Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witam radośnie w nowym sezonie ogródkowym 2015 ;:31
Wprawdzie nie pracowałam jeszcze w ogrodzie ale już codziennie kilkakrotnie krążę po nim wypatrując odznak przedwiośnia. Sikory urządzają już godowe koncerty, kwitnie leszczyna a na rabatach, jak zwykle, pierwsze zakwitły ranniki ( gatunek), ciemiernik tybetański i najwcześniejszy z moich miłków amurskich - Chichibu Beni.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witaj Aniu w nowym sezonie.
Jak zawsze pokazujesz cudne kwiaty. ;:138 Doczekałam się i ja kwitnienia miłka Chichibu Beni. U mnie rośnie od niedawna.Proszę powiedz mi czy jego kwiat jest dużo mniejszy od innych odmianowych? Czy tylko u mnie taki jest?
Awatar użytkownika
misia53
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1446
Od: 3 paź 2011, o 00:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu i ja witam cię w nowym sezonie....miło juz oglądać pierwsze kwiaty.Ja juz troszkę zaczełam porzadki wiosenne .Obchód z drugimi oczkami na nosie codziennie obowiązkowy.....dziś juz dostrzeglam rannika f.p.,tak się o niego martwiłam.Pęknie prezentuje się ciemiernik thibetanus....moze mój w następnym roku mnie pocieszy. ;:215 możemy juz być spokojne o nasze rośinki...zima była łagodna.
Mój ogród - moje marzenie
Moje nadwyżki
https://plus.google.com/photos/11666739 ... 490/albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

To co ja znowu żle zrobiłem ? Czego on jeszcze chce ode mnie ? Wszystko zrobiłem tak jak J.Sz. przykazał a jego znowu nie ma.Co zrobić aby tybetański
chciał być u mnie ? Bo ja chcę żeby był.I już.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu, pięknie rozpoczęłaś sezon. ;:138
Ciemiernik tybetański fantastyczny. Muszę sprawdzić, czy mój przeżył, bo widzę, że nie należy do najłatwiejszych.
Zima była łagodna, ale nie wiadomo czy mu pasuje u mnie.
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Alu :wit U mnie ta odmiana miłka amurskiego ma takiej samej wielkości kwiaty, jak wszystkie. Teraz są jeszcze nierozwiniete całkowicie , bo brak słońca. Szkoda, że ma być w przyszłym tygodniu chłodniej i zapowiadają opady śniegu - kwiaty miłków amurskich nie boją się mrozu ale śnieg powoduje gnicie płatków. A moje pozostałe kępki mają tak dużo pąków :roll: . Chyba je okryję przed śniegiem donicami. Ja, za radą mojego znajomego, "podkarmiłam" w ubiegłym roku swoje miłki 100-dniowym nawozem długodziałającym i widać efekty. W tym sezonie też tak zrobię.

Wiesiu - wiem, że Ty już buszujesz w swoim ogrodzie ;:138 Mnie też ciągnęło ale trochę się bałam, że pogłębię infekcję, która mnie złapała. Mam przed sobą sporo roboty, bo nauczona doświadczeniem, nie usuwam suchych pędów jesienią w obawie przed "przyduchą". Na szczęście, w tym roku, nie mam gwiazdnicy, z którą walczyłam przez ostatnie sezony ( chyba wprowadziłam ją sobie z substratem torfowym ). Cieszę się, że Twój pełny rannik już się pokazał. Ja jeszcze czekam ;:65 na niektóre swoje odmiany, które kupiłam jesienią. Mam nadzieję, że się doczekam ;:224

Janku - moje sadzonki od Pana J. Sz. też nie przeżyły. Były małe. Ten, który pokazałam na zdjęciu, był zakupiony jako dorosła, kwitnąca roślina. Trochę kosztował ale cieszę się, że nie pożaławałam pieniążków, bo rośnie zdrowo i z roku na rok jest większy i kwitnie obficiej. U mnie rośnie na rabacie, gdzie jest żyzna, przepuszczalna gleba ( przez szereg lat był tam kompostownik). Życzę Ci sukcesu w uprawie tego gatunku, bo jest to bardzo wdzięczna roślina ;:108

