Moja działka - Katarzynka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Jolu rododendron ma dokładnie 10 lat, pierwszy rok rósł pod południową ścianą, zupełnie to mu nie służyło , został posadzony od północnej strony domu w towarzystwie innych iglaków i tam mu dobrze, jedyny minus to , że rośnie w miejscu gdzie kończy się spad dachu i jednej zimy osunięty śnieg z dachu troszkę go połamał.
2007
Obrazek
obecnie


Obrazek

Bogusiu szklarenka to wymysł mojego M , zobaczymy jak się sprawdzi On i szklarnia ;:108
Cały weekend M z Guciem skręcali element po elemencie, do złożenia takiej szklarni trzeba mieć wielką cierpliwość i dokładność ;:215

a zaczęło się tak :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Mruczysław dzielnie towarzyszył ;:108

Obrazek

Obrazek
Ja posadziłam róże :tan , uprzątnęłam jedną rabatkę , dosadziłam ulubione bodziszki , nagrabiłam się chaberdzi i tak skończył się weekend :(

Obrazek
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

A gdzie fotka skończonej szklarni? :roll: Jestem ciekawa, ja mam założony tunel i nawet sałaty nie mam czasu posiać, ale pomidorki już skiełkowały na parapetach. ;:224
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu! szklarenka będzie ;:215 Świetna sprawa. My już od 2 tygodni jemy własną sałatę i rzodkiewkę z tunelu foliowego.Rzeżucha, szczypior natka pietruszki i rukola zadawala nasze podniebienia niemal od miesiąca. Tam też przechowuję wysiane kwiatki , sadzonki pelargonii , begonii ;:215 Pozdrawiam cieplutko , posyłając promyki słońca :tan do mnie wraca prawdziwa wiosna. Dzisiaj 10 C na termometrze ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Obrazek

Po kilu miesiącach wyczerpującej pracy wreszcie pora na urlop :) Zaczynam leniwie dzień planując co w pierwszej kolejności mam zrobić, od czego zacząć .... tyle zaległości mi się nazbierało.
Póki co zapraszam na kawę :)
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Dziwna ta pogoda w tym roku ;:131 kiedy ja wychodzę do ogrodu to albo upał albo deszcz. Może dzisiaj uda mi się lepiej spożytkować czas na prace ogródkowe.

Obrazek


Obrazek
Dzwonki ze skalniaka.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu, jestem by podziwiać Twoje /Wasze / kolejne poczynania. Szklarenka ;:215 , kwiatki zdobią obszerny ogród. Obowiązkowo pokazuj nam swoje ogrodowe dzieło. Pozdrawiam serdecznie ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Bogusiu w ogrodzie prace głównie polegają na koszeniu i wyrywaniu chwastów, a i tak ze wszystkim nie nadążamy. Szklarenka jest rewelacyjna spełnia się w 100 % aczkolwiek musimy się jeszcze nauczyć prowadzenia pomidorów, widziałam Twoje toć to istny las pomidorowy, grona od samego dołu, a my to więcej pędów i liści mamy :oops: bo żal było obrywać.

Przyszedł czas na plony, cukinia , którą szybko spożytkowałam :)

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Pierwsze małosolne :D


Obrazek

Jagoda kamczacka zamrożona , na ciacho również się załapała


Obrazek

Różyczka kupiona na wiosnę , pachnie cudownie


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Cześć Kasiu :wit
Częstuje się darami z Twojego ogrodu, sernik wyśmienity :D
Szklarnię masz z poliwęglanu ? Jakie ma wymiary ?
Kwiaty piękne, wypielęgnowane - nic dodać,nic ująć :wink:
Jakie róże kupiłaś ? ;:173
Katarzynka
500p
500p
Posty: 696
Od: 23 mar 2007, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Seba częstuj się śmiało :) serniczek lekki jak piórko tak , że możesz na noc dostać jeszcze dokładkę ;)
Szklarnia ma wymiary 5 x 2,5 m wysokość 2,30 . Poliwęglan rewelacyjna sprawa , roślinki przylegają do ścianek i nic się nie odparza.
Różyczki kupowane w tym roku to głównie z grupy rabatowej oraz okrywowej , znalazła się również jedna miniaturka, nazwy są gdzieś zapisane , skataloguje je na koniec sezonu.


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Kasiu! przede wszystkim , narobilaś apetytu tymi pysznościami. Proszę podaj przepis na danie z cukinią .Różyczki i inne kwitnienia ;:138 Czytając Twój wpis odnośnie pomidorów , uśmiechnęłam się , ponieważ takie stwierdzenia " żal było obrywać liście i usuwać boczne pędy : słyszymy od wielu osób. Dopiero gdy decydują się na zastosowanie podanych przez nas , sprawdzonych zasad ...przekonują się i nie żałują. Boczne odrosty tzw. wilki usuwa się sukcesywnie , gdy tylko pokaża się, wtedy nie jest ich żal . Pęd prowadzi się jeden główny , wtedy grona są blisko siebie. Gdy tylko zawiążą się pomidorki na drugim gronie , usuwamy liście do pierwszego grona , gdy zawiążą się na trzecim usuwamy liście do drugiego grona .Zawsze zostawiamy liście przy 4-5 gronach od góry / do końca zbiorów/Kiedyś ograniczaliśmy do 6-7 gron i uszczykiwaliśmy czubki. Teraz nie ograniczamy ...mają nawet po 10 gron Puszczając na kilka pędów i pozwalając rozrastać się liściom ograniczamy dostęp światła i czerpanie składników odżywczych liściom i zbytecznym pędom. Życzę obfitych zbiorów , będę tu zaglądała ;:168
P.S.Kasiu, jeśli nie masz nic przeciwko...wstawię zdjęcie poglądowe

Obrazek

Obrazek
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
alunia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2216
Od: 6 lis 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Ale pięknie i smacznie tu jest ;:63
Chyba zapach tego serniczka mnie tu przywiódł ;:306
Pomidorki widzę też obsypane owocem ;:215
A cóż takiego, prócz lecza, robiłaś z cukinii?
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja działka - Katarzynka

Post »

Ależ ślinka cieknie na te Twoje fotki :lol:
A ja przyszłam zobaczyć kwiatuszki z ogrodu ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”