PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Uwielbiam czytać twoje opowieści, są ciekawie napisane i te foty.
Dziękuję za taką wycieczkę :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piotrze - Pull następnym afrykańskim razem proponuję Namibię, jeszcze tak bardzo nieodkrytą, a turystycznie... rewelacja. Polecam pustynię i park Etosha.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Bardzo dziękuję za radość jaką mi sprawiłeś pięknymi opowieściami i zdjęciami.Życzę ci dużo,dużo zdrowia. ;:180 ;:168
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

ewa2204, Ewo, wyjazd do Kenii i Tanzanii to był mój pierwszy krok w poznaniu Afryki Subsaharyjskiej.
Afryka tak mnie zauroczyła, że na początku sierpnia postanowiłem wyruszyć na kolejną wyprawę.
Oferta jednego z biur podróży była tak atrakcyjna turystycznie, że zdecydowałem się pakować walizki.
Niestety, finansowo to dość spore obciążenie. Na dodatek, w ostatniej chwili, biuro podniosło koszt wycieczki o 10%.
Musiałem zrezygnować.
Wyjazd dotyczył RPA, Botswany (którą zawsze chciałem zwiedzić), Zimbabwe, Zambii i właśnie Namibii.
Ciekawostką jest to, że granice tych ostatnich czterech państw zbiegają się w jednym punkcie. Stąd łatwo tam buszować.
Może najciekawszym punktem wyprawy byłyby wycieczki fakultatywne: lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii i rejs po Zambezi. I na te, bądź co bądź byłem przygotowany.
Musiałem sobie jakoś wyrównać straty i poleciałem leczyć rany na Zakaukazie - do Gruzji. Tam mnie jeszcze nie było. :wink:
Jednak od kilku miesięcy moim priorytetem jest Kostaryka, Panama i Nikaragua.


agrazka, lojka 63, Grażynko, Jolu dzięki. :wit


Joaquin, do Tanzanii i Kenii zabrałem jedną piłkę, taką firmową - Adidasa.
Miała być podarunkiem dla jednej ze szkół napotkanych gdzieś po drodze.
I tak jakoś wyszło, że w końcu piłkę dostał nasz przewodnik.
Ale się chłopina cieszył (ma trzech synów), jak dziecko.


_________________________________________
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sylwia75
100p
100p
Posty: 169
Od: 19 lut 2012, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolny śląsk

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Pull cudownie było przeżyć z tobą tą afrykańską wycieczkę ;:215
Pozdrawiam Sylwia
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Dzień dobry.Jestem tu nowa,choć poczytuje to forum od czasu do czasu.gdy potrzebuję informacji o sianiu,sadzeniu,przesadzaniu.itd.Ale dopiero teraz przejrzałam tematy i zauważyłam że jest temat o podróżach.Ja kocham podróżować ,byłam już w wielu krajach.glownie europejskich.+ muzułmańskie.Bardzo zainteresowała mnie podróż do prawdziwej ,czarnej Afryki.z wielką przyjemnością obejrzałam wszystkie cudowne zdjęcia i relacje.Mnie bardzo bardzo marzy się taka wyprawa.ale....Mam środki pieniężne, aby jechać,ale nie mam z kim.Malzonek i córek nie interesuje kierunek takiej podróży.Moglabym wprawdzie sama,ale ...Byłabym chyba postrzegana jako :zagrożenie:i zwyczajnie byłoby mi smutno trochę samej. ;:145

Po za podróżowaniem kocham moją działkę.ktora mam od 5 lat.latem nigdzie nie wyjeżdżam,bo szkoda by mi było opuścić i przeoczyć kwitnienie jakiejś rosliny.Z każdej podróży : uszczypne: jakiegoś kwiatka.wezme kilka ziaren .I tak z Krety przywiozłam piękny rumianek,obficie kwitnący.z Bułgari niebieski hibiskus.i ładny słonecznik. W tym roku mam do posiania garść nasion przywiezionych z Giblartaru.ale czy coś wzejdzie--- zobaczymy. :( :?:

Będę tu zaglądać częściej.wszak niedługo czas wysiewu nasion na parapety.I trzeba sobie przypomnieć co i kiedy się wysiewa. ;:3


Pozdrawiam.krystyna.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Witam wszystkich zainteresowanych.
Właśnie wróciłem z dalekiej podróży.
Kilka zdjęć jako zwiastun relacji i zarazem zagadka - jaki to kraj? (zagadka bardzo łatwa, bo fotki charakterystyczne).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zła wiadomość to taka, że relacja nieprędko.


