Pierwsze kroki w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Witam , jak każdy tu początkujący również ja miałam ogromne obawy założyć swój własny wątek. Ale do odważnych świat należy i pochwalę się moimi pierwszymi wyczynami w ogrodzie. Mój kawałek ziemi ma 300 mt kwadratowych i podzielony jest na dwie części. Jest to tzw. ogródek "przymieszkaniowy". Z mieszkania, praktycznie z każdego pomieszczenia(oprócz łazienek) wychodzi sie do ogrodu, który jest ogrodzony siatką. Ogród ma bardzo ładne położenie bo praktycznie cały dzień jest tu słońce. Do pomocy mam tylko mamę która odwiedza mnie około 3x w roku. Na stanie jest również maż, który wyleguje się na leżaku i pies który wyleguje się na leżaku + przekopuje ogród (oczywiśnie nie tam gdzie trzeba). Zapraszam. ;:3


Obrazek

Obrazek

Sąsiedzi jeszcze nic nie zaczeli tworzyć w swoim ogródku a na pytanie czy maja jakiś pomysł odpowiedzieli ze zrobią tak jak u nas...

Obrazek

A to kopacz- Clementina. Pokopała to śpi.

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Madziu, włoski ogród :tan być może sa na forum, ja się nie natknęłam.

U Ciebie to pewnie wiosna w pełnym rozkwicie ;:3 Dodaj jakieś zdjęcia, żebyśmy modli Ci juz zazdrościć ;:138
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Wiedziałam ze forumowicze nie zawiodą. A potrzebna mi wasza wiedza oj potrzebna :D U nas już wiosna. Dziś jest bardzo przyjemnie, ładne słońce i około 15 stopni. Wszystko powoli wychodzi, zrobię lepsze zdjęcia to pokaże. Te pierwsze są z komórki stąd jakość.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

W moim ogrodzie sadzę to co mi sie podoba, no może nie wszystko bo muszę brać pod uwagę że mieszkam w bloku i nie mogę sadzić wysokich drzew. Na razie mam 2 klematisy, kilka wrzosów i wrzośców, kamelie, kilka iglakow, róże , trzmieliny, żurawki, jedna cytrynę i mandarynke ale od razu powiem że nie mam serca do dwóch ostatnich i to widać... Ostati mój nabytek to mimoza. To drzewo które kwitnie na żółto własnie w tym okresie, dlatego na dzień kobiet panie są obdarowywane bukietami z kwiatów tego właśnie drzewa.

Mam oczywiście również zioła. Tutaj 2 rodzaje majeranku, rozmaryn i szałwia. To zboku to zdechłe bratki, może coś z nich jeszcze będzie.
Obrazek

Kamelia kupiona w zeszłym roku niestety odchorowała nowe miejsce. Zawiązała piękne pąki, niektóre trochę się rozwinęły ale wiekszość po prostu opada.
Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Justka
500p
500p
Posty: 822
Od: 26 lip 2010, o 18:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Swiętokrzyskie

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

15 stopni ;:224 a u nas straszą, że będzie też 15 tyle że na minusie :;230

Zioła ;:167 byłabym rozczarowana, gdyby we włoskim ogrodzie ich nie było. Ja mam kiepskie doświadczenia z ziołami, nie rosną, no może poza bazylią.
Jak sąsiedzi chca inspirować się na waszym ogrodku no to odpoowiedzialność na was spoczywa duuża...
Nie dziwię się, że nie masz serca do cytrynki i mandarynki, nie ma to przeciez jak jabłoń czy sliwa :;230 ale cóż co kraj to obyczaj :tan

Zazdroszczę pogody ...
Każdy ma taki świat, jaki widzą jego oczy.
Jose Saramago
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

A oto znalezione przeze mnie zdjęcia z odbioru mieszkania. Ogród to obraz nędzy i rozpaczy.

Obrazek

Obrazek

Teraz trochę się zmieniło
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

U mnie w sumie wszystko rośnie aż jestem w szoku. Ogód założyłam w pażdzierniku 2010 r. Ale nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca. W centralnej Italii nie jest problemem zima, mi nie zgineły żadne rośliny, problem to lato. Nie wiem czy nadążę z podlewaniem. Zioła rosną mi doskonale, natomiast nie za bardzo wiem jak je wykorzystać. Rozmaryn wiem bo we Włoszech używa się go dużo, trochę eksperymentuję z szałwią, ale majeranek to czarna magia. aha mam jeszcze laur. I to tak na kilogramy poniewaz jest to ogrodzenie ogrodu. Ma z tego powstać żywopłot.

A to ten drugi ogródek, jest od strony parkingu i wejścia do bloku dlatego będzie to tylko ozdoba nie będzie wykorzystywany do przesiadywania w nim. No chyba ze urośnie mi bardzo żywopłot / czyli laur.
Obrazek


A to wspominana mimoza, pod nią dekoracyjne sałatki. Super wytrzymałe, rosną od pażdziernika.

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Ozdobne kapustki, nie sałatki . :wink:
Zazdroszczę ciepełka i żywopłotu z laura . :P
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Ja również witam Cię Madziu :wit .
Widzę, że mamy wiele wspólnego, jesteśmy początkujące heh :lol:
Nasze ogrody dopiero powstają i czeka nas dużo pracy. Z Tego forum dowiesz się wszystkiego!!! A ile miłych tu LUDZI ;:167
Pozdrawiam :wit :wit :wit
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

no właśnie coś mi nie pasowało z tymi sałatkami :roll:
A tutaj moja uprawa pod folią. Na razie wychodzi rzodkiewka, nasturcje i petunie.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Aga no właśnie taką mam nadzieję, ja jeszcze nie mogę służyć wiedzą na temat ogrodu ale za jakiś czas kto wie. Na razie mogę tylko wklejać fotki, tutaj prymulki. Rosną jak szalone!

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Jeszcze wczorajsze fotki w słońcu. Dziś brzydko, pada i tylko 10 stopni. Ale to dobrze. Ma padać.
Oto wierzba, jeden z ostatnich nabytwów, zeszłoroczne bratki które wspaniale odbiły, z boku mała żurawka. Niestety nie mogę się pochwalić taką kolekcją jak co niektórzy forumowicze. Ale bakcyla już złapałam. ;:108

Obrazek

A oto moje niekochane cytrynka i mandarynka. I to widać :(
U dziadków mojego męża cytryna wnoszona jest na zimę do garażu , pięknie rośnie i wspaniałe wydaje owoce z których potem robiony jest likier limoncello :tan Ja włożyłam swoją w ziemię i obawiam się że będzie jej za zimno, mimo wszystko nie mieszkam na Sycylii.

Obrazek

Obrazek

A tu rododendrony, malutkie ale za to tanie. Duże okazy kosztują tu strasznie drogo. Wspaniale przeżyły zimę, pączki są , czyli jest nadzieja że będą kwitły.


Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
warsawyak
200p
200p
Posty: 299
Od: 4 wrz 2006, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Różaneczniki są posadzone zbyt blisko siebie i prawdopodobnie długo nie pożyją. Domyślam się, że rosną w słońcu (a to cienioluby) i w alkalicznej (zasadowej) glebie, która występuje w Twoich okolicach. Różaneczniki to rośliny kwaśnolubne. To samo dotyczy kamelii.

Pozdrawiam,
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”