży basenu w przyszłym sezonie, po tym jak stwierdził, że rozkładać nie będzie. :roll:
apus pisze:Wiecie, fajnie mieć taki basen, w upał położyć się na materacu i marzyć sobie, ale... ale nadal nie złożony.
A upałów jakoś nie zapowiadają ;:306
Czyżby i mojemu Emowi marzyło się to samo co Tobie? No cóż... Pozostało mi życzyć Wam miłych kąpieli ;:306 Jaki namiot z ogrzewaniem, by Wam się pewnie nadał... ;:306
Zenia pisze:
apus pisze:Wiecie, fajnie mieć taki basen
Pewnie że fajnie i to dla dorosłych jak i dla dzieci. ;:oj . Ja kupiłam wnukom, cieszą się...zięć się męczy. ;:306
Mam nadzieję Zeniu, że Twoje notowania "super teściowej" po tym zakupie nie zaczęły spadać drastycznie na łeb, na szyję. ;:306
apus pisze:Beatko, Marysiu, Zeniu, Iwonko, po złożeniu basenu jest zawsze taki fajny, okrągły z lekko przekompostowanym podłożem klomb... w dodatku wypoziomowany... hmm... jakbym tam tak róże posadziła... ;:306 ;:306 ;:306
Tylko nadal nikt nie kwapi się do jego poskładan.
A wiesz, że ja co jesień mam te same myśli? :lol:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu tamaryszka nie ruszałabym, a hibiskusy przesadzałam i wysyłałam bez strat!
Mnie też pogoda nie rozpieszcza ;:145
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

:;230 ...i mnie sie nasunęła myśl o klombie, zwłaszcza, że od zeszłego roku trawa nie odrosła i mam piękne kółeczko.
Myślałam też o wyłożeniu tego płytkami i postawiania stolika z krzesłami. ;:173
Awatar użytkownika
Gabriela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10859
Od: 18 gru 2007, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Witaj Basiu.. dołączę też do grona nie lubiących rozkładania i składania basenu.. choć ja mam malutki... ale wkurza mnie potem ten goły placek jaki zostaje po basenie... w tym roku jest tam piaskownica, bo musiałam dość mocno podsypać piachem żeby wyrównać poziom, ale za to wnuczka ma radochę...
Gdyby to tylko ode mnie zależało, nie rozkładałabym go wcale... chyba bym wolała trampolinę... byłaby bardziej wykorzystana...
Mamy zamiar wyłożyć to miejsce płytkami, i w jesienne i wczesnowiosenne dni, byłoby idealnym siedziskiem...
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Etap basenu mamy już na szczęście za sobą, a miejsce, które było przeznaczone na mały basen jest już zajęte przez...róże oczywiście :D
Co prawda w szczycie sezonu, w upały przyjemnie jest się zanurzyć dla ochłody, ale jesienią składać, czyścić, gdzie i tak ogrodowych prac jest dużo, to jednak nie dla mnie.
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

U mnie co roku w miejscu po basenie powstawała jesienią jakaś rabata. Aż zawęziło się mocno...
Jednak taka ziemia jest dobrze przerobiona przez dżdżownice, chwasty same się wypaliły i generalnie lubię takie miejsca na zakładanie nowych rabat. Teraz na końcu ogrodu cały sezon chwasty "gotowały się" pod agrotkaniną i wiosną będzie miejsce na warzywniak.
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu, ja tamaryszka dostałam 7 letniego i przyjął się bez problemu. Przetrwał nawet transport - paczka.
A poza tym świetnie się się da go ukorzenić z gałązki. W ciągu dwóch lat taka mała sadzonka wyrosła mi na dwa metry.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16025
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Moi sąsiedzi rozkładali basen dwa lata z rzędu, ale potem już im się znudziło. Sąsiedzi z drugiej strony tak samo. Obserwowałam jednych i drugich, ile mieli zachodu z tym całym ustrojstwem. A kąpali się może trzy lub cztery razy w sezonie.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Kochani ;:196 ;:196 ;:196 , basen poskładał w sobotę mąż.
Bardzo się cieszę, bo ja cały łikend poza domem... i niestety ogrodowe tematy w powijakach. ;:124
Przyszły weekend to samo i boję się, że nie dam rady ogarnąć cebul, przesadzań i innych ogrodowych tematów.
Dobrze, że mam już częściowo miejsca pod róże przygotowane, w tygodniu wykopać muszę dalie i trochę jednorocznych.
Aksamitki jeszcze kwitną, ale poza tym jakoś tak smutno.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Basiu wciąż zapracowana nawet w weekendy nie masz odpoczynku szkoda.Dobrze ,ze M zdecydował się odwalić czarną basenową robotę .Może mnie sie uda popracować w weekend oby tylko pogoda dopisała
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Moje roślinki... apus.

Post »

Jadziu, złożyłam wypowiedzenie z pracy... zimę już spędzę w domu (liczę, że już nawet listopad).
Nie mam alternatywy, ale będę miała święty spokój, po 16 latach pracy w jednym miejscu, powiedziałam dosyć.
Ile można znieść?! Czuję ulgę i strach jednocześnie, nie wiem co mnie czeka w tym miejscu w trakcie wypowiedzenia, ile ugnębi mnie jeszcze... Muszę zacisnąć zęby.
Ale...
Teraz czas na nowe! I lepsze... trzymajcie kciuki!


Róże już przyszły, na oko dorodne sadzonki i mam wrażenie, że bardzo duże!
Jutro jednak w domku, więc je posadzę!
Przypomnijcie mi proszę, czy przy jesiennych nasadzeniach też trzeba przyciąć pędy?
I od razy je kopcować, czy poczekać do przymrozków?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”