Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 66, 67, 68, 69, 70  
Autor Wiadomość
pull
 Tytuł: Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 23:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ewa2204, Ewo, wyjazd do Kenii i Tanzanii to był mój pierwszy krok w poznaniu Afryki Subsaharyjskiej.
Afryka tak mnie zauroczyła, że na początku sierpnia postanowiłem wyruszyć na kolejną wyprawę.
Oferta jednego z biur podróży była tak atrakcyjna turystycznie, że zdecydowałem się pakować walizki.
Niestety, finansowo to dość spore obciążenie. Na dodatek, w ostatniej chwili, biuro podniosło koszt wycieczki o 10%.
Musiałem zrezygnować.
Wyjazd dotyczył RPA, Botswany (którą zawsze chciałem zwiedzić), Zimbabwe, Zambii i właśnie Namibii.
Ciekawostką jest to, że granice tych ostatnich czterech państw zbiegają się w jednym punkcie. Stąd łatwo tam buszować.
Może najciekawszym punktem wyprawy byłyby wycieczki fakultatywne: lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii i rejs po Zambezi. I na te, bądź co bądź byłem przygotowany.
Musiałem sobie jakoś wyrównać straty i poleciałem leczyć rany na Zakaukazie - do Gruzji. Tam mnie jeszcze nie było. :wink:
Jednak od kilku miesięcy moim priorytetem jest Kostaryka, Panama i Nikaragua.

agrazka, lojka 63, Grażynko, Jolu dzięki. :wit

Joaquin, do Tanzanii i Kenii zabrałem jedną piłkę, taką firmową - Adidasa.
Miała być podarunkiem dla jednej ze szkół napotkanych gdzieś po drodze.
I tak jakoś wyszło, że w końcu piłkę dostał nasz przewodnik.
Ale się chłopina cieszył (ma trzech synów), jak dziecko.

sylwia75
PostNapisane: 13 paź 2016, o 22:03 
100p
100p

---
Pull cudownie było przeżyć z tobą tą afrykańską wycieczkę ;:215

Zobacz profil Wyślij e-mail      

krystata
PostNapisane: 17 sty 2017, o 17:31 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Dzień dobry.Jestem tu nowa,choć poczytuje to forum od czasu do czasu.gdy potrzebuję informacji o sianiu,sadzeniu,przesadzaniu.itd.Ale dopiero teraz przejrzałam tematy i zauważyłam że jest temat o podróżach.Ja kocham podróżować ,byłam już w wielu krajach.glownie europejskich.+ muzułmańskie.Bardzo zainteresowała mnie podróż do prawdziwej ,czarnej Afryki.z wielką przyjemnością obejrzałam wszystkie cudowne zdjęcia i relacje.Mnie bardzo bardzo marzy się taka wyprawa.ale....Mam środki pieniężne, aby jechać,ale nie mam z kim.Malzonek i córek nie interesuje kierunek takiej podróży.Moglabym wprawdzie sama,ale ...Byłabym chyba postrzegana jako :zagrożenie:i zwyczajnie byłoby mi smutno trochę samej. ;:145

Po za podróżowaniem kocham moją działkę.ktora mam od 5 lat.latem nigdzie nie wyjeżdżam,bo szkoda by mi było opuścić i przeoczyć kwitnienie jakiejś rosliny.Z każdej podróży : uszczypne: jakiegoś kwiatka.wezme kilka ziaren .I tak z Krety przywiozłam piękny rumianek,obficie kwitnący.z Bułgari niebieski hibiskus.i ładny słonecznik. W tym roku mam do posiania garść nasion przywiezionych z Giblartaru.ale czy coś wzejdzie--- zobaczymy. :( :?:

Będę tu zaglądać częściej.wszak niedługo czas wysiewu nasion na parapety.I trzeba sobie przypomnieć co i kiedy się wysiewa. ;:3

Pozdrawiam.krystyna.

pull
PostNapisane: 22 sty 2017, o 19:51 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witam wszystkich zainteresowanych.
Właśnie wróciłem z dalekiej podróży.
Kilka zdjęć jako zwiastun relacji i zarazem zagadka - jaki to kraj? (zagadka bardzo łatwa, bo fotki charakterystyczne).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zła wiadomość to taka, że relacja nieprędko.

Krystyno, wiele osób podróżuje samodzielnie i ma to swoje zalety. Na wyjeździe, jak powyżej, grupa liczyła 6 osób. Wszyscy świetnie się zintegrowali, a były dwie takie osoby.
Na wycieczce w Kenii i Tanzanii grupa liczyła również 6 osób i 4 osoby odważyły się podróżować w pojedynkę.
Zapewniam Cię, o smutku nie ma mowy.

krystata
PostNapisane: 22 sty 2017, o 20:10 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Witam.Dziekuje za pocieszające wieści.I tak zrobię jak radzisz-- pojadę sama i sama naciesze oczy.Musze tylko o szczepieniach poczytać.

