Moja działka - Katarzynka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Małgosiu miło mi gościć Ciebie na mojej działce :D , powiadasz, że nogi Cię rozbolały od chodzenia, to pewnie przez te chwasty i nieskoszoną trawę :oops:
Pokrzywki (koleus-ki) w tym roku mam dwa, ten przy kosodrzewinie rośnie bujnie ale to tylko dlatego , że czesto był podlewany , drugi w beczce był ładny tylko przez chwilę. W zeszłym roku pokusiłam się i wysiałam sama odm. Rococo , wzeszły nawet ładnie, przepikowałam je na grządkę i bach stanęły w miejscu. Teraz kupuje na targu tzw. gotowce :wink:
Nigdy nie zimuję ich w mieszkaniu, wiec jeśli chcesz skubnąć to zapraszam , a mieszkamy tak blisko siebie :D

Kompozycja beczkowa :
Obrazek
Awatar użytkownika
malgocha1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 15611
Od: 8 lut 2010, o 18:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Moje zimuję w domu,ale pierwszy rok były dopiero.Wiosną wysiałam miks do ziemi i wzeszły z całej paczki aż.....3 szt i takie kolory jak już mam.
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu, więcej zdjęc, więcej. ;:65
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Witaj ogród masz super ;:138 c zekam na dalsze zdjęcia pozdrawiam .
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Witam Wszystkich serdecznie po chwilowej :wink: przerwie w swoim ogrodzie, tak juz od dzisiaj będę o Nim mówić, nie działka tylko ogród bo przecież on mnie budzi i z nim zasypiam :wit

Tak było pod koniec 2005 roku , budowa domu na pełnych obrotach. Prace ogrodowe zaczęły się od końcowej granicy działki czyli od stawu.
Guciu w fioletowej kurteczce zakłada swój ogródek, obecnie ciężko doprosić aby pokosił , bo alergia albo gorąco i trzeba nad jezioro.


Obrazek

W ubiegłym roku ogród skończył 10 lat, a zaczynało się od zera, nawet kwiatka w oknie nie było :cry:





Obrazek

Lato 2016


Obrazek

Obecnie w ogrodzie to głównie zieleń. Krzaki i drzewa wytyczyły jakiś zarys, miejsca wciąż sporo na nowe nasadzenia, głównie kwiatowe mi się marzą i z takim postanowieniem wkraczam w nowy sezon. :tan
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Ogród w zimowej szacie


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Nasz przyjaciel - Bażant



Obrazek


Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

To ostatnie zdjęcia z zimowej sesji , teraz już pora wiosny wypatrywać.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu faktycznie masz duuużo miejsca na kwiatuchy. ;:108 Jak ja bym tak chciała. ;:224
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Aniu jakie to miłe , że zapamiętałaś ścieżkę do mnie i wpadłaś wieczorkiem w odwiedziny :)
Oj tak miejsca to ja mam i zapewne długo, długo mieć go będę. W tej chwili to już nie mogę doczekać się wiosny , kiedy ruszę w tany ogrodowe,dopinguje mnie mój M bo i On nieźle się nakręcił. ;:215 Pokażę mu Twój ogród , te zakręcone ścieżki , ten ład i porządek a na koniec dodam , że też chcę tak mieć :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu to miłe co mówisz o moim ogródku ;:196 wpadłam na chwilę z kawusią i się rozgrzewam. :wink: Jakoś tak zimno się zrobiło, odwiozłam Młodą do szkoły i chociaż na chwilę na Forum. :D Mam jeszcze trochę pracy na dworze, a tak mi się nie chce. :oops: No może po kawusi. ;:108 Ja ci powiem, że pod wpływem innego Forum odeszłam trochę od bylin, albo inaczej rozkochałam się w niektórych. Co widać w moich zmianach, tylko szkoda mi wyrzucać byliny śmieciuchy jak już je mam. Pozbywam się irysów, liliowców, bo mają brzydkie liście po kwitnieniu. Jednak się nie oparłam i kupiłam parę paczek nasion bylin. :;230

A teraz czas na wspominki, widzę że dużo się u ciebie zmieniło to dawaj foty. ;:65
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Witaj Kasiu.
Lubię oglądać powstające ogrody, gdy w każdym dniu, tygodniu, miesiącu coś się zmienia coś przybywa. Po latach widać ogrom pracy ale i radość z tego co się zrobiło. Niestety to nie koniec. Jak się zaczęło to trzeba brnąć dalej. Będą co raz przychodzić do głowy nowe pomysły nowe nabytki coraz bardziej wyszukane i nie będzie końca. Zrobiliście naprawę kawał dobrej roboty Życzę, by pomysłów Wam nie zabrakło a i zdrowia na ich realizację.

:wit Janusz
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Januszu , nie będzie to nic nowego jak powiem , że już nie mogę doczekać się wiosny, bo wszyscy na nią czekamy ;:65 ale ja jak nigdy dotąd nie miałam tak ambitnych planów co do ogrodu tak jak w tym roku. Dzień bez odwiedzin FO to dla mnie dzień stracony, niczym kret ryję wątek po wątku, notuje, spisuję listę chciejstw i chłonę podpatrzone w waszych ogrodach inspiracje, które zamierzam przemycić do swojego ogrodu.
W Twoim ogrodzie godnym skopiowania jest porządek a przecież to nie jest tak malutki ogródeczek , szacunek dla Żony i Ciebie ;:215
Spodobał mi się wasz las brzozowy , że taki czyściutki z trawką nisko skoszoną, więc w tym roku na pierwszy plan wysuwa się posprzątanie mojego, może spodoba mu się i odwdzięczy się koźlarzami, których brakło w ostatnich latach :( Ciekawa jestem czy u Ciebie pojawiają się grzybki?

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie.

Taka cudna rodzinka z własnoręcznie posadzonego lasu :tan




Obrazek
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu. To jednak nie pomyliłem się. Łyknęłaś bakcyla i to niemałego. Tak już jest ogród to niczym nałóg,wciąga bardzo. Jesteś w lepszej sytuacji bo teraz można dostać prawie wszystko o czym się zamarzy. Moje początki były trudniejsze. Gdzieś wyczytane w "Haśle Ogrodniczym" ogłoszenia były jedyna droga do zdobycia czegokolwiek. Wiadomo narcyzy, piwonie i floksy czasami dalie to były kwiaty lat 60 tych. Teraz jedyną barierą są ceny no i nieuczciwi sprzedawcy.
W naszym lasku brzozowym jest tak sucho,że żadne grzyby nie rosną. Czasami gdy opady są większe to jet wysyp czerwonych muchomorów a przeważnie królują purchawki. Trawa ,która jeszcze się utrzymuje to kostrzewa sina. U nas do wód gruntowych to ok 20 m. więc podsiąkania żadnego. Suchy rok to klęska.
Wierzę,że uda Ci się stworzyć ogród Twoich marzeń ale nigdy go nie ukończysz...........

Powodzenia Janusz
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”