Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Troszkę nowych zdjęć :

Obrazek Obrazek
Oto nowy , pieńkowo- grzybowy zakątek :). Musiałam usunąć stąd stary, brzydki jałowiec i powstało puste miejsce... Koncepcja jest taka ,że ścieląca się dołem HEDERA , która nieco ucierpiała ,w ciągu sezonu pokryje zielenią większą powierzchnię widocznej teraz ściółki, a potem zacznie się wspinać na pniaki.

Obrazek Obrazek
Wystarczyło kilka ciepłych dni , by HORTENSJA PNĄCA rozwinęła swoje kremowe, kwiatowe baldachimy ! Po lewej - najstarszy , 10-letni okaz, po prawej 3-letnia , zakwitła po raz pierwszy.

Obrazek Obrazek
Na niebiesko kwitnie SZAŁWIA

Obrazek Obrazek
Tu wielobarwne trio : GOŹDZIK, ZAWCIĄG i SZAŁWIA raz jeszcze - w tle. A obok - zakwitły moje pierwsze w tym roku RÓŻE

Obrazek Obrazek
Po lewej - pachnąca " FRIESIA", a po prawej - "SNOW PATIO HIT"

Obrazek Obrazek
Jeszcze kwitną ostatnie RÓŻANECZNIKI...ciemny " OLD PORT",

Obrazek Obrazek
dwubarwny "HACHMANN"S CHARMANT" i bladoróżowy "ROSEUM ELEGANS"

Obrazek Obrazek
Kolorowe szaleństwo SZAŁWII, HORTENSJI OGRODOWEJ ,H. PNĄCEJ , ORLIKÓW - robi się pięknie, sielsko, letnio...

Obrazek Obrazek
Dosadzona niedawno HORTENSJA OGRODOWA "Red Baron" ma już duże kwiaty.

Obrazek Obrazek
Drobniutka biała SURFINIA dzielnie opiera się atakom ślimaków ( przy moim nieznacznym udziale :))
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
maryla73ab
1000p
1000p
Posty: 3139
Od: 26 sie 2008, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Witam...
Ewelino,tyle różnorodnych cudowności pokazałaś,ze nie można się zdecydować który zakątek piękniejszy...hortensje,nowy zakątek pieńkowo-grzybowy czy dostojna szałwia...ogród wchodzi w fazę letnią cała ,,gębą"... ;:138
pozdrawiam Maryla...

Moje wątki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Piękny, dojrzały ogród.
Pomysł z grzybkami świetny ;:138
Koniecznie muszę zaprosić do siebie szałwię.
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Bardzo podoba mi się zakątek z nowymi pniakami. Ruda kora pasuje do ściółki. Pniaki jakby wyrastały z niej. Jak zarośnie to wszystko bluszczykiem, też będzie pięknie. Cudowna hortensja. Ja mam jeszcze malutką, więc nie kwitnie. Podziwiam, że już zakwitły ci te ogrodowe. Moim jeszcze daleko do kwitnienia. W ogóle ślicznie u ciebie jak zawsze :D
Awatar użytkownika
Lucilla
200p
200p
Posty: 485
Od: 9 kwie 2010, o 09:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Zakątek grzybowy uroczy :!:
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Dziewczyny , dziękuję za słowa otuchy - tak naprawdę to nie jestem całkiem przekonana do tego zakątka z pniami i grzybkami , ale nie mam lepszego pomysłu :( Może , gdy reszty dopełni bluszcz, całość będzie się mniej rzucała w oczy , a bardziej wkomponuje się w otoczenie. Jeśli nie - przerobię ten kąt ponownie . W końcu coś robić trzeba !!!

Iza - te kwitnące HORTENSJE już z kwiatami kupiłam - to niedawne nabytki. Pozostałe, które mam od kilku lat w ogrodzie, jeszcze nie kwitną. W ogóle nie wiem , jak będzie z ich kwitnieniem - musiałam je bowiem poprzycinać , bo minionej zimy przemarzły.
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

mam pytanko - masz piękną daturę,
ja mam z "odzysku" była zaniedbana, zmieniłam jej doniczkę, ziemię, podlewam, nawożę ale kwiatów nie ma , liści mase. Co robię nie tak???
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Piękne te zdjęcia z hortensjami pnącymi wijącymi się wokół drzew! Taka dżunglowata dzikość!
A co do zakątka z pniami i grzybkami, to ja proponowałabym hosty :) Ale chyba ich nie lubisz, bo jakoś u Ciebie ich nie widzę... A takie warunki by miały! :D
Awatar użytkownika
Mija
200p
200p
Posty: 290
Od: 12 maja 2008, o 09:19
Lokalizacja: Pomorze (płd)

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Ewelinko, jak Twój jaśmin? Kwitnie? Pachnie?

