Moja odskocznia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Poidełka dla ptaków? Brzmi ciekawie, masz już jakiś projekt?

Nie byłam na działce w weekend niestety - mieliśmy Komunie u znajomych, a za tydzień nasz młody będzie miał rocznicę swojej Komunii, ale na samą sobotę chociaż pojedziemy, bo mam trochę do wsadzenia :) Wczoraj byłam w ogrodnictwie i kupiłam jasnotę, kosmos (to poszło na balkon), komarzycę, cis i margaretki, ale oprócz tego będzie 40 sztuk świerków i na to wszystko dorzucę pomidory. Pytanie tylko czy wystarczy czasu :lol: ;:88

No i mam nadzieję, że ;:3 się utrzyma. Bo na razie jest bardzo przyjemnie. ;:167
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Hmm... no właśnie, jak można zrobić poidełko? ;:204

A betonowe kwiatki zarosną wokół prędzej niż Ci się wydaje, dwa koszenia i będa wyglądały jakby były tam od zawsze :wink:
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Mam nadzieję, że zarosną i że w końcu te puste pola obok nich tez się wypełnią:)
A teraz troszkę fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam pytanie, co to za roślina? Chwast jakiś?

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Witam :wit Wątek przeczytałam i od razu się wpisuję,żeby go nie zgubić.Będę wpadać i zaglądać co tam u Ciebie słychać :wink:
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Uuuu... Ile trawniczka do wyrwania na pozyskanie miejsca na to wszystko na co "już nie ma miejsca" ;:306
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Witaj w moim wątku kiziorku - miło mi Cię gościć, czy tez masz swoją działeczkę?

Aniu to prawda, ale pozostawię to na "stare" lata, jak syn już podrośnie i stwierdzi, że nie bedzie grał w piłkę :;230
Na razie co roku sukcesywnie zmniejszam trawnik na tyłach domu, w tym roku powstała już jedna rabatka. Ale wiesz co? Jakis czas temu obmyślałam rabatę po prawej stronie tego trawnika i może ją jeszcze w tym roku zrobię? :wink: Muszę zrobić odpowiednie zdjęcie i być może mi pomożecie ? ;:196
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

To możemy uścisnąć sobie dłonie, bo mam tę samą filozofię. Mam w głowie rabatę, która ma być absolutnie ostatnia (w co mój M. nie wierzy :wink: ), bo nie będe dziecku zabierać przestrzeni do zabawy na już i tak niewielkiej działce. Ale kiedyś, jak już mu ta przestrzeń nie bedzie potrzebna, to chyba walnę sobie klomb na samym środku ;:306

A jeśli chodzi o tworzenie koncepcji, to ja zawsze chętna!
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

:;230 :;230 :;230
Faktycznie mamy tak samo. Mój M. tez nie wierzy jak mówię mu, że w tym roku nic już nie będzie :D . I co? I ma rację ;:306
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Carmelka00
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 878
Od: 25 lut 2015, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moja odskocznia

Post »

No pięknie i kwitnąco :D widzę ,że rododendron zaczyna kwitnąć?? ;:oj u mnie ostały się dwa paki, reszta zmarzła :evil:
a poidło takie mam zamiar zrobić, pozwolę sobie wkleić link, może ktoś też skorzysta :D

http://www.montowniaody.pl/2015/06/poid ... ia_18.html

jak zrobię to się pochwalę :tan
Pozdrawiam
Lenka

Leśny zakatek...
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Moja odskocznia

Post »

Olu, ale ślicznie u Ciebie, i ta bliskość lasu - wow !!! urzekł mnie Twój warzywniak. Ja właśnie zmontowałam dwie skrzynie na warzywa, tylko czasu nie miałam na siewy ;:224 ale jeszcze wysieję :D
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
kiziorek
50p
50p
Posty: 91
Od: 16 mar 2016, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

tak mam działeczkę po rodzicach jest trochę zapuszczona i duża więc wymaga czasu aby wszystko nabrało odpowiedniego wyglądu i kształtu. Uwielbiam tam jeździć bo to taka odskocznia od miejskiego gwaru a kto wie może kiedyś się tam przeprowadzę bo to działka na wsi z domem i dużym areałem. Pozdrawiam i udanej pogody życzę :wit
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Lenko - świetne to poidełko !!! Tylko jaki liść? Przychodzi mi na myśl rabarbar :D.
Rododendron zaczyna kwitnąć, mam nadzieję, że już w piątek zobaczę go w pełnym rozkwicie. Mój rodek w ubiegłym roku tez przymarzł, ale w tym ma za to jeszcze więcej pąków.

Marlenko - dziękuję bardzo ;:180 Szczerze polecam warzywa ze skrzyń, bo nie dość że ziemia szybciej się w nich ogrzewa to i jeszcze ładnie wygląda. Chociaż podobają mi się tez klasyczne warzywniaki i taki pamiętam z dzieciństwa u dziadków.

Kiziorek - tak sobie myślę, że jak tak bardzo lubisz tam jeździć to nim się obejrzysz, a zapuszczona działka będzie wypielęgnowana i będzie kusiła, żeby tam zamieszkać. ;:108 . Mi tez czasem się marzy żeby zamieszkać z dala od miasta, ale to przynajmniej 45 minut w jedną stronę do Gdańska, więc musiałabym szybciej wstawać i więcej wydawać na paliwo;( Ale może kiedyś ;:224
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Noo miniony weekend zaliczam do udanych. Spaliłam chyba milion pięćset kalorii przy koszeniu, pieleniu, noszeniu kamieni itd. No i ;:3 przygrzało, więc człek sie nieco opalił ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zmarznięta i mocno przycięta pnąca różyczka pięknie odbiła: ;:138

Obrazek

Ziemniaczki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wysadziłam w końcu braki z donic z balkonu i działki, zamieniłam je surfiniami, a że jeszcze dobrze wyglądały wynalazłam im miejsce u stóp kamiennej rabatki, założonej w ubiegłym roku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”