Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

:wit

Trochę mnie nie było, a u Ciebie TAKIE wieści ;:138 ;:138 ;:138 ;:138
Szalenie się cieszę i z całego serca gratuluję zakupu domu ;:215
Oj teraz to dopiero będzie się u Ciebie działo ! No bo skoro tyle okazów udawało się hodować na balkonach, to w ogrodzie będzie raj ;:oj
A pergola faktycznie superaśna. Wprost stworzona dla powojników :D
Awatar użytkownika
AgaNet
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5200
Od: 26 sie 2010, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szkocja

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

kogra pisze:Michał, Loki koniecznie zróbcie fotki takiego hoteliku.
Sama jestem tym tematem bardzo zainteresowana i potrzebuję wzorca do zrobienia.
Tym bardziej, że mam sporo "bambusowych" tyczek z miskanta olbrzymiego.
Myślę, że się nadadzą.
Grażynko, tutaj popularne sa takie zwykłe "budki". Wyglądaja jak te dla ptaków. Tutaj można zerknąć:
http://www.wildforms.co.uk/oak-wall-fen ... house.html

i jeszcze tutaj:
http://www.ethicalcommunity.com/eco-sho ... lime-15300

:wit
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

Lista roślin ciekawa. Kilku nie znam. Tylko jedna campanula :?: :!: No tak - każdy ma jakieś preferencje i gusta ogrodowe więc nie warto się spierać w szczegółach. Grunt, że ogród po obsadzeniu takim zestawem będzie super wyglądał ;:108
Awatar użytkownika
Martika68
200p
200p
Posty: 360
Od: 7 gru 2011, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

O,jej! Lista planowanych roślin naprawdę robi wrażenie :shock:.
Ale będzie uczta dla oczu w przyszłym roku,już się cieszę :).
Martika
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

Aga dzięki. ;:180
A powiedz jeszcze czy one z tyłu mają pełną ściankę czy tylko z boków.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Mike22
200p
200p
Posty: 494
Od: 6 lis 2010, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

5 deseczek i pocięty bambus - 15 funtów szterlingów ;:202 , a następny jeszcze lepiej - 40 GBP. Ciekawe ile w Polsce takie kosztują?

Można zerknąć i coś podpatrzeć:
http://www.google.pl/search?q=domki%20d ... sgaHuYHADA

Zasady przy budowie domku (gniazda):
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1675
salud, amor y dinero
Pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

@ Sweety ? No będzie zabawa, będzie. Mam nadzieję, że większa część z tego raczy mi wyrosnąć...

@ Kogra ? Na wysianie jak na razie czeka gdzieś tak jedna piąta z tego ? której nasionka już zdążyłem nabyć. Resztę dopiero muszę pokupić. No i oczywiście czekam na nasionka od Ciebie. ;:196 Co do obsady mojej pergoli (która również i mnie zachwyca) ? trzy pylony zamierzam obsadzić powojnikami (przy jednym już zresztą posadziłem moje doniczkowce), jeden glicynią, a jeden Trachelospermum jasminoides. Co do domków dla owadów ? wydaje mi się, że mają pełną ściankę z tyłu.

@ Sosenki ? Lista łacińska była jedyną, jaką mogłem wkleić na szybko. Rośliny do wysiania wybierałem przeglądając strony producentów i robiąc tabelkę pod arkuszem kalkulacyjnym. A jako że producenci, których nasiona zamierzam zakupić są polscy, francuscy, brytjscy i holenderscy, to i nazwy zwyczajowe, które przepisywałem, były raz po polsku, raz po angielsku, a raz po francusku (holenderskiego nie znam, więc stronę holenderską przeglądałem w wersji anglojęzycznej)... A już chyba łatwiej Polakowi będzie dojść do tego, że malwa to Alcea, zwłaszcza że na polskich nasionach zawsze są też nazwy łacińskie, niż że jest to hollyhock czy rose trémi?re...

