Pierwsze kroki w ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

A tak zachodziło dziś słońce w Italii.

Obrazek
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Magda ile Ty masz jeszcze terenu do obsadzenia :shock: :wink:
Chabazi szkoda, no ale jak nie daly rady, to nic nie zrobisz. Mnie dziwnie w zeszlym roku prawie wszystkie jesienne nasadzenia szlag trafil ale stawiam bardziej na susze niz mroz.... dlatego wole sadzic na wiosne. Przez sezon dobrze sie ukorzenia i wieksze prawdopodobienstwo ze przezyja.
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Masz rację w sumie terenu mam dość dużo, głupi ten ogródek bo składa sie z dwóch części niepołączonych.... Np kosiarkę przenoszę przez mieszkanie i m.in. przez sypialnię. Mowię ci cyrk. Co do ilości terenu to gdybym miała taka głowę jak ty do projektowania ogrodów to zrobiłabym mały raj na ziemi. Niestety to nie moje progi.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Obrazek

Powiedz mi gdzie masz taras? tu w rogu z prawej strony na dole?
Pierwsze od czego powinnas zaczac, to od posadzenia drzew. Tam gdzie masz te kwadratowe doniczki, posadz dwa wieksze drzewa ale zeby byly takie same - moga to byc np klony. Ja mam na srodku Royal King - on rosnie dosc dobrze, do tego ma piekna korone.
Ta "operacja" spowodujesz ze zniknie Ci pustka, ogrodek wyciagnie Ci w gore ... no i najwazniejsze, przy drzewach Ty bedziesz mogla miedzy pniem ogladac dalsza czesc ogrodu ale nie bedziesz widziec tego bloku, ktory zaslonia korony i oni tz beda mieli utrudnione widzenie w druga strone.
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Od razu wyjaśnię czemu tu stoją te przeklęte donice, otóż pod spodem są dziękuję, tam w ogóle nic nie rośnie, nawet trawa. Co do drzew to coś bym sobie na tym trawniku posadziła, ale nie wysokiego, bo mam sąsiadów na górze. Myśle że max mogłabym dojść do 3mt. a taras jest, kurcze ja ci to wyjaśnić, tam gdzie to białe na lewo
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Obrazek


To focia zrobiona w maju, z kąta ogrodu, widac gdzie jest taras
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Mnie ten "seler naciowy" też wygląda bardziej na jakiegoś anemona, bo mój teraz ma podobnie pierzaste listki ;:108
Piękne zdjęcia wiosenne, a już te słoneczne bratki to po prostu szał. Normalnie nie przepadam za żółtym w ogrodzie, ale wiosną bardzo mi pasuje. Nawet mam trochę żółciutkich krokusów (tzn. mam nadzieję, że mam)...

btw, czy seler to jest "sedano"? ;)
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

To nie na lewo, tylko patrzac na fote w prawym dolnym rogu, tam gdzie stoi na bialym doniczka.
Ja nie mysle zeby sadzic drzewa blizej tarasu tylko wlasnie blizej tamtych mat. Teraz widac dopiero ze donice tz te kwadratowe stoja blizej niz perspektywa na tamtym foto. Jak maja byc nizsze, to zobacz moze akacje szczepiona na pniu. One nie rosna wysokie i piekne kulki mozna z nich formowac.
Zobacz jak ladnie tu wygladaja - to te dwie puchate kulki
Obrazek
Awatar użytkownika
megi1402
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2149
Od: 1 lis 2010, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Köln

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Sytuacja z przenoszeniem kosiarki przez sypialnię trochę niekomfortowa. Może zrezygnować całkowicie z trawy w tym mniejszym kawałku ogródka? Mogłabyś tam zrobić skalniak, rabaty wyściółkowane korą, część obsadzić zimozielonymi roślinami zadarniającymi, a ścieżki wysypać kamykami i gdzieniegdzie ułożyć płyty, żeby się wygodnie chodziło - coś w stylu ogródka jaki ma Jule, prawie bezobsługowy. Może znalazłoby się nawet trochę miejsca na ogródek ziołowy i grządkę z warzywami? Jaki duży jest ten kawałek?
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Zamiast ściółkowania korą można też ogród wyżwirować :D Rośliny dobrze wyglądają, chwasty słabo rosną, kosiarki nie trzeba będzie nosić :D
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Jule tak ja tam muszę coś posadzić bo sąsiedzi którzy kukają trochę mnie denerwują. A sa tam tacy co cały dzień siedzą na swoim malusieńkim balkoniku. Mój m. śmieje się że mieszkanie wynajeli mieszkanie a sami mieszkają na balkonie :lol:
Gosiu, Ewo ten pomysł z takim ogródkiem jak u Julki bardzo mi się podoba. Ale jak ja bym to zrobiła? Musiałabym chyba zatrudnić ogrodnika? Ale to dobry pomysł. Nie musialabym juz biegać po mieszkaniu z kosiarką. Poniżej zdjęcie z wiosny, widać dokładnie jak wygląda ten mniejszy ogród. Tam doskonale rosną roże, bo cały dzień jest słońce.
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
magda2003
200p
200p
Posty: 420
Od: 20 lis 2009, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Terni/Włochy

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Obrazek

-- Pt, 24 lut 2012, 09:47 --

Agata, ja w ogóle nie przepadam za bratkami, ale zimą i wczesną wiosną to jedyne kolorki w moim ogrodzie i w sumie cały czas rosna i kwitną całą zimę. Tak, sedano to seler ;:138
Pozdrawiam Magda

Pierwsze kroki w ogrodzie
Awatar użytkownika
Sure
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3527
Od: 5 lip 2010, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: północ

Re: Pierwsze kroki w ogrodzie

Post »

Magdo, ciekawy ten pomysł z likwidacją trawnika, przyszło mi do głowy, że zamiast trawy możesz też posadzić różne "zadarniacze", a do tego zrobić np. ścieżki żwirowe, ew coś z kostki, czy drewna. Kiedyś sama się nad takim ogrodem zastanawiałam, np. in. tu znalazłam trochę pomysłów...
pozdrawiam, Agata
ogród Agaty - cz.4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”