A Twoja zagadka---- to napewno Afryka,skoro słoń i lew więc Kenia lub Tanzania.moze Uganda.
A wydmy przecudne.podobne widziałam w Maroko.Merzouga.

Pozdr.

ewa2204
PostNapisane: 24 sty 2017, o 23:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
:wit ;:196 :wit

Wygląda mi to na ...Namibię lub Botswanę lub... RPA :wink:

pull
PostNapisane: 25 sty 2017, o 22:24 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit
ewa2204 napisał(a):
Piotrze - Pull następnym afrykańskim razem proponuję Namibię, jeszcze tak bardzo nieodkrytą, a turystycznie... rewelacja. Polecam pustynię i park Etosha.

Ewo, skorzystałem z Twojej sugestii.
Tak, to Namibia - zdecydowanie moje klimaty.

Na zdjęciach:
Zwierzęta z Etosha Pan
Dolina Śmierci
Najsłynniejsza wydma - Dune 45 Sossusvlei
Plemię Damara
Ptaki z Walvis Bay

krystata
PostNapisane: 28 sty 2017, o 16:14 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Piotrze--- chciałam zapytać o sam lot.Jakiego typu samoloty latają do np Kenii?
Ja wiele razy latalam ale zawsze Boening 737 400.( Chyba)gdzie miejsca jest niewiele.No chyba że komuś się dostanie rząd 15 lub 16 .Z drzwiami ewakuacyjnych.
Czy jest jakiś darmowy posiłek?Kawa?

Przeraża mnie taki długi lot.moj najdłuższy był na Teneryfe---5.50.

Czy szczepienia zniosles bez żadnych komplikacji,objawów?

Pozdr.krystyna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje ubiegłoroczne kierunki.W złej kolejności. ;:222

krystata
PostNapisane: 28 sty 2017, o 17:55 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Jeszcze jedno pytanie mnie się nasunęło...Otóż na miejscu już są bardzo długie przejazdy w ciągu dnia.Jak to znosić?
Przejrzałam jedna objazdowke po Namibii i tam w ciągu 10 dni przejeżdża się prawie 3 tys km.
Przypuszczam że w Kenii ,Tanzanii jest podobnie.

Przerobiłam podobna objazdowke po Maroku,gdzie zrobiliśmy przez tydz 1500 km.Byly takie dni że jechaliśmy tylko ,zatrzymując się na zdjęcia w ciekawym miejscu,na posiłek,WC..

Pozdr. :wit

pull
PostNapisane: 28 sty 2017, o 21:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Korzystając z usług dwóch największych naszych biur podróży, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że lot będzie czarterowany. Najczęściej są to samoloty typu Boeing 737 lub Airbus A330. Niestety, na darmowe posiłki czy szklankę wody nie ma co liczyć. Za wszystko trzeba płacić. W żadnym samolocie nie jest wygodnie (na dłuższych trasach), chyba że wykupi się klasę biznes.

Do Kenii lecieliśmy czarterem, chyba Boeing 737, 10 godzin z międzylądowaniem, oczywiście żadnych posiłków ani napojów za darmo nie było.
W zeszłym roku leciałem czarterem na Kubę (Boeing 787 Dreamliner) i wtedy biuro wykupiło jakiś posiłek.
Inaczej jest z przelotami rejsowymi, tu posiłki i napoje są obowiązkowe, wliczone w cenę biletu.

Jeżeli chodzi o szczepienia, to żadnych ubocznych objawów nie odczułem.
Komplet szczepień podróżniczych to pobranie od 4 do 6 szczepionek jednorazowo (każda osobno).
Oczywiście, np. do Tanzanii wystarczy jedno, przeciwko żółtej febrze.
Jednak koniecznym i niezbędnym (wszędzie) jest szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby.

Pokonywanie większych odległości na objazdówkach to normalka wpisana w charakter wycieczki.
Dla mnie nie jest to problem. Czas podróży umila obserwacja nieznanych krajobrazów, ludzi, często zwierząt. Czas w podróży mija naprawdę szybko.
Jednego dnia robi się 100 drugiego 500 km. Różnie to bywa.
Po Kenii i Tanzanii przejechaliśmy blisko 2500 km. Niezapomniana i relaksacyjna przejażdżka.

W tydzień 1500 km po Maroku? To mały pikuś. :)

Boeing 787 Dreamliner
Obrazek

krystata
PostNapisane: 28 sty 2017, o 21:52 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
Dziękuję za odpowiedź.

Tak.przez tydz nawet ponad 1500 km.Wycieczka miała tytul---- Magiczne południe.z ...Jak piszesz jednym z dwóch największych biur podróży.
Mnie bardzo przypadły ostatnio do gustu podróże ..Samemu sobie organizowane.Po Europie oczywiście.Bilety na samoloty są nieraz w bardzo niskich cenach.i kierunków coraz więcej.Na maj już mam zaplanowany wyjazd do północnych Włoch i Szwajcarii.
Pozdr.

Obrazek

Ten samolocik.z Twojego zdjęcia to jak Mercedes z małym Fiatem 126p.
Po Europie to da się jeszcze przeżyć latające 2 do 4 godz.

