Działeczka Erazma i nie tylko ... 1 cz.

Zdjęcia naszych ogrodów.
grigori24
---
Posty: 1613
Od: 18 paź 2007, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Zgadzam się z Jarkiem jest to : Jałowiec sabiński 'Tamariscifolia" :D
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziękuję Grzegorzu. :lol: Muszę uważać na niego - to wobec tego "potencjalne źródło" rdzy gruszy.
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Moje różaneczniki i cyprysik japoński przygotowują się do zimy. :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek
Zainstalowałem też na ten okres 3 wiatraczki na krety. Puszki teraz zlikwiduję bo kret sie wyprowadził i mam na niego zakupiony SOLARNY ODSTRASZACZ KRETÓW - MAX 43cm kret krety. :twisted: Pisałem o nim tu kret
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Andrzej.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Dziś wapnowałem na działce drzewa owocowe. Dzięki uprzejmości teścia córki wykorzystałem opryskiwacz Profession Plus.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na trzecim zdjęciu specjalna rękojeść z zaworem, a na czwartym lejek i sitko do przecedzania wapna.

Malowanie pędzlem zawsze zajmowało mi około 1,5 do 2 godzin i bolały mnie później "wszystkie mięśnie".
Tym razem oprysk każdego drzewa zajmował mi tylko kilka sekund, nie musiałem się schylać, docierałem do najwyższych miejsc na drzewie, skropiłem nawet cienkie gałązki. Nie było problemu z dokładnym zamalowaniem pęknięć kory. Na ubraniu nie miałem ani jednej plamki wapna.
Naprawdę taki opryskiwacz to wygoda. :lol:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W trakcje pobytu na działce włączyłem zakupiony odstraszacz kretów naokoło 3 godziny na trawniku i przy altanie (pod nią zawsze zimują krety). :lol:
Obrazek
Chyba dzięki niemu krety wyniosły się z działki mojej i sąsiada. Codziennie mieliśmy a zwłaszcza sąsiad po dwa wysokie kopce. Teraz spokój. ;:113
Jak widać na zdjęciach zaczął padać trochę śnieg, temperatura wynosiła -1 stopni co wcale mi nie przeszkadzało w malowaniu drzew. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Erazmie, to można wapnować drzewa o tej porze? Ja nie zrobiłam tego wcześniej, bo jakoś się nie wyrobiłam i myślałam, że już za późno...
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Mamy czas na pomalowanie drzew wapnem do końca grudnia - początku stycznia. :lol: Najgorszy dla drzew jest styczeń i luty gdy w dzień świeci słońce i są dodatnie temperatury, a w nocy są minusowe. Wtedy kora pęka na nie pomalowanych pniach drzew.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Dziękuję Ci, Erazmie za informację! W takim razie postaram się to zrobić w najbliższych dniach! :D
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Byłam, widziałam, zachorowałam na ... teścia Twojej córki :lol: :lol: :lol: Bo ma świetny opryskiwacz :D :roll: :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Erazmie, jeszcze jedno pytanko mam do Ciebie. Czy przy okazji opryskiwania drzew, opryskałeś rowniez trawnik, czy to śnieżek widać? Słyszałam, ze trawnik wapnuje się jesienią lub pod koniec zimy... Ale jeśli bym mogla to zrobić "za jednym zamachem" z drzewami, byłoby to praktyczne... A tak przy okazji, to ja myślałam, że wapnuje się tylko pień drzewa... :oops:
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Padał w tym czasie drobny śnieg. W czasie oprysku trochę wapna spadło też na trawnik ale minimalna ilość. Trawniki wapnujemy najczęściej jesienią. Możesz teraz rozsypać wapno na trawniku. Ja stosuję Dolomit. Nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić zimą.
Bielimy pnie drzew oraz nasadę grubszych konarów. Staram się też bielić te cieńsze konary zwłaszcza przy gruszy by nie pękały. Od strony południowej pnie i grubsze konary warto pomalować nieco wyżej, ponieważ z tej strony nagrzewają się najsilniej, przez co w tych miejscach są najbardziej narażone na wystąpienie ran zgorzelinowych.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
Fleur 78
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2209
Od: 17 lip 2007, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Yvelines, Francja

Post »

Dziękuję, Erazmie! :D Już kupiłam co trzeba ale zdecydowałam, że trawnikiem zajmę się jednak później, bo zrobić te dwie rzeczy równocześnie, to jednak byłoby zbyt dużo roboty.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6949
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Na rozsypanie wapna na trawniku masz dużo czasu. Teraz najważniejsze to bielenie drzewek. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Dobrze Erazmie że podpowiadasz ,od razu po świętach jadę na działkę i maluję wapnem moje drzewka, mam pytanie, czy krzewy owocowe mogę też popryskać wapnem. Ja to robię tradycyjnie pędzlem, zastanawiam się czy mogłabym zrobić taką mieszankę do spryskiwacza, ale mam obawy czy go nie zepsuję, a mam tylko jeden. Jakie proporcje robisz.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”