@ Iwciach
? Pytanie jeszcze co mi z tego wyrośnie. Oby jak najwięcej.

@ Baiana ? No ba! Rodzina roślin bobowatych musi być u mnie licznie reprezentowana, jako że jest to moja ulubiona ? obok powojowatych ? grupa taksonomiczna.

@ Bananowy Kot ? Na pewno mnie rozumiesz. Inaczej by Cię na tym forum nie było. :-P

@ Mike ? Twoje założenia nie uwzględniły niedoróbek OpenOffice. Ale nie masz za co przepraszać, przecież to nie Twoja wina, że się program powiesił. Co do samej listy ? oczywiście, że w wielu wypadkach planuję po kilka odmian. Starałem się usunąć te wielokrotne powtórzenia z listy, bo ? jako że wklejałem tylko jedną kolumnę z arkusza kalkulacyjnego ? głupawo wyglądałoby np. Lathyrus odoratus wklejone sześć razy z rzędu... Co do cantedeskii ? oczywiście, że ją wykopię. Podobnie jak dalie, dziwaczki, palczychę, tuberozę, etc. - większości z nich na liście nie ma, bo przecież już je mam, dokupywać nie muszę, a lista w założeniu jest listą zakupową. Co do czytnika ? rozumiemy się, jak najbardziej... Będę się musiał za nim rozejrzeć. Z wklejaniem planu ogrodu będzie, jak już mówiłem, cienko, bo mieści się on na dwóch sklejonych kartkach papieru milimetrowego ? i zeskanować go nie sposób. Co do owadzich hoteli ? szkoda, że nie zgadaliśmy się wcześniej. W paryskim ogrodzie botanicznym mają jeden naprawdę imponujących rozmiarów (wielkości altanki ogrodowej)... Byłbym obfocił. A tak to mogę co najwyżej fotkę z netu podlinkować: http://jardingues.org/IMG/jpg/755.jpg . Co do sąsiadów ? sympatyczni, a przede wszystkim starsi, cisi i spokojni ludzie. Wymarzone sąsiedztwo. Cóż za miła odmiana po tych wszystkich zwierzęcych rykach imprezowiczów, wyciu niewychowanych bachorów, pukaniu nieustraszonych majsterkowiczów i całej tej reszcie hałaśliwych blokowych upierdliwców, których jedynym celem wydawało się być uprzykrzenie sąsiadom życia.

@ Julka ? No pierwsze fotki roślin z tej listy to dopiero w przyszłym roku.

@ AgaNet ? A dziękuję, dziękuję. Postaram się zamienić ogródek w wymarzoną dżunglę. Na ile mi wapienna gliniasta ziemia pozwoli. A pergola rzeczywiście w większości będzie przeznaczona dla powojników.

@ JacekP ? Ano tylko jeden dzwonek ? wybrałem taki, który ma najwięcej odmian barwnych, bo niezmiernie sobie cenię wielokolorowość w ramach jednego gatunku.

@ Martika ? Ja też się już przyszłego roku doczekać nie mogę. :-P

Poniżej kilka fotek z mojego ogródka ? dwa wilce purpurowe, jeden szkarłatny ? cokolwiek karłowaty jest (ma ze dwadzieścia centymetrów), ale najważniejsze, że kwitnie ? oraz różowa driakiew.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I wreszcie chciałem poprosić tych z was, którzy się znają na chorobach roślin o kuknięcie do poniższego wątku i pomoc ? złotokap i powojnik trochę marnie mi wyglądają: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=17&t=58129

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

Nasionka polecą w poniedziałek.
Myślę, że będziesz zadowolony. :D
Najważniejsze, że masz w porządku sąsiadów.
Wiem ile to znaczy. ;:108
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

Wielkie dzięki, Kogra.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogródek ? najpierw balkonowy, potem pełnowartościowy.

Post »

Zgodnie z zaleceniami moderacji założyłem nowy wątek ogrodowy: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=58162

Pozdrawiam!
LOKI
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”