Pierwsze kroki w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Obrazek

No i git, tylko przy dlugich waskich ogrodkach nie robi sie bocznych rabat :wink: Sadzi sie tylko chabazie ktore sluza za zywoplot ... i lepiej wyglada zywoplot mieszany w takich wypadkach tz z roznych gatunkow.
Teraz trzeba to rozciagnac, podziel sobie ogrodek na czesci ... najwieksza i najwyzsza czesc zrob na koncu. Na tej rabacie mozesz sobie posadzic drzewko, wyzszego iglaka... czy tez zrobic spora rozanke z wielkimi krzaczastymi rozycami. Przed tym mozna zrobic kamienna rabate - u mnie akurat wszystko bylo korytowane tz sciagnieta byla ziemia i dopiero na to byl sypany piach, na to wloknina i kamienie ale u mnie po tym sie chodzi. U Ciebie moze byc to czesc dekoracyjna i wystarczy polozyc pare plytek czy plaskich wiekszych kamieni czy cos z drewna, tylko po to zeby sie dostac do rabaty na koncu. Czyli wystarczy sciagnac darn, polozyc wloknine i zasypac kamieniami. Nastepny pas mozesz machnac w trawach ozdobnych, to wszystko wysypane kora... albo w czyms zadarniajacym jak dziewczyny mowia. Irgi plozace, suchodrzewy chinskie, czy nawet jalowce plozace pomieszane z kulkami iglakowymi ... przed tym znowu koryto kamienne .... a przed samym tarasem mozesz sobie male rozyczki walnac albo zrobic rabate na sezonowe, cebule, byliny, jednoroczne i takie tam.
Ile Ci tych powierzchni wyjdzie, to juz zalezy od Ciebie i tego ile bys chciala czego nasadzic. Tylko musisz wziasc pod uwage, ze za waskie rabaty kamienne nie za ciekawie wygladaja..

a i jeszcze, z tego co widze to prawa strona ogrodzenia nie idzie prosto jak po lewej (patrzac na zdjecie) tylko idzie jak droga ciut po okregu .... dlatego rabat nie robila bym prostopadlych pod linijke wzgledem tarasu a bardziej po lekkim okregu ale naprawde lekkim.
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Pomysł coraz bardziej mi sie podoba, ale macie na mnie wpływ :lol: :!:
Może i ogrodnik nie byłby potrzebny ale na pewno potrzebuję dobrego pomysłu i spisu wszystkich potrzebnych materiałów żeby nie było klapy.
U nas znowu lato, dzis zajęłam się właśnie tym mniejszym ogródkiem, wymyłam od tamtej strony okiennice i okna, powyrywałam chwasty, wszystko zagrabiłam i podałam kwitnące odżywką. Na dworze cudnie, ludki chodzą po swoich przymieszkaniowych ogródkach i zaglądają. Fajnie. Ja zmęczyłam jamnika także mogę coś zrobić na komputerze, bo jak jamnik wyspany to nie daje mi usiąść. :evil:
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

:wit

Dziewczyny podsunęły CI fajne pomysły ;:108 Masakra z tym noszeniem kosiarki przez mieszkanie :?
Ciepełka zazdraszczam choć i do mnie wiosna już przyszła, tylko w bardziej wietrznej , szkockiej wersji :lol:
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Tak, myslę że u mnie trzeba by pójść w zakretasy, proste linie nie będą pasować bo ogródek nie jest ani kwadratowy ani prostokątny tylko ma kształt maczugi :D , naprawdę.

Aga witaj , no ja domyślam się że u ciebie już wiosna pełną parą. U nas powiedziałabym że te dni to takie bardziej letnie niż wiosenne. Dziś w słońcu trudno było wytrzymać. Ale w nas często tak sie zdarza że te pierwsze wiosenne dni są wręcz upalne.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
agatka123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4201
Od: 23 sty 2011, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Magda powiedziałabym , ze bardzo oryginalny kształt ma Twój ogródek . Maczuga powiadasz :;230
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Dokładnie, przychodza mi do głowy też inne porównania których niestety nie moge tutaj opisać... ;:224
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
ElleBelle
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 7430
Od: 5 paź 2009, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

No teraz masz tyle do myślenia jak i co zrobić ale jak będziesz rozwijać ogród :wit to będziesz likwidować trawnik. Wiem z opisu dziewczyn bo ja nigdy trawki nie miałam bo mam malutki ogródek i wolę kwiatki. Jak zaczniesz robić takie zakupy to szybko zapełnisz swój ogródek : :heja
Pozdrawiam, Ela
...mój azyl w środku miasta...
Kwiaty Eli- w ogrodzie i nie tylko cz. 7- Kolejna Wiosna...
Awatar użytkownika
paryska
1000p
1000p
Posty: 1118
Od: 20 lip 2008, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Madzia, po włosku tykwa to zucca, przed chwilką przetłumaczył mi znajomy włoch którego dzisiaj goszczę :wink:
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

W tym sezonie narobisz się jak dziki osioł, ale widzę same korzyści :D Trzeba tylko przemyśleć kształt rabat i nasadzenia i pozbędziesz się kłopotu z koszeniem.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
bianka1977
100p
100p
Posty: 133
Od: 25 sie 2011, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kiełczów/k. Wrocławia

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Dzień dobry.
Pozwolę sobie zaglądać :D Strasznie mi italski klimat odpowiada, czasem się śmieję, że mnie bocian rzucił przez pomyłkę do Polski :wink:
Pozdrawiam. Bianka
jak powstaje ogród pod starym modrzewiem
Każdy kto kocha rośliny musi byc dobrym człowiekiem...
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Bianka siostro - ja zawsze to samo powtarzam ;:108
No ale co zrobic :roll: dobrze ze mozna sie chociaz na urlop w tamta strone wybrac ;:3
Awatar użytkownika
dorbie
500p
500p
Posty: 776
Od: 21 sty 2011, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Magda, zawitałam u Ciebie szczególnie z ciekawości jaki Ty ogródek robisz we Włoszech, fajny klimat, rośliny, które u nas nie udaja się u Ciebie kwitną. Zazdroszczę po prostu. I te okiennice w każdym oknie, cudnie po prostu.
Wesz, ja bym ten mały ogródeczek też pozbawiła trawy i pocięła go na rabaty i fragmenty wysypane kamykami i pomiędzy nimi takie kamienne płyty - w moim pojęciu śródziemnomorsko. Nie będziesz miała problemu z koszeniem i będzie bardziej malowniczo. A tego lauru na żywopłot nie powinnaś przycinać od góry, masz takie patyki bez rozgałęzień.
Ach, te okiennice...
Byłam we Włoszech tylko raz i to na początku kwietnia, ale te małe miasteczka, wszystkie okna w okiennicach, zakochałam się. Fakt, że nie zdawałam sobie sprawy, że w blokach też są okiennice
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Na fotce ogródek wygląda na dosyć duży, jakie ma wymiary? Materiałów potrzebowałabyś też sporo, jeśli zdecydujesz się na przeróbki. Masz możliwość przerzucić je jakoś przez płot, czy tylko przez sypialnię?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”