Ogród kamyka

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Ogród kamyka

Post »

Witam wszystkich po raz pierwszy. Moja przygoda z ogrodem ropoczęła się od zakupu działki 1200m2 z domem pod koniec 20006 roku. Dom nie nadawał sie praktycznie do zamieszkania, lecz do generalnego remontu. Na działce walały się śmieci, teren był zachwaszczony, wszystko rosło, tak jak chciało. Niestety nie mam za dużo zdjęć z tamtego okresu, gdyż były ważniejsze sprawy niż robienie zdjeć (papierologia, urzędy itp), ale nie bójcie się coś się znajdzie.

Mam nadzieję, że mój wątek również was zainteresuje.
Pozdrawiam gorąco wszystkich cierpliwych i tych niecierpliwych ogrodników.
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

Dom na działce stoi w oddaleniu od ulicy jakieś 90 metrów bieżacych, działka jest bardzo wąska, więc trrochę trudna do urządzenia.

Widok części podwórza od strony ulicy, jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A tak wyglądał tył działki i domu:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród kamyka

Post »

Witam :wit
Czekam z niecierpliwością na kolejne zdjęcia, które przedstawią metamorfozę działki. Każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z ogrodem i takie hobby strasznie wciąga. U mnie minie niedługo pierwszy rok, a zapału i chęci ponad miarę. :wink:
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

A tu wczesną wiosną nastąpiło rozpoczęcie robót budowlanych i sprzątających działkę. Zamówiłem 2 kontenery budowlane i zacząłem sprzątać, a jeszcze wcześniej wyciąłem i wykarczowałem wszystkie krzaczory. Było tu wszystko: stare meble, stare okna razem z szybami, opony, gruz, eternit, złom metalowy, art. plastikowe, folie itp. Zacząłem to wszystko segregować, na jedną kupkę rzucałem złom, na drugą gruz, na trzeciej ułożyłem eternit, a przedmioty drewniane paliłem na ognisku, wszystko pozostałe lądowało w kontenerze na śmieci.

Obrazek
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród kamyka

Post »

Widzę, że zaczynałeś wręcz od początku z remontem domu i ogrodu. Uważam, że najbardziej cieszy każda wykonana własnoręcznie praca, bo potem można podziwiać efekty i cieszyć się z tego, co już zrobione. W swoim ogrodzie też porządkowała, wycinałam i odchwaszczałam, wyrzuciłam wiele pozostawionych zaległych liści, igliwia i gałęzi, było tego sporo i nawet bym nie zliczyła wszystkiego. W przyszłym roku szykują się u mnie kolejne porządki, z którymi nie zdążyłam w bieżącym. Wiadomo zawsze praca w ogrodzie się znajdzie. :D Teraz kamyku po takich porządkach Twoja działeczka na pewno zmieniła się nie do poznania...będę śledzić zmiany i często zaglądać.
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

Oj moniczek narobiłem się, narobiłem. Straszne brudasy tam wcześniej mieszkały. Ale co się zrobi samemu, to się docenia, a z braku kaszy, prawie wszystko robiłem samemu. Chociaż minęły 4 lata, a i tak jeszcze wszystko nie jest zrobione.
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
moniczek
1000p
1000p
Posty: 1381
Od: 19 sie 2010, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród kamyka

Post »

Ktoś kiedyś mi powiedział, że we własnym domu i ogrodzie pracuje się, buduje, zmienia, planuje i upiększa przez całe życie. I to jest prawda. :) :) Pozdrawiam
Mój ogród-czarujący...
Pozdrawiam Monika :)
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

W międzyczasie kupiłem okazyjnie ok. 30 sztuk thuii i posadziłem z tyłu działki. Na tamtą chwilę oplotłem tę rabatkę zielonym plastikiem z marketu i wysypałem korą.

Obrazek

A to widok nasadzeń z okna domu. Jeszcze widać stary orzech włoski, który niebawem został przeze mnie ścięty.

Obrazek

oraz widok już można powiedzieć uprzątniętej działki od strony ulicy

Obrazek
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

Teraz bardziej strona budowlana. Totalna demolka, rozbiórka starego ganku i dachu. I znowu straszny bałagan na działce.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

Później przez cały czas skupiałem się na robotach budowlanych, dopiero w październiku zacząłem myśleć co zrobić z gruzem z budowy, więc wpadłem na pomysł, żeby wybrać 30 cm humusu ze starego podjazdu. Humus składować w jednym miejscu, gdyż w przyszłości posłuży do wyrównania działki, a gruz posłuży do utwardzenia podjazdu.

Po wizycie spychacza:
Obrazek

I to byłoby tyle na 2007 rok.
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

Wiosna 2008 roku. Skupiłem się na zagospodarowaniu działki z tyłu, gdyż był to najmniejszy kawałek, nie będą prowadzone na tym kawałku roboty budowlane oraz będzie służył mojej rodzinie do odpoczynku weekendowego.

Zacząłem do ułożenia chodnika z kostki brukowej tylko na długości domu. Następnie zakupu i posadzeniu roślin: kilkanaście thui, wiśnia śliwowa (czy jakoś tak), świerk, wrzosy, jałowce płożące, pigwowiec, jukka, cis, sosna i inne. Wykorowanie, a później posianie trawy. Oczywiście wszystko posadziłem za gęsto, ale to wychodziło wraz ze wzrostem roślin.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Ogród kamyka

Post »

To byłoby tyle na dziś, jak i również na 2008 rok. :) :) :)
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród kamyka

Post »

Witaj Kamyczku wiać ile napracowałeś się żeby dom i ogród nabrał pięknego wyglądu .

Czasem mi się wydaje że lepiej budować od początku nie ma przynajmniej tyle śmieci do wyrzucania .

Genia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”