W ogrodzie tube-rozy

Zdjęcia naszych ogrodów.
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

W ogrodzie tube-rozy

Post »

Witam. Dziś po raz pierwszy trafiłam na to forum i muszę powiedzieć, że wiele wątków przeczytałam z ogromnym zainteresowaniem. Niektóre zdjęcia wzbudziły moj zachwyt, niektóre pozytywną zazdrość a wszystkie ogrody natchnęły wieloma pomysłami. Postanowiłam w związku z tym podzielić się z Wami zdjęciami z mojego królestwa. Ogród mam przy domu, działka niewielka - bo tylko 700m, ale mam tu wszystko, czego mi trzeba do szczęścia - świeże powietrze, miejsca do odpoczynku, kąciki do spotkań z przyjaciółmi, mnóstwo pracy, którą lubię no i oczywiście radość z sadzenia, pielęgnowania i obserwowania. Zacznę chyba od ostatnich zdjęć. Wszystkich chętnych zapraszam na spacerek.
Przy ogrodzeniu od ulicy rośnie kalina. Najpierw była malutka sadzonka, potem coraz większy krzew, aż w tamtym roku przycięliśmy ja dość drastycznie, bo chcę z niej zrobić drzewko z wyrażnie ukształtowaną koroną. Już właściwie przekwita, pełnię krasy pokazuje na Dzien Matki, a jak wiadomo - ten już minął :)Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Witaj na forum :D .
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

jedną z wielu moich pasji są rododendrony. Mam kilka klombów z różnymi odmianami i właściwie pełną gamą kolorów. Niestety, że względu na nieprzyjazny klimat, nie udają mi się żółte. Spróbowałam raz i więcej już nie będę. Szkoda tylko, że tak krótko kwitną. Sadziliśmy je w półcieniu, potem niestety wycięliśmy sąsiadujące drzewka owocowe i różaneczniki zostały jak na patelni. Jednak nie szkodzi im to, może tak jak i ja kochają słońce? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
paulinka09
500p
500p
Posty: 586
Od: 18 sie 2008, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękne te Twoje rododendrony :shock: .U mnie słabo rosną niestety.Pokazuj zdjęcia,jak na razie ogród zapowiada się super.Pozdrawiam,Paulina.
Awatar użytkownika
Mona74
100p
100p
Posty: 199
Od: 7 cze 2009, o 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Post »

piękne te kopuły kwiatowe, i kaliny i rododendronów! niesłychane -kiedy moje się tak rozrosną?
pokaż więcej tego pięknego ogrodu!
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

Poza kwiatami, jak już pisałam, mam wiele miejsc do odpoczynku. Wybudowana przez męża altanka zajmuje cienisty kąt ogrodu, tuż obok niej jest staw, który też sami robililiśmy. Wokól niego są pomosty, które pozwalają na spacer nad wodą. Co roku przylatują do nas dzikie kaczki. Jest to bardzo ciekawe, zwłaszcza, że mieszkamy właściwie w centrum miasta.
Awatar użytkownika
colezka
500p
500p
Posty: 704
Od: 6 maja 2009, o 12:21
Lokalizacja: (woj. łódzkie)

Post »

Jeśli chodzi o kwiatuszki to są naprawdę super! Jeśli możesz pokazuj więcej foteczek bo takie cuda aż chce się oglądać :D. Jeszcze tu wrócę :D.
Pozdrawiam Łukasz

Pogoda jak kobieta zmienna jest :D
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Witaj na Forum :D
Pokaż więcej zdjęc, to musi być piękny ogród!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

Bardzo się cieszę z odwiedzin i miłych slów. Postaram się zaraz coś wkleić, ale nie wiem, czy się uda. Niedawno nie szło :( Pokazuje, że tym razem się uda, więc to jest letnia ścieżka do mego domu, altanka widoczna spoza wielkiego krzaku powojnika tunguskiego i huśtawka, na której leniuchuję :)Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kocica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3251
Od: 22 wrz 2007, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pd kraniec Mazowsza pod Kozienicami
Kontakt:

Post »

Przepiękne zestawienie rododendronów. Wyglądają rewelacyjnie.
Moje wątki
Pozdrawiam, Ewa.
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

och,przepraszam, to nie powojnik, tylko winobluszcz - ślepa jakaś jestem czy co, że własnego ogrodu na miniaturze nie poznałam? No to teraz pokaz dzikich kaczek :) Przylatują każdego roku, zawsze te same, na początku nie są zbyt odważne, raczej odsuwają się od nas ale po kilku dniach czują się jak u siebie. Chodzą za mną po całym ogrodzie, zaglądają w każdy kątek i czekają na jedzenie.Są wszędzie - w niezapominajkach, w iryskach, szafirkach - wszędzie. Gdy wchodzę na pomost - płyną z otwartymi dziobami. Lubię je i co roku czekam na nie z niecierpliwością,potem jednak cieszę się, gdy odlatują, bo robią w stawie okrutny bałagan. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

no to jeszcze kaczka na stawie i kilka zdjęć stawu. Grzmi, więc muszę kończyć. Pozdrawiam. Obrazek Obrazek Obrazek
tube-roza
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 9 cze 2009, o 18:11
Lokalizacja: Białystok

Post »

Pokażę wam kilka moich ulubionych kwiatków - właściwie źle piszę, bo wszystkie lubię :)
Oczko w głowie to mimulus.Zaraz za nim bugenvilla i passiflora. Jest trochę z nimi zachodu, ale odpłacają swą urodą. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”