Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam
Przywitałam się w wątku, w którym witać się należy, tam też kilka słów o mnie i moim ogrodzie, a tutaj chcę pokazać efekty mojej pracy, którą kocham, uwielbiam i mogłabym jej cały wolny czas poświęcić.Ogród to nie tylko moje hobby, to część życia.I choć mój ogród uprawiam dopiero od dwóch lat, to bakcyla złapałam na całe życie.Mam nadzieję, że spotkam tutaj ludzi podobnych do mnie, ze znajdę w was wsparcie i pomoc.Pozwolę sobie skopiować mój wpis z powitania, bo wiele wyjaśnia:

"Witam serdecznie.
Wczorajszy wieczór spędziłam na czytaniu i przeglądaniu tego forum.Bardzo, ale to bardzo mi się spodobało i postanowiłam dołączyć.Widzę, ze zasób wiedzy użytkowników forum na temat roślin, ich pielęgnacji oraz uprawy jest ogromny.Jesteście wszyscy jak encyklopedia dla takiego laika jak ja!
Mój ogród uprawiam od 2 lat.Na początku był to las, dosłownie, ponieważ poprzedni właściciele sadzili głownie drzewa liściaste i iglaki, a pozostałe rośliny były tak zaniedbane, że prawie nie zakwitały.Kiedy zostały porządnie odchwaszczone, zasilone nawozami, głownie obornikiem, oraz kompostem, wiele z nich przesadziłam, dając im właściwe miejsce, wtedy, w kolejnym roku odwdzięczyły się pięknie zakwitając.Oczywiście dosadziłam mnóstwo nowych roślin, które zakupiłam, lub dostałam."

Oczywiście na początku, do pomocy potrzebny był mąż, wycinał drzewa, woził kamienie.Budowałam skalniaki, rabatki.W miejsca wyciętych drzew sadziliśmy kwitnące krzewy.Pracy było bardzo dużo, ale dzięki temu ogród nabrał zupełnie innego charakteru.Najważniejsze, że jest bajecznie kolorowy od wczesnej wiosny, do późnej jesieni.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
Linki do zdjęć i malutkie zdjęcia wymieniłam na "normalne"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu witaj na Forum :D :wit
Faktycznie na fotkach widać mnóstwo pięknych kolorków, widać, że roślinki odwdzięczyły Ci się za miłość jaką im dajesz i trud, który wkładasz w tworzenie pięknego ogrodu. Z przyjemnością będę zaglądała do Ciebie i podziwiała zmiany jakie jakie zaszły w Twoim miejscu na ziemi :D
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Dużo roślin i dużo kolorów. ;:138 Widać też efekty pracy. Są tulipany, pierwiosnki, liliowce, irysy... Widzę nawet stokrotki, moje rosną na trawniku, niestraszne im nawet niechcące ciachnięcia kosiarką. :lol: Zapewniam, że na tym forum jeszcze bardziej "zbzikujesz" w kategorii ogrodnictwa oczywiście pozytywnie. Wiem coś o tym. ;:224
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Widać ,że sporo masz już za sobą ,ale przed Tobą pewnie też. :wink:
Masz już tak jak chciałaś ,czyli pięknie i kolorowo .
Zawitałaś na to forum,więc zakupów i nasadzeń będzie ciąg dalszy .Życzę powodzenia w dalszym upiększaniu swego ukochanego miejsca na ziemi . :wit

Wstawiaj PROSZĘ, fotki w dużym rozmiarze i w ogóle fotki ,a nie tylko odnośniki do nich .Łatwiej i szybciej się ogląda i wątek jest bardziej kolorowy . :P
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam
Dziękuję za miłe słowa.Zdjęcie można kliknąć i wtedy się powiększa, ale w innym oknie.Już nauczyłam się dodawać większych i dodam trochę jutro.To będzie głownie zeszłe lato, bo przecież właśnie środek zimy mamy, no ale dzięki temu i czasu więcej by móc się udzielać na forum.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gosia07
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4583
Od: 1 gru 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Gosiu no to czekamy .Masz ładny ogródek i chyba spory?
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witam!
To prawda, ogród mam dosyć duży, około 20 arów-sporo koszenia...W tym roku muszę już nową kosiarkę kupić, bo mam taką "felerną" i kółko odpada, no więc nieźle się muszę namęczyć by całość na 3 kołach objechać :!:
Dodam dziś jeszcze kilka zdjęć, postaram się by były większe.
Mam prośbę, na jednym, ze zdjęć będą fioletowe irysy, bynajmniej ja je tak nazywam, one pachną jak fiołki i to tak intensywnie, ze wiatr roznosi ten zapach po całym ogrodzie, jeśli ktoś wie jaka to odmiana, proszę napisać-będę wdzięczna.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

A tutaj rzadkość, tulipany w czerwcu.W zeszłym roku było tak zimno na północy Polski, że do czerwca miałam je w ogródku, już sadziłam kwiaty tarasowe:pelargonie, petunie i jednocześnie cieszyłam oko tulipanami. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Mnóstwo zieleni ;:138 Gosiu piękne iryski i róże.
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

A tutaj troszkę zimowych widoków.Nie wiem jak Wy, ale ja lubię ogród zasypany śniegiem, piękny biały i puchaty, oby nie za długo :) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Marta_S
500p
500p
Posty: 816
Od: 3 wrz 2010, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Nie pomyślałabym, że Twój ogród jest taki młody. To chyba stare drzewa sprawiają, że wydaje się starszy. Piękną wiosnę miałaś u siebie :)
Zapraszam
Ogród Marty_S
Awatar użytkownika
gosia79z
200p
200p
Posty: 428
Od: 19 sty 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Wolin

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Mój ogród to jest tak częściowo stary, a częściowo młody.Wiele roślin, w tym właśnie drzew, zostało po poprzednich właścicielach, ale dużo posadziłam nowych, na świeżo utworzonych rabatach, czy skalniakach.
MalgorzataBa
50p
50p
Posty: 57
Od: 27 lut 2008, o 12:44
Lokalizacja: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Ogród Gosi "moje miejsce na ziemi"

Post »

Witaj Gosiu :) Powiedz mi jak to się dzieje że masz bernardyna i ogródek? Przy moim rozbójniku nie ma szans, nawet morelę najpierw obdarł ze skóry a potem ugryzł :( Tak więc ogródek mam tylko na wsi a tam gdzie mieszkam trawa, nawet skalniak, co obsadzę to rano nie ma śladu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”