Witajcie w moim skromnym ogrodzie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witajcie. :wit Tak jak prawie każdy forumowicz od jakiegoś czasu śledzę forum. Oto mój pierwszy wpis, na pewno nie ostatni bo mam do Was bardziej doświadczonych ode mnie masę pytań :) Od dwóch lat mam przyjemność mieszkać na wsi w domu z wielkim ogrodem. Niestety, albo i stety ogród jest dość duży a zajmuję się nim tylko ja. Mam 24 lata, jestem młodą mamą, ale każdą wolną chwilę staram się wykorzystać na zagospodarowanie mojej przestrzeni. Ogród zaczął powstawać 3 lata temu. Niestety jako zupełny laik popełniłam wiele błędów, zresztą do dziś popełniam :) Rok temu ogród leżał ugorem, niestety nie zrobiłam zupełnie nic gdyż byłam w ciąży i ogromny brzuch uniemożliwiał mi chociażby wyrywanie chwastów. W tym roku wzięłam się w garść i tyle na ile mi pozwoliła sytuacja materialna a także i czas to tyle zrobiłam.
Na początek przedstawię zdjęcia tego z czym miałam do czynienia na początku czyli 3 lata temu :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i takie pierwsze były moje "próby"
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Potem nastała roczna przerwa i po dwóch latach od prób założenia ogrodu, zapasałam rękawy i wczesną wiosną wzięłam się porządnie do roboty. Stworzyłam swoją cienistą rabatę. Mam tam min. hosty, żurawki, tawuły, malutkie różaneczniki. Zdaję sobie sprawę, że to plastikowe obrzeże nie jest zbyt estetyczne, ale to rozwiązanie tymczasowe, gdyż rabatę mam zamiar za jakiś czas powiększyć, roślinki się rozrastają. Już w lato powiększałam dwa razy. Na efekt końcowy myślę, że powinnam poczekać z jakieś 2 lata.
Obrazek

Obrazek

ta sama rabata w pełni lata

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiem, że nie jest jeszcze rewelacyjnie. Obecnie rabata jest powiększona, trochę roślin wywaliłam, trochę roślin podzieliłam, przesadziłam, dosadziłam, jest trochę inaczej. Ale mimo wszystko jestem z siebie dumna bo zrobiłam wszystko sama z przekopaniem łącznie :) Już mam kilka pomysłów co by zmienić za rok, niestety obecnie tylko 1/5 podwórka za mną i czeka mnie jeszcze masa pracy.
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Posiadam jeszcze kilka zdjęć, przepraszam, że taka słaba jakość, zdjęcia robione z okna. Od wiosny biorę się za robienie ładnych zdjęć. Większość kwiatów jak np. piwonie dostałam już po sezonie kwitnienia i nawet nie wiem jakie mają kolory, dlatego z niecierpliwością czekam na to aby zobaczyć wszystko w przyszłym roku :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

:wit
Dziękuję za odwiedziny, błagam powiedzcie mi, że teraz już zdjęcia się wyświetlają :oops:
Awatar użytkownika
goferek
500p
500p
Posty: 552
Od: 7 lis 2009, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Zdjęcia są ;:138 ;:138 \Ogród przepiekny!
Kawał dobrej roboty :) Roślinki cudne!

Brawo ;:138
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

witaj goferek ;:138 Dziękuję za odwiedziny :) Uffff kamień spadł mi z serca, to już będę teraz wiedzieć jak dodawać zdjęcia aby się wyświetlały.
malgoska141
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 mar 2011, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Kańczugi, Podkarpackie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witam piękne zdjęcia pokazujesz widać jak dużą robotę odwaliłaś a mi się zdjęcia podobają i otwierają
X_r-o
---
Posty: 2227
Od: 25 lis 2005, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witaj :wit
Wlewasz radość w moje serce takimi widokami. Patrzę na Twoje pierwsze zdjęcia i przypominają mi one podwórka bardzo wielu wiejskich gospodarstw, także w moim sąsiedztwie. Jakie to szczęście, że zdarzają się osoby takie jak Ty, które potrafią z tego zrobić piękne i przytulne miejsce :D Wystarczy tylko chcieć i nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy! ;:63 Trzymam kciuki za dalsze postępy :uszy
Awatar użytkownika
PiotrS
100p
100p
Posty: 102
Od: 11 paź 2011, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

I ja się dołączam do słów pochwał i uznania ;) bo różnica pomiędzy pierwszymi fotkami a ostatnimi ogromna! Życzę sił i zapału do dalszej pracy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witaj rispetto :wit
Witaj PiotrS
Niestety ogromnie dużo pracy mi pozostało. Na podwórku zastałam tylko ogromny orzech włoski z którego orzechy i tak nie dają się rozłupać, ale został bo daje dużo cienia w upalne lato, odziedziczyłam jeszcze kilka zdziczałych róż jeden duży rododendron w opłakanym stanie. Przykre ale podwórko jest użytkowane od jakiś hmmm 50 lat i nikt o nie nie dbał, nie było nawet trawy.... W przyszłym roku chciałabym zająć się kolejną częścią, ale graniczy ona z drewnianą stodołą sąsiada, która nie należy do niego i nie może jej zburzyć, a już się tak rozwala, że jakiś metr jest u mnie na podwórku i przy każdej burzy modlę się, aby w końcu się rozleciała :) Marzy mi się rabata z szałwią omszoną więc jeśli ktoś miałby nasiona z chęcią odkupię. Uwielbiam sadzić byliny z nasion. Moją chlubą są ogromne poduchy żagwinu, które mam nadzieję pięknie zakwitną na wiosnę.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Naprawdę budzi podziw to, co już zrobiłaś :D Trawom wysianym z mieszanki daj na razie spokój, w końcu nie wiesz, co z nich wyrośnie. Sama często sieję byliny, więc wiem, ze trzeba dać im trochę czasu. Nie uwierzysz-dzieci naprawdę rosną :;230 Ani się obejrzysz, kiedy znajdziesz czas na ogród :D A potem zaraz trzeba będzie organizować wesele :;230 Kaliną się nie martw, nawet po przycięciu potrafi zakwitnąć.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
Izabela
100p
100p
Posty: 115
Od: 17 paź 2011, o 21:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Witaj Polu ,

Jestem pełna podziwu dla twojej pracy i zapału ,najbardziej cieszą takie ogrody które powstają z zaniedbanych podwórek ,chaszczy i ugorów .Mozesz być z siebie dumna ,kawał dobrej roboty i efekt wspaniały :)
Pozdrawiam i zapraszam do mnie Izabela :):)
Na Piastowskim szlaku
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Warto było czekać na takie cuda . :heja
;:138 Za ogrom pracy i zmian . ;:138
Awatar użytkownika
Aancyk
1000p
1000p
Posty: 1155
Od: 20 lis 2010, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: witajcie w moim skromnym ogrodzie

Post »

Super przemiana, będę kibicować ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”