Wiejski ogród Ewy cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Ewciu to Ty masz wysoki skalniak skoro z niego robisz zdjęcia z wysoka ;:oj M. jakiś zamyślony czy zmartwiony...znowu mu zadałaś robótkę :?: :;230, a wracając do ogrodu to dlaczego u Ciebie nie ma liści, no wiem masz iglaki ale sąsiedzi nie mają drzew? u mnie coraz więcej liści na trawie i to nie tylko moich :wink: Miłego wieczoru ;:196
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Lancetko miejsca mam sporo, ale i pracy nie brakuje. Nie do końca jest tak znośnie jak na zdjęciach, bo czasem nie wyrabiam, ale za to swojsko. :wink: :wit

Beti górny pułap nie za wysoki, ale zawsze to jakieś urozmaicenie. :lol: :wit

Marysiu małżuś wraca z pracy jak się już ciemno robi, więc w niedzielę wyszedł sprawdzic co ja nasadziłam przez tydzień. :wink: Skubany zawsze wyniucha nowo zakupione rośliny. :lol:
Liście u mnie są, tylko w większości jeszcze na drzewach.
Skalniak spory, bo ma ponad 2 metry wysokości i 50 metrów w obwodzie. Ostatnimi czasy pozostawiony sam sobie. Rośnie tam to co chce i czego nie lubią ślimaki i nornice. :wink:
Zdjęcie stare Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Ewciu no piękny, chyba większe nie mają w Ogrodach Botanicznych ;:oj
Ty wiesz gdzie spędziłam ostatnią prawie godzinę?
Jakoś rzucił mi się w oczy Twój wątek wspomnieniowy i teraz jeszcze inaczej na Ciebie patrzę ;:196
krzysztof01
1000p
1000p
Posty: 2082
Od: 17 mar 2010, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Chojnów / dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Ewakora pisze:małżuś .... wyszedł sprawdzić co ja nasadziłam przez tydzień. :wink: Skubany zawsze wyniucha nowo zakupione rośliny. :lol:
To całkiem jak moja żona ;:224 nie żebym coś przed nią ukrywał, ale zawsze "wytropi" nowości w "doniczce". :;230
Ewakora pisze:Skalniak spory, bo ma ponad 2 metry wysokości i 50 metrów w obwodzie.
;:224 toż to ponad 1,5 ara, ;:oj to połowa powierzchni przeciętnej działki w ROD, jak szaleć to szaleć :D
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Piękne widoczki jak ślicznie wyglądają takie rabaty i skarpy. ;:138
Różnorodność piękna i jak się ładnie komponuje z otoczeniem. ;:138
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Na dłuższą chwilę zniknęłam, do wątku wspomnieniowego. Aż ciarki po plecach mi przechodziły jak czytałam Twoje wspomnienia. Niewyobrażalne musiała cierpienia przechodzić Twoja babcia, pochować swoje dzieci, maleńkie, a potem już dorosłe. Mam sąsiadkę, pochowała 4ch swoich synów, sama ma ok.90 lat i mieszka sama. "Podglądam" ją, czy światło się świeci, czy obiad jej dowiozą. Kiedyś owszem obiad jej przywieźli, ale wlany gorący do słoika zawekował się i nie mogła odkręcić słoika. Wybiegła na drogę, za wnuczką, ale ta nie oglądając się odjechała. Synkowi powiedziałam, że idę na podwórko i pobiegłam odkręcić słoik sąsiadce.
Wiem, że to wątek ogrodowy i zaśmieciłam go trochę. Proszę o wyrozumiałość. Cieszę się, że znasz "Sosenki", oj tak miejsca mam sporo, a pracy jeszcze więcej. Teraz kupiłam parę azalii i będę sadzić. Twój skalniak imponujący. Mam też, ale nie taki wielki. Powstał z dużej kupy żółtego piasku po wybraniu dziury na oczyszczalnię. Posadziłam na nim jałowce, ale barwinek też szaleje. Powiedz, co rośnie na Twoim i zadarnia ziemię, jakiś goździk?
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Ewa, po raz kolejny powtórzę, masz wspaniały ogród ;:138 ;:138 ;:138 właśnie taki swojski, a jednocześnie bardzo zadbany i fajnie rozplanowany ;:138
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Ewo zaglądam i podziwiam jak urosły Twoje rośliny. A nie smutno jest piesiowi bez tego małego, bardzo mi się podobał. A tamaryszek nad podziw jest piękny. :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Witam wieczorową porą. :wit
Miałam dziś cięzki dzień, więc pozwólcie, że odpowiem wszystkim razem. :wink:
Marysiu, Krzysiu, Kasiu, Marzenko, Tesiu i Misiu
Wątek wspomnieniowy, to taka moja druga odskocznia od trudów codzienności dnia powszedniego.
Myślałam, że został zapomniany, ale tak jakoś ożył. :)
Skalniaki mam dwa. Na dużym podstawowym i niezniszczalnym wypełniaczem jest rogownica kutnerowata. Mały jest w przedogródku i w chwili obecnej w przeróbce. Wstawiam Wam stare jego zdjęcie, bo teraz zarośnięty mocno i trzeba co nieco wyciąc.
Psica już chyba zapomniała o jamniczce. Do zabawy ma dwa koty, labradora i małżusia.

Zdjęcia stare, bo nowych nie miałam kiedy zrobic, a do tego nie ma co focic. :? :wit Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Kurcze, świetny pomysł z rogownicą. NIe pomyślałam o niej w ogóle ;:223 , a ona przecież nie taka inwazyjna jak barwinek, a elegancka cały rok, w sam raz przy tarasie. Ewa- dzięki wielkie za natchnienie
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Marzenko rogownica jak się zadomowi, to też rozrasta się sporo. Mi to nie przeszkadza, bo mam dla niej sporo miejsca. Lubi rosnąc na słonku. W cieniu dziczeje. :wink:
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Usunąć ja potem też ciężko ,ale nie ma takich korzeni jak barwinek .U mnie po 5 latach teraz pokazał sie barwinek, a tak dokładnie go wypieliłam :;230 Na razie zostawiłam to jedno kłącze :;230 Cudnie wygląda rabatka z trzmieliną obsypana żwirkiem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.2

Post »

Nieważne czy zdjęcia dzisiejsze czy nie ważne ze cudowne.... ;:138 u mnie tez kwitnie co kwitło a nowych nie ma. :evil:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”