Mój azyl

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
romawr
100p
100p
Posty: 123
Od: 7 lut 2011, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice ostrowa wlkp

Mój azyl

Post »

;:94 Witam wszystkich miłośników ogrodów :wit
Nareszcie będę mogła pogadać z pozytywnie zakręconymi maniakami :heja
Macie piękne ogrody i działki ! Każdy w innym stylu, a ile można podpatrzeć bez wychodzenia z domu!
Cieszę się że trafiłam na to forum. Pragnę się z wami podzielić moją miłością do ogrodów.
Urodziłam się na wsi, ale dawniej (50 lat temu) to była inna wieś,i robiłam wszystko by z niej uciec jak najdalej , z tej zacofanej wsi. Zamieszkałam w mieście ale po 20 latach zatęskniłam za wsią.
Kupiliśmy zrujnowane, zachwaszczone 2 hektarowe gospodarstwo. Rodzina i znajomi patrzyli na nas z politowaniem, a ja się śmiałam że jak zamknę oczy to widzę na całym obszarze ogród.
A co, pomarzyć nie wolno? W ten oto sposób od 1995 roku krok po kroczku spełniam swoje marzenia.
Przez 2 lata walczyliśmy z chwastami a w 2000 założyliśmy ogród. Na szczęście z mężem podzieliliśmy się ogrodem, on ma trawniki i staw, a ja resztę i to co sobie wymyślę to realizuję. W jednym roku sadzę a po 2 latach przesadzam bo okazuje się że roślina większa urosła niż zapewniali w sklepie, albo moja wizja się zmieniła i coś innego lata mi po głowie. Na wakacje nie mam ochoty nigdzie jechać bo gdzie będzie mi lepiej jak nie u siebie w ogrodzie. Jak przychodzi lato to czuję się jak na wakacjach, a dom jest pełen gości. Można łowić ryby, pograć w siatkówkę,tenisa, pojeździć po okolicy na rowerze, wykąpać się w basenie albo w stawie, zrobić grila lub ognisko itp... Dotychczas było wesoło, ale dzieci dorosły rozjechały się i zrobiło się smutno. Dawniej całe lato była balanga a teraz tylko w sobotę i niedzielę. Wysyłam wam parę fotek jak było dawniej , a jak jest teraz.

Zdjęcia usunięte przez hosting/K

rok 2001

Obrazek
rok 2002

Obrazek
rok 2006

Obrazek
rok 2010
Awatar użytkownika
Pauli
200p
200p
Posty: 232
Od: 4 lut 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mój azyl

Post »

:wit witaj na forum. Takie zdjęcia właśnie lubię najbardziej. Twój ogród wygląda super. Dużo masz miejsca na nowe roślinki :lol:
Pozdrawiam Paulina
Mój ogród
Awatar użytkownika
FRAGOLA
1000p
1000p
Posty: 3378
Od: 4 cze 2010, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój azyl

Post »

Witaj na forum :wit
Widzę w ogrodzie już piękne duże iglaki,zieloną ścianę
która mi sie bardzo podoba,a ile jeszcze miejsca na nowe kombinacje,nasadzenia mmmm...
Ale przebywając na forum masz gwarantowane że tego trawnika ubywac będzie :uszy
Opowiedz nam więcej o swoim ogrodzie i oczywiście pokazuj fotki...dużo fotek ;:108
Możesz napisac jak masz na imię...łatwiej się będzie do Ciebie zwracac :D
FRAGO-linki
w 'powężowym'
Pozdrawiam-Grazia
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój azyl

Post »

Rok 2006 podoba mi się najbardziej, pięknie wyglądają i zmienne formy i kolory krzewów.
Piszesz że kupiliście gospodarstwo 2 hektary, na całości założyliście ogród ?
Przecież to ogromny teren.
Awatar użytkownika
Sylwek-zx
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 8 lut 2009, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój azyl

Post »

Witaj na forum :) na zdjęciach widać, że samo przedstawienie roślin na tej długiej, ciągnącej się rabacie zajmie sporo czasu :) do tego wspomniałaś już o oczku, a pewnie i pod samym domem wiele roślin masz nam do pokazania, więc czekam na dalszą opowieść przemiany tego wspaniałego miejsca i to co kryje jeszcze :) jeszcze raz Witaj na forum :)
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Mój azyl

Post »

