Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 65, 66, 67, 68, 69
Autor Wiadomość
pull
 Tytuł: Re: PODRÓŻE do ciekawych miejsc.
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 23:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
ewa2204, Ewo, wyjazd do Kenii i Tanzanii to był mój pierwszy krok w poznaniu Afryki Subsaharyjskiej.
Afryka tak mnie zauroczyła, że na początku sierpnia postanowiłem wyruszyć na kolejną wyprawę.
Oferta jednego z biur podróży była tak atrakcyjna turystycznie, że zdecydowałem się pakować walizki.
Niestety, finansowo to dość spore obciążenie. Na dodatek, w ostatniej chwili, biuro podniosło koszt wycieczki o 10%.
Musiałem zrezygnować.
Wyjazd dotyczył RPA, Botswany (którą zawsze chciałem zwiedzić), Zimbabwe, Zambii i właśnie Namibii.
Ciekawostką jest to, że granice tych ostatnich czterech państw zbiegają się w jednym punkcie. Stąd łatwo tam buszować.
Może najciekawszym punktem wyprawy byłyby wycieczki fakultatywne: lot śmigłowcem nad Wodospadami Wiktorii i rejs po Zambezi. I na te, bądź co bądź byłem przygotowany.
Musiałem sobie jakoś wyrównać straty i poleciałem leczyć rany na Zakaukazie - do Gruzji. Tam mnie jeszcze nie było. :wink:
Jednak od kilku miesięcy moim priorytetem jest Kostaryka, Panama i Nikaragua.

agrazka, lojka 63, Grażynko, Jolu dzięki. :wit

Joaquin, do Tanzanii i Kenii zabrałem jedną piłkę, taką firmową - Adidasa.
Miała być podarunkiem dla jednej ze szkół napotkanych gdzieś po drodze.
I tak jakoś wyszło, że w końcu piłkę dostał nasz przewodnik.
Ale się chłopina cieszył (ma trzech synów), jak dziecko.

sylwia75
PostNapisane: 13 paź 2016, o 22:03 
100p
100p

---
Pull cudownie było przeżyć z tobą tą afrykańską wycieczkę ;:215

Zobacz profil Wyślij e-mail      

krystata
PostNapisane: 17 sty 2017, o 17:31 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

1 szt.
Dzień dobry.Jestem tu nowa,choć poczytuje to forum od czasu do czasu.gdy potrzebuję informacji o sianiu,sadzeniu,przesadzaniu.itd.Ale dopiero teraz przejrzałam tematy i zauważyłam że jest temat o podróżach.Ja kocham podróżować ,byłam już w wielu krajach.glownie europejskich.+ muzułmańskie.Bardzo zainteresowała mnie podróż do prawdziwej ,czarnej Afryki.z wielką przyjemnością obejrzałam wszystkie cudowne zdjęcia i relacje.Mnie bardzo bardzo marzy się taka wyprawa.ale....Mam środki pieniężne, aby jechać,ale nie mam z kim.Malzonek i córek nie interesuje kierunek takiej podróży.Moglabym wprawdzie sama,ale ...Byłabym chyba postrzegana jako :zagrożenie:i zwyczajnie byłoby mi smutno trochę samej. ;:145

Po za podróżowaniem kocham moją działkę.ktora mam od 5 lat.latem nigdzie nie wyjeżdżam,bo szkoda by mi było opuścić i przeoczyć kwitnienie jakiejś rosliny.Z każdej podróży : uszczypne: jakiegoś kwiatka.wezme kilka ziaren .I tak z Krety przywiozłam piękny rumianek,obficie kwitnący.z Bułgari niebieski hibiskus.i ładny słonecznik. W tym roku mam do posiania garść nasion przywiezionych z Giblartaru.ale czy coś wzejdzie--- zobaczymy. :( :?:

Będę tu zaglądać częściej.wszak niedługo czas wysiewu nasion na parapety.I trzeba sobie przypomnieć co i kiedy się wysiewa. ;:3

Pozdrawiam.krystyna.

Pudel67
PostNapisane: 18 sty 2017, o 09:41 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

---
coś pięknego moim zdaniem :) ! generalnie Poznań to super miasto, ma swój klimat. Dobrze wiedzieć że ma taką perełeczkę jak to

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 956 ]  Idź do strony nr...        1 ... 65, 66, 67, 68, 69

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: babciaH, coco12, ewaidc1198, Exabot [Bot], fela07, gloff, Google [Bot], joannamm, jola1, juna0, karolacha, krasna101, plocczanka i 70 gości