Też mam jaśmin panieński, który pierwszy raz kwitnie i powiem Tobie, że jeśli chodzi o zapach to szału nie ma. Bardzo słabo pachnie. Zastanawiam się, czy sprzedawca nie sprzedał mi innej odmiany. A ja marzę o jaśminie pachnącym jak w Grecji.... 8-)
Monika
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Mija pisze:Ewelinko, jak Twój jaśmin? Kwitnie? Pachnie?
Też mam jaśmin panieński, który pierwszy raz kwitnie i powiem Tobie, że jeśli chodzi o zapach to szału nie ma. Bardzo słabo pachnie. Zastanawiam się, czy sprzedawca nie sprzedał mi innej odmiany. A ja marzę o jaśminie pachnącym jak w Grecji.... 8-)
Przede wszystkim mój JAŚMIN ( JAŚMINOWIEC właściwie) ma coraz gorsze warunki ... przed laty został nie najmądrzej posadzony - teraz , gdy ogród się rozrósł krzew ma chyba za mało słońca . Jeszcze nie kwitnie , ale to już niebawem nastąpi - jest zawiązanych trochę pączków, więc pozostaje czekać . A gdy już rozwinie kwiatki ( białe , pełne) zapach ma prześliczny i bardzo intensywny.
Wiem ,że nie wszystkie odmiany JAŚMINOWCÓW pachną. Może Ty masz taką odmianę ? Ale podczas kwitnienia wszystkie krzewy są bajecznie piękne bez względu na zapach ! W Grecji spotkałam głównie J.pospolite, o pojedynczych , niewielkich kwiatkach, za to pachnące niesamowicie!!! To prawda. A może to także zasługa i ciepłego i suchego powietrza?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
EdytaB pisze:mam pytanko - masz piękną daturę,
ja mam z "odzysku" była zaniedbana, zmieniłam jej doniczkę, ziemię, podlewam, nawożę ale kwiatów nie ma , liści mase. Co robię nie tak???
Nie jestem "specem " od DATUR - to Raczek nim jest :) Ale czas kwitnięcia datur dopiero nadchodzi - moje kwitną od VII do ... momentu schowania jesienią do domu. Jeśli roślina ma masę liści , jak piszesz, a nie kwitnie , to chyba dostaje za dużo azotu , a zbyt mało fosforu . Powinnaś nawozić ją mieszankami do roślin kwitnących.Czy mogę gdzieś zobaczyć jej zdjęcie ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------
artam pisze:Piękne te zdjęcia z hortensjami pnącymi wijącymi się wokół drzew! Taka dżunglowata dzikość!
A co do zakątka z pniami i grzybkami, to ja proponowałabym hosty :) Ale chyba ich nie lubisz, bo jakoś u Ciebie ich nie widzę... A takie warunki by miały! :D
Martuś - w tym miejscu , gdzie ustawiłam pniaki jest słoneczna "patelnia" ! Zdecydowanie nie dla HOST :(
A co do moich "hostowych upodobań" - nie jestem wielką fanką kolekcjonowania host, ale z uwagi na warunki mam kilka odmian w cienistych częściach mojego ogrodu i rzeczywiście całkiem dobrze sobie radzą .Oto moje HOSTY (nie podaję nazw , bo nie wszystkie znam) :

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
evluk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3675
Od: 16 lis 2008, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Niezła kolekcja host ;:108
ale mnie najbardziej urzekła te śliczna szałwia ;:226 Boska ;:167
Awatar użytkownika
artam
1000p
1000p
Posty: 3795
Od: 26 paź 2008, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

No pięknie wręcz sobie radzą! I rzeczywiście całkiem ich sporo! Jak to możliwe, że obserwując Twój ogród dotąd ich nie zauważyłam? :shock: Jednak szkoda, że mając takie warunki, nie połknęłaś hostowego bakcyla :D
alinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1801
Od: 16 lut 2010, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kalwaria zebrzydowska

Re: Mój ogród w cieniu sosen - Ewelina - cz.4

Post »

Ewelinko widzę że tez naoglądałaś się róż na forum i już cie nosi po szkółkach.ale cóż brakuje nam tych róż mnie tez zachciało się rabaty różanej po wizytach .muszę ci szczerze powiedzieć że twój pomysł z zakątkiem z grzybkami.....no cóż kwestia gustu ale ja wiem że ty go masz .jeżeli już to pniaczki połowę niższe albo miedzy to rośliny które je optycznie skrócą a agawa koniecznie nie w białej donicy.wiem że nie odbierzesz tego źle bo widzę że sama masz obiekcje a czasem dobrze jak ktoś z boku oceni nasze pomysły

ogród u stóp klasztoru
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”