Mój kwiecisty zakątek.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
basjak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5036
Od: 20 wrz 2009, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Ojjej, Tadek, to jest wyjatkowa piękność ;:63 wysoka? może masz zdjęcie całej rośliny?
Pozdrawiam mile - Basia
Balinki
Awatar użytkownika
maribat
1000p
1000p
Posty: 4942
Od: 4 mar 2010, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Dziękuję Tadeuszu za ponowną fotkę ;:180
Bardzo wdzięczna roślinka, często będę wracała do tej fotografii..
Już żałuję, że na targach nie sfotografowałam roślinki na wzorcu by móc potem porównać z tym co mi wyrośnie :roll: Mój krzaczek już spory, okazały, no i chyba właśnie wypatrzyłam maleńkie pączki, więc będę mogła się- mam nadzieję- pochwalić ;:170

Obejrzałam podesłaną przez Ciebie stronkę.. to teraz jestem ciekawa co też mi wyrośnie :?: :P
wszystko moje jest tu:
zapraszam
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

tade k pisze: Agnieszko , nie musisz kupować . Podziel go i podsyp mu kompostu. Po prostu zestarzał się. To go odmłodzi.
Tadku dzięki za radę, tak właśnie zrobię, może zregeneruje się, zależy mi na nim, bo to ulubiony kwiat mojej mamy i nie chciałabym go stracić :D
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Gosiu , coroczna impreza ogrodnicza WODR w Rejowcu Osadzie. Nie znam jeszcze terminu, to zawsze pod koniec czerwca. Jak tylko będę wiedział dam znać. Dwa tygodnie po tej jest w Sitnie koło Zamościa. Większa od tej Rejowieckiej. Warto pojechać , choćby zobaczyć .
Jagusiu ,bardzo chętnie. Tylko , że ona nie miała nasion :!: :!: Kwitła mi tylko raz , ten jeden pęd.Sądzę , że to przez budowę kwiatu. Te małe płatki na środku okrywają słupek i pręciki. Jak więc owady mają ją zapylić :?: :?:
Chyba jedyny sposób to skalpel i poodcinać te płatki. Czy poskutkuje :?: :?:
Basiu , tylko to zostało największe, reszta ,,się skasowała''. Sadzonka była duża i pięknie wyrosła. Nie mierzyłem jej , ale na pewno ponad półtora metra. W tym roku nie będzie taka duża . Była przesadzana na wiosnę i odciąłem ob niej 3 sadzonki. Robię to dlatego , by było więcej egzemplarzy. Nieszczęścia zdarzają się i niejednokrotnie od obdarowanego dostawałem roślinę , która u mnie znikła.
Marto , ja też jestem ciekawy co Ci urośnie. Lubię te kwiaty. Dębscy maja ostróżki z G. Pacyfik, upatrzyłem sobie dwie, Niebieską i granatową . Podwójne kwiaty.
Agnieszko robię tak ze wszystkimi bylinami , kiedy tylko słabnie kwitnienie.Dzielenie im nie szkodzi . pobudza do rośnięcia i jest większa kępa.
Igor moje też nie wszystkie rosłe. Jak podsypałeś nawóz na wiosnę , teraz co dwa , trzy tygodnie podlej. Najlepiej do kwitnących, oczywiście w proporcji jak na opakowaniu. Choć ostróżki nie są tak delikatne na nadmiar , lepiej nie przesadzać z dawką. W okolicach Kłodzka pełniki rosną ,,dziko''. Gdybyś kiedyś miał okazję zobaczyć taką wielką żółtą łąkę , to dopiero wrażenie. :!: :!:
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadek nie wybierasz się do Janusza?
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadziu :)
Jeszcze chwila i wymyślisz nową dyscyplinę: chirurgia ogrodnicza :;230 :;230 :;230 albo raczej ginekologia i położnictwo: specjalizacja: cesarskie cięcie :;230 :;230 :;230
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
Carlos9
200p
200p
Posty: 307
Od: 23 kwie 2011, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadek Naprawdę piękną masz ta ostróżkę, taką jest bardzo trudno zdobyć jak ty masz, zazwyczaj sprzedają ciemnoniebieskie z białymi środkami. A moja ostróżka porównując do mojego wzrostu na moje oko ma już ponad 1 metr i dalej pnie się w górę.
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Gosiu , niestety nie mogę dołączyć do spotkania.
Jagusiu , Ten zabieg na ostróżce to nie cesarka. To defloracja.
Carlos , w sprzedaży są nasiona starych odmian, ale na różnych targach można kupić i nowsze odmiany. Mali producenci mają swoje dojścia do nowszych.
Awatar użytkownika
kamma
500p
500p
Posty: 556
Od: 25 gru 2010, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Bardzo się cieszę że jednak się wybrałeś do Janusza i że mogłam Cię poznać ,nie byłam jeszcze w Twoim ogrodzie i nie wiedziałam że jest taki ładny masz piękne lilie i liliowce które ja też bardzo lubię ,mam nadzieję że to nie było ostatnie spotkanie i będziemy mieli jeszcze okazje porozmawiać .
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Tadeuszu bardzo miło było cię poznać :D Bardzo bardzo nie dziękuje za roślinki ;:196 Jak coś ci się u mnie podoba to wal śmiało.
Awatar użytkownika
Jagusia
1000p
1000p
Posty: 3198
Od: 24 lis 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

gosia07 pisze:Tadeuszu bardzo miło było cię poznać :D Bardzo bardzo nie dziękuje za roślinki ;:196 Jak coś ci się u mnie podoba to wal śmiało.
Podpisuję się pod każdym słowem całym sercem :tan
Nie traktuj życia serio i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
Wątek Jagusi w 2015 r tradycyjnie niezupełnie ogrodowy - zapraszam Wszystkie moje linki
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Dziewczyny mnie tez jest miło , że was poznałem. ;:112 Teraz wiem , co bym stracił , gdyby mnie tam nie było. I na pewno będę jeszcze w miarę możliwości. ;:108 ;:108
Kasiu , u Ciebie w ogrodzie już byłem wcześniej , nie zostawiłem tylko śladu.Szczególnie wiosenna rabatka przy płocie zrobiła na mnie wrażenie. Lilii i liliowców jest znacznie więcej . Jeszcze ze 3 tygodnie i zakwitną :!: :!: :!:
Gosiu , niech Ci zdrowo rosną :!: :!: Jeszcze pomyślę , może coś znajdę ;:224 Jak na razie mam zamiar być na spotkaniu u Tadeusza 12. 06. Jutro też się wybieram . Jadę do Biłgoraja i wpadnę po drodze.
Jagusiu , było super :!: :!: Niewiele pogadaliśmy, ale odrobimy następnym razem. :tan
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Mój kwiecisty zakątek.

Post »

Witaj Tadku też się ciesze że mogłam Cię poznać .
Roślinki już posadzone ?

Genia
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”