Moja odskocznia

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Niezły plon borówek, u mnie ciągle jeszcze kwitną, ale i tak tylko to im życie w tym roku uratowało. U mnie zupełnie nie klimat na borówki. System nawadniający brzmi sensownie przy opcji weekendowej. Tylko u mnie to najpierw trzeba będzie ogarnąć prąd więc pewnie jakiś czas lepsze będą tradycyjne grządki. Mi też sie podoba ta księżycowa rabata.
Rozumiem, że te kwiaty ziemniakom obrywacie żeby większe bulwy urosły?
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

No właśnie jak miałam ziemniaki w donicy, nie obrywałam kwiatów i plon był niezły. A teraz no cóż...jeszcze nawet nie kwitną :shock: . Może jest z nimi tak jak z pierwszą moją rzodkiewką? Wszystko poszło w liść? Hmm...

Wiesz co Sandra? Moje borówki mają dobre 6 - 7 lat. Na początku rosły w miejscu gdzie teraz jest kwadrat z pęcherznic i białe meble. Ale tam im w ogóle klimat nie sprzyjał, a zresztą były też za bardzo na widoku żarłocznych ptaków :;230 . Dwa lata temu je przeniosłam w inne zaciszne miejsce i ruszyły z kopyta. Pomyśl, może też masz kiepskie miejsce dla nich i warto je przesadzić?

Księżycowa rabatka dziękuje i odwdzięcza się coraz bujniejszym kwitnieniem ;:138

Obrazek

Już za chwileczkę, już za momencik... zakwitną pierwsze kosmosy :heja

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja odskocznia

Post »

Śliczna różyczka na ostatnim zdjęciu. Olu a kiedy przesadzałaś borówki na wiosnę czy jesienią. Będę przenosic trzy krzaczki na nową działkę i nie bardzo wiem kiedy.
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

W październiku. I ups ... :oops: sprawdziłam na zdjęciach... Czas tak szybko leci ;:oj Przesadzałam je w 2013 roku ;:224

Róża jeszcze całkiem nie rozkwitła, ale jak za dwa tygodnie będę na działce, to powinna być już wtedy w pełnym rozkwicie. I mam nadzieję, że ta druga też;)
***Ola***
Moja odskocznia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Cudna ta róża.
Co do borówek to ja jestem pewna, że u mnie mają kiepsko bo wyczytałam, że nie lubią przeciągów, a u mnie póki co nie ma gdzie ich schować, a że działka na górce to wiatr lub sobie hulać. Na dodatek kwestie podlewania, ale skoro w tym roku postanowiły mieć jakiekolwiek owoce to dam im jeszcze szanse i pomyślę czy jak się altanka pojawi to znajdę dla nich jakiś lepszy lokal.

U nas eksperymentalnie z połowy ziemniaków oberwałam kwiaty. Ciekawe czy to coś zmieni, chociaż mam ich trochę za mało na statystykę ;).
Ta rabata księżycowa zrobi szał jak się rozrośnie i w takich kwestiach to upływ czasu wskazany :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Sandro - no pewnie, może uda się przesadzić kiedyś. Na spokojnie... Jak widać, nawet po kilku latach potrafią ładnie zaowocować :)

Ziemniaków jestem bardzo ciekawa. Zobaczymy. Może za dwa tygodnie i u mnie w końcu będą kwiaty? :)
***Ola***
Moja odskocznia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

widzę, że też poza forumowo zaginęłaś, zrobiłam ten test ziemniaczany i te z oberwanymi paradoksalnie urosły gorzej... ale czy to statystyczne to nie mam pojęcia bo dwie grządki to trochę mała próba :) mimo wszystko w przyszłym roku zostawię je w spokojności :)
Sandra, Malinkowo
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja odskocznia

Post »

Cześć Sandro :) Faktycznie daaaawno tu nie byłam :oops: . Dziękuję za info. Ja miałam posadzone ziemniaki w jednej skrzyni i wyszło mi małe wiaderko:) W przyszłym roku zagospodaruję dwie skrzynki, bo jak widać bób i ziemniaki wychodzą mi tam najlepiej :)

Robię jeszcze eksperyment z pietruszką i koprem. Jak zwykle nic w tym roku nie wzeszło na tyle żebym mogła zerwać:(. Dlatego pod koniec lata sypnęłam łubin żółty w każdą skrzynię. Przekopię go na wiosnę i wtedy posieje nasiona. Chociaż dostałam nasiona kopru od koleżanki mamy, która radziła mi żeby sypnąć je przed zimą, przekopać i zobaczyć co wyjdzie wiosną. Może tak zrobię?
***Ola***
Moja odskocznia
misssun
50p
50p
Posty: 84
Od: 1 cze 2015, o 11:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Moja odskocznia

Post »

Powiem ci, że z tym koprem coś może być, bo mój ani myślał wzejść o czasie (zrzuciłabym to na tę moją glinę) ale później przeczytałam, że koper dobrze się nadaje na poplon i ten o dziwo wylazł, tyle, że za mały żeby coś z nim jeszcze zrobić, no i wybieranie go z pomiędzy gorczycy, łubinu i czego tam jeszcze byłoby strasznie kopciuszkowym zajęciem :)

Pietruchę kupiłam na ryneczku gotowca. Właściwie to moja mama mi ją wcisnęła, bo mój mąż uważa ją za diabelskie nasienie (znaczy pietruchę nie teściową :;230) i też poza dodaniem do bobu (gdzie chyba każdy normalny człowiek daje koper ;:224 ) jej zwyczajnie nie je. Taka wersja mi odpowiada, właściwie zero pracy a pietruszka rośnie (podobno powinna też wyrosnąć z tego w przyszłym roku) :shock:

No u mnie z tych grządek ziemniaków było i tak sporo jak na to paskudnie mokre lato więc na plon sumarycznie nie narzekam.
W tym roku zrobiłam eksperyment z jarmużem i zostawiłam go nasionkującego, ciekawa jestem czy się sam rozsiał :)
Sandra, Malinkowo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”