Witaj na forum. Ogród 2ha to ogrom. Mam nadzieję że zarazimy Cię wieloma chorobami i trawnik z czasem zacznie się kurczyć.
Awatar użytkownika
romawr
100p
100p
Posty: 123
Od: 7 lut 2011, o 17:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice ostrowa wlkp

Re: Mój azyl

Post »

Witam Paulino, Graziu, Mariolo, Sylwku i wszystkich którzy mnie odwiedzili ;:180
Ogród faktycznie jest spory (około 3000m. kw.) reszta to budynki, staw z przyległym terenem i łąka która jest przeznaczona na wybieg do kur zielonóżek. 2 ha to wcale nie tak dużo, marzył by mi się park ale nie ma miejsca i mąż hamuje moje rozpędy. Problem w tym że jak bym się rozpędziła z nasadzeniami to trzeba by było wszystko ręcznie pielić, a tu czasu brakuje i sił coraz mniej.
Może mi podpowiecie jakie drzewa posadzić. Mam do zagospodarowania dość duży i trudny teren (obecnie zasiana łąka przeznaczona na wybieg dla kur) Ziemia jest nieciekawa, pod spodem glina a na wierzchu wywieziony ił z kopania stawu, przykryty czarnoziemam. Jak pada to jest bardzo mokro, ale jak przyjdą susze to robi się zbita skała którą jedynie kilofem można potraktować. Na tym terenie chcę posadzić drzewa i krzaki robiąc lasek dla moich kur. Zanim cokolwiek wsadzę to muszę stoczyć bitwę z moją ziemią. Kopie duże doły, wypełniam dobrą ziemią i dopiero cokolwiek sadzę.
Teren który chcę obsadzić jest wystawiony na silne wiatry.
Przesyłam kilka fotek z zimowego ogrodu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam i serdecznie zapraszam - Roma
Mój azyl
Wizytówka
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój azyl

Post »

Witaj Roma :wit
Ostatnie zdjęcia są genialne ;:138 Widać ,że Wasz wielki ogród jest radością dla całej rodziny .
Awatar użytkownika
maryla-56_56
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3382
Od: 16 kwie 2009, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój azyl

Post »

Witaj Romo.
Piękny masz ten azyl ;:138 Staw super wykorzystany zimą :D
Dobrze robisz, że dajesz dobrej ziemi pod drzewka, tez tak będziemy robić na wsi.
Dodawaj letnie zdjęcia jeśli masz chętnie oglądamy.
Poczytaj tutaj o nasadzeniach.http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=15571
Pozdrawiam serdecznie.
Basia43
200p
200p
Posty: 288
Od: 4 lut 2010, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Mój azyl

Post »

Witaj Romo na forum. :wit Piękny masz ogród i latem i zimą, dużo miejsca nie tylko dla roślin ale również na wypoczynek i sport : siatkówka, łyżwy. ;:63 Zauroczyło mnie zdjęcie z pawiem, czy to Twój ? Z niecierpliwością czekam na więcej. ;:65
Pozdrawiam Barbara
andrzejek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2777
Od: 17 sie 2010, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kwidzyn

Re: Mój azyl

Post »

Witam na forum .Piękny ogród dużo zieleni w różnych odcieniach .Widać, że sprawia dużo frajdy i latem i zimą.A paw piękny .Zapraszam do mnie i pozdrawiam.Czekam na więcej fotografii
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój azyl

Post »

Ja bym na tym trudnym terenie sadziła wszystko co ma korzeń palowy i idzie głęboko w dół.
Ale prawdę mówiąc nie znam się na tym bo ostatnio sama byłam zaskoczona jak mi ktoś powiedział że korzenie gruszy idą głęboko w dół :shock:

Poczytaj :
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n*#p637280
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n*#p197458
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n*#p194535
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... n*#p119298
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... in*#p70257
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... in*#p36865
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... lin*#p8322
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój azyl

Post »

Witaj ROMO, przyszedłem i ja się przywitać z Twoim ogrodem. Jak widzę masz przed sobą kilkadziesiąt bardzo pracowitych lat. Myślę że te trzydzieści ary to tak z naszą pomocą ( oczywiście wirtualną) szybko zagospodarujesz za kilka lat sięgniesz po rezerwowe hektary.

Zapraszam do mojego ogrodu, mam nadzieję że spośród kilkuset gatunków i odmian drzew,krzewów i iglaków rosnących w naszym ogrodzie wybierzesz i coś dla Twojego ogrodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”