Moje nieudolne początki ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
AniaiTomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 17 maja 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moje nieudolne początki ;)

Post »

Zabieram się do mojego ogrodu jak pies do jeża ;:224
Jednak ośmielona Waszymi pięknymi zielonymi ogrodami postanowiłam zakasać rękawy i ostro wziąć się do roboty.
Generalnie, nie mam zupełnie pomysłu na aranżację, nie znam się na tym i w swoim życiu więcej roślinek "wymordowałam" jak utrzymałam przy życiu :oops:
Ziemia jest ciężka, gliniasta i szybko wysycha. Nie mogę sobie pozwolić na naniesienie lepszej, bo prędzej bym zbankrutowała ;:108
Więc sadzę na tym co jest.
W sumie to jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)
Cieszę się, że mam kawałek swojej ziemi i tego się trzymam.

Kilka fotek
Obrazek

Obrazek

Na środku tej ściany będzie wejście do domu.
Obrazek
Moje prywatne podwórko dzielę z firmowym- w godzinach otwarcia kreci się sporo osób i samochodów...


OI najbardziej zielona i zadbana część posesji widziana z huśtawki:
Podpłocie :heja
Obrazek

Pozdrawiam,
Ania
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Witaj Aniu ;:196 jestem pierwsza :tan Wcale nie jest tak źle. Czytając tytuł wyobrażałam sobie nie wiadomo co :wink: i ile ogrodu do zagospodarowania! :shock: masz już kilka dużych drzew a to ogromna zaleta(ja swego lasku, zanim urośnie względnie duży chyba nie dożyję :;230 ) bedę podglądać 8-)
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Każdą ziemię można ulepszyć kompostem i zielonymi nawozami. Poczytaj o nich, zielone nawozy możesz wysiewać sukcesywnie całe lato.
Waleria
Awatar użytkownika
4mmmm
100p
100p
Posty: 101
Od: 3 mar 2011, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

:wit
Witamy!!
Na każdej ziemi coś urośnie, tylko trzeba wiedzieć, co sadzić.
Zobaczysz, będzie dobrze. Już teraz masz duże drzewa - zazdroszczę:)
Będę trzymać kciuki !!!
AniaiTomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 17 maja 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;)
Oj, tak. Orzecha i akacji strzegłam jak oka w głowie podczas budowy.
Jabłoń- staruszka też przetrwała mężowskie zapędy do ścięcia jej ;)
Wierzba posadzona 2lata temu już się rozrasta do dużych rozmiarów, trochę żałuję jej posadzenia, bo podobno to taki wampirek energetyczny :roll:
Chciałabym za to posadzić kilka brzózek, one niby są bakteriostatyczne ;) ale mąż nie trawi brzozy ze względu na ten żółty pyłek co z niej leci. Nie to żeby był alergikiem, po prostu mu się nie podoba ;:14
No i mam jeszcze ochotę na rdest alberta o którym czytałam tutaj na forum.
Awatar użytkownika
bina12
1000p
1000p
Posty: 1729
Od: 17 mar 2011, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Ja też wpadłam się przywitać :wit - u mnie tez b. slaba ziemia , piach , glina i ruda a jednak roślinki rosną , może trzeba trochę więcej zachodu ale warto . Będę zaglądac i patrzeć jak powstaje twój ogród , może coś mnie zainspiruje bo ja też jeszcze ciągle coś zmieniam ,dodaje - ja mam Rdest Auberta przy ogrodzeniu ale młodziutki jest bo kupiłam go w Marcu tego roku ale rośnie szybko to fakt.
- Motyle wymyślają cudowne bajki, by je podszeptywać kwiatom.- Pozdrawiam Ewa

Na końcu tęczy - Na końcu tęczy cz.2
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

U mnie też nie było najlepiej z ziemią ale co jakiś czas woreczek pod nowe nasadzenia ...nie musisz od razu robić całego ogrodu , wystarczy systematycznie po kawałeczku , ale dobrze by było zrobić jakiś mały projekt co byś chciała mieć w ogrodzie i czy to może rosnąć i jakiej potrzebuje ziemi i systematycznie realizuj swój plan . Życzę powodzenia w pracach ogrodowych .
AniaiTomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 17 maja 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

O rany, Ewa! Jak ty to robisz, że zapamiętujesz te wszystkie nazwy???
Będę Wasze ogródki systematycznie odwiedzać. Jest ich tyle, że nie wiem czy życia starczy ;)
A co jeden to piękniejszy ;:138


Z tym projektem to największy problem, bo sama nie wiem co i gdzie tam bym chciała mieć.
Na razie robi się plac zabaw dla synka no i to miejsce na kawę chciałabym przenieść. Tylko zastanawiam się czy zlikwidować piaskownicę i stolik przesunąć pod akację mogłabym tam kostkę brukową też wyłożyć czy może pod orzecha to przenieść, a plac zabaw zrobić w głębi ogrodu na wprost wejścia do domu (tam gdzie teraz stoi bramka piłki)...
Ehhh, dylematy...
Awatar użytkownika
gawronka
200p
200p
Posty: 290
Od: 10 kwie 2010, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Ktoś mi mówił,że niby pod orzechem nie ma komarów i much ale nie wiem czy to prawda :roll:
Zapraszam do mnie : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=41729" onclick="window.open(this.href);return false;
Marta
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Nieprawda, mam dużego orzecha na działce, jak są komary, to pod orzechem też Ciebie znajdą.
Jeśli idzie o muchy, to też gdzieś czytałam,że warto posadzić orzecha od strony kuchni, chroni od much. Nie wiem, na działce much raczej nie ma.
Waleria
AniaiTomek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 17 maja 2011, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

gawronka pisze:Ktoś mi mówił,że niby pod orzechem nie ma komarów i much ale nie wiem czy to prawda :roll:

Ale za to są ptaki i sraptają ;:224 :;230
Moi rodzice pod orzechem mają huśtawkę i nie ma dna żeby nie trzeba było g... sprzątnąć :roll:
Cóż sama natura :heja
evastyl
1000p
1000p
Posty: 1933
Od: 13 sie 2009, o 18:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Aniu muszę pamiętać nazwy polskie i łacińskie ...obecnie uczę się w Tech. Arch.Krajobrazu a tm to jest podstawa ...a i przy zakupach za granicą bardzo się przydają . Ja tak nudzę tym projekcikiem aby później za dużo nie przesadzać tak jak ja teraz to robię co rok to przekopuje u siebie wszystko w koło ...ale w tym roku już raczej ostatecznie .
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Moje nieudolne początki ;)

Post »

Na szczęście mojego orzecha nie upodobały sobie żadne ptaki, więc spokojnie ustawiam pod nim foteliki i stolik, bo daje najwięcej cienia.
Waleria
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”