Floro - Fob
PostNapisane: 28 sty 2017, o 21:59 
200p
200p

więcej niż 1
Piękne widoki.
Dlatego muszę się wpisać, żeby nie zgubić wątku :D

pull
PostNapisane: 26 lut 2017, o 13:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Moja fascynacja Afryką trwa od ostatniego wyjazdu do Kenii i Tanzanii. Afryka to zachwycający kontynent i jedyny taki, przez który przebiegają trzy najsłynniejsze równoleżniki: równik i dwa zwrotniki.
Po dziesięciu miesiącach moja biała stopa ponownie stanęła na Czarnym Lądzie. Tutaj człowiek czuje się naprawdę wolnym, z dala od zgiełku wielkich miast i szarości życia.
Decyzja była błyskawiczna - Namibia.
Nie dość że daleko, to jeszcze nie tak łatwo wjechać do Namibii.
Wizy turystycznej nie można otrzymać na lotnisku (jak to często bywa), a jedynie w ambasadzie. Oczywiście w Polsce ambasady namibijskiej nie ma. Najbliższa znajduje się w Berlinie lub Wiedniu. Podanie o wizę trzeba złożyć w dwóch egzemplarzach plus dwa zdjęcia biometryczne oraz ... zaświadczenie z zakładu pracy, oczywiście po angielsku. To jeszcze nie wszystko, a ciśnienie może już znacznie podskoczyć. W samolocie dostaliśmy jeszcze druki do wypełnienia dla urzędu imigracyjnego - prawie kopia wniosku o wizę. Na lotnisku trzeba okazać, na dodatek, lotniczy bilet powrotny. Na szczęście wizy załatwiło biuro podróży i co ważne, koszty wizy znalazły się w kosztach wycieczki.

Jak nie ma ambasady Namibii w Warszawie, tak nie ma bezpośredniego połączenia lotniczego z Warszawy do Windhuk (stolicy Namibii). Jedynie z kilku stolic europejskich można dolecieć tam bez przesiadki.
My lecieliśmy kursem Warszawa - Doha - Windhuk.

Bardzo się ucieszyłem, że będziemy podróżować liniami rejsowymi Qatar Airways. Nigdy nie latałem z tym przewoźnikiem, a słyszałem, że to ścisła czołówka światowa (najnowocześniejsza flota, sympatyczna obsługa na pokładzie, punktualność).

Do stolicy Kataru Doha lecieliśmy pięć godzin.
Lotnisko Hamada w Doha zostało oddane do użytku trzy lata temu i jest drugim największym lotniskiem w regionie, po Dubaju.
Dubaj i Doha to punkty przesiadkowe z Europy do Azji, Australii, Nowej Zelandii, ale też do Afryki. Oba miasta zaciekle rywalizują o pasażerów.
Na początku lutego linie Qatar Airways uruchomiły połączenie z Doha do Auckland w Nowej Zelandii. To najdłuższe połączenie lotnicze na świecie (ponad 14,5 tys. km) obsługiwane przez Boeinga 777.

Nowe lotnisko Hamada w Doha to przestrzeń na wskroś nowoczesna. Katar starał się w jego wnętrza wpleść również sztukę islamską i sztukę użytkową. I tak, poza licznymi restauracjami, sklepami i przestrzenią do odpoczynku, znaleźć możemy na lotnisku również place zabaw, przestrzeń telewizyjną i rodzinną. Jednak daleko mu do lotniska Changi w Singapurze, które trzydziestokrotnie zdobyło tytuł najlepszego.

Symbolem lotniska jest stalowy miś.
Obrazek

Nowoczesne samochody to stały element wystroju lotniska.
Obrazek

Obrazek

Piramidka z figurek z życzeniami na Nowy Rok 2017.
Obrazek

Jeden z wymyślnych placów zabaw dla dzieci.
Obrazek

Lotnisko ma jeden terminal, a w najdalsze rejony można dojechać kolejką elektryczną. Świetna sprawa.
Obrazek

Jeszcze kilka fotek z lotniska
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czeka nas osiem godzin lotu do stolicy Namibii Windhuk.
Jak przystało na czołowe linie lotnicze dostajemy niezbędnik.
Obrazek

A w środku:
Obrazek

Przed południem lądujemy na Hosea Kutako International Airport.
To kameralne lotnisko nieprzystosowane do masowej obsługi turystów.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To co

Obrazek WITAM W NAMIBII

cdn

krystata
PostNapisane: 27 lut 2017, o 19:11 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

1 szt.
;:138
Ja....Ja już nie mogę się doczekać dalszego ciągu.
Pozdrawiam podróżnika ;:138

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 971 ]  Idź do strony nr...        1 ... 66, 67, 68, 69, 70  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: 123katex, bejka1970, Blueberry, buum, dalmm, ewarost, Exabot [Bot], gloff, Iwonka1, julcia1, Klara154, kogra, Ola2310, rikkuu, rochrza i 78 gości