Krystyno, wiele osób podróżuje samodzielnie i ma to swoje zalety. Na wyjeździe, jak powyżej, grupa liczyła 6 osób. Wszyscy świetnie się zintegrowali, a były dwie takie osoby.
Na wycieczce w Kenii i Tanzanii grupa liczyła również 6 osób i 4 osoby odważyły się podróżować w pojedynkę.
Zapewniam Cię, o smutku nie ma mowy.


_____________________________________
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Witam.Dziekuje za pocieszające wieści.I tak zrobię jak radzisz-- pojadę sama i sama naciesze oczy.Musze tylko o szczepieniach poczytać.

A Twoja zagadka---- to na pewno Afryka,skoro słoń i lew więc Kenia lub Tanzania.moze Uganda.
A wydmy przecudne.podobne widziałam w Maroko.Merzouga.

Pozdr.
Awatar użytkownika
ewa2204
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1516
Od: 2 kwie 2009, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

:wit ;:196 :wit

Wygląda mi to na ...Namibię lub Botswanę lub... RPA :wink:
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

:wit
ewa2204 pisze:Piotrze - Pull następnym afrykańskim razem proponuję Namibię, jeszcze tak bardzo nieodkrytą, a turystycznie... rewelacja. Polecam pustynię i park Etosha.

Ewo, skorzystałem z Twojej sugestii.
Tak, to Namibia - zdecydowanie moje klimaty.


Na zdjęciach:
Zwierzęta z Etosha Pan
Dolina Śmierci
Najsłynniejsza wydma - Dune 45 Sossusvlei
Plemię Damara
Ptaki z Walvis Bay






________________________________
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Piotrze--- chciałam zapytać o sam lot.Jakiego typu samoloty latają do np Kenii?
Ja wiele razy latalam ale zawsze Boening 737 400.( Chyba)gdzie miejsca jest niewiele.No chyba że komuś się dostanie rząd 15 lub 16 .Z drzwiami ewakuacyjnych.
Czy jest jakiś darmowy posiłek?Kawa?

Przeraża mnie taki długi lot.moj najdłuższy był na Teneryfe---5.50.

Czy szczepienia zniosles bez żadnych komplikacji,objawów?

Pozdr.krystyna.


Obrazek


Obrazek




Obrazek

Moje ubiegłoroczne kierunki.W złej kolejności. ;:222
Awatar użytkownika
krystata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 6 wrz 2013, o 09:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Jeszcze jedno pytanie mnie się nasunęło...Otóż na miejscu już są bardzo długie przejazdy w ciągu dnia.Jak to znosić?
Przejrzałam jedna objazdowke po Namibii i tam w ciągu 10 dni przejeżdża się prawie 3 tys km.
Przypuszczam że w Kenii ,Tanzanii jest podobnie.

Przerobiłam podobna objazdowke po Maroku,gdzie zrobiliśmy przez tydz 1500 km.Byly takie dni że jechaliśmy tylko ,zatrzymując się na zdjęcia w ciekawym miejscu,na posiłek,WC..

Pozdr. :wit
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.

Post »

Korzystając z usług dwóch największych naszych biur podróży, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że lot będzie czarterowany. Najczęściej są to samoloty typu Boeing 737 lub Airbus A330. Niestety, na darmowe posiłki czy szklankę wody nie ma co liczyć. Za wszystko trzeba płacić. W żadnym samolocie nie jest wygodnie (na dłuższych trasach), chyba że wykupi się klasę biznes.

Do Kenii lecieliśmy czarterem, chyba Boeing 737, 10 godzin z międzylądowaniem, oczywiście żadnych posiłków ani napojów za darmo nie było.
W zeszłym roku leciałem czarterem na Kubę (Boeing 787 Dreamliner) i wtedy biuro wykupiło jakiś posiłek.
Inaczej jest z przelotami rejsowymi, tu posiłki i napoje są obowiązkowe, wliczone w cenę biletu.

Jeżeli chodzi o szczepienia, to żadnych ubocznych objawów nie odczułem.
Komplet szczepień podróżniczych to pobranie od 4 do 6 szczepionek jednorazowo (każda osobno).
Oczywiście, np. do Tanzanii wystarczy jedno, przeciwko żółtej febrze.
Jednak koniecznym i niezbędnym (wszędzie) jest szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby.

Pokonywanie większych odległości na objazdówkach to normalka wpisana w charakter wycieczki.
Dla mnie nie jest to problem. Czas podróży umila obserwacja nieznanych krajobrazów, ludzi, często zwierząt. Czas w podróży mija naprawdę szybko.
Jednego dnia robi się 100 drugiego 500 km. Różnie to bywa.
Po Kenii i Tanzanii przejechaliśmy blisko 2500 km. Niezapomniana i relaksacyjna przejażdżka.

W tydzień 1500 km po Maroku? To mały pikuś. :)

Boeing 787 Dreamliner
Obrazek

____________________________
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”