Marysiu - te łagodne zimy nie zawsze gwarantują przetrwanie wszystkich roślin. Ja poważnie obawiam sie o swoje sasanki i inne rośliny, które zimą potrzebują suszy fizjologicznej; tym razem takiej nie miały i mogły zostać zainfekowane bakteriami lub grzybami :roll: Sasanki nie tolerują zimowej wilgoci. Czas pokaże, czy wszystko przeżyło.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu u mnie zginęły co najmniej 3 sasanki :(
Myślałam, że ,,coś,, zjadło im korzeń a teraz po przeczytaniu tego co napisałaś o suszy fizjologicznej ....zastanawiam się czy te korzenie nie zgniły z nadmiaru wilgoci.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu pięknie rozpoczęłaś nowy sezon z pierwszymi kwitnieniami. U mnie żadnych bardzo wczesnych nie ma, więc pierwsze będa krokusy ale już się nie mogę doczekać.
Infekcję trzeba wyleczyć, ja już 2 tydzień się męczę, a na działkę pojadę rekreacyjnie(taki zamiar), bo łatwo się doprawić przy wczesnych pracach. ;:196
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Marysiu- ambo - ja też straciłam trochę sasanek i żałuję, że rok temu nie wysiałam nowych. Wilgoć zimowa spowodowała gnicie korzeni ; gdyby był mróz, woda zawarta w glebie zamarzłaby a w takim stanie nie byłaby szkodliwa dla lubiących suszę zimową sasanek. Przed trzema tygodniami wysiałam nowe; już pojawiły się pierwsze wschody. Na następną wiosnę będą kwitnące okazy. Kupiłam kwalifikowane Papageno x dissecta i wysiałam każde nasionko oddzielnie. Mam zajęty cały parapet :D

Obrazek Obrazek

Dorotko - uważaj na siebie ;:108 Ja natychmiast włączyłam bardzo skuteczny czosnek i napary z kłącza imbiru z cytryną i miodem. Pomogły.

U mnie kwitną następne miłki amurskie z serii pomarańczowych ( nie podpisuję ich odmianowo , bo kupowałam siewki a wiadomo, że nie zawsze zachowują cechy rośliny matecznej) i gatunek; pąki ledwo wyszły z ziemi ale już otworzyły kwiaty. Mam nadzieję, że aura pozwoli im urosnąć i w pełni pokazać swój urok.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Pąki ciemiernika tybetańskiego też już bardziej rozwinięte choć jest pochmurno. Wykwitł następny rannik.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Aniu dziękuję za odpowiedź.W tym roku zima łagodna,ale przyniosła też straty.Przynajmniej u mnie.
Twoje miłki jak na siewki to bardzo ładne. Moje w tym roku są słabsze niż w zeszłym.Pewnie też ich podkarmię.
Dokarmiasz je po kwitnieniu czy już teraz?
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Alu- dopiero, gdy będą miały liście , bo teraz jeszcze bazują na ubiegłorocznych zapasach w tkankach . Ale z pewnością znów to zrobię, bo widzę efekty.
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

ANNO :wit
Milki bardzo ładniutkie :!:
Dobrze,ze je pokazujesz;ciemiernik tybetański też dla mnie nowość :!:
Azalia
50p
50p
Posty: 93
Od: 6 lut 2012, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przy Piaskowej - ogród Anny 2011

Post »

Witam .
Czy nasiona sasanki Papageno kupujesz u nas w kraju? Jeśli tak to mogłabyś powiedzieć gdzie i jaka firma je sprzedaje?
Pozdrawiam i nie mogę się już doczekać na ciąg dalszy twoich rarytasów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”