Krzaczki Kani

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Oj, tak, Marysiu. Też to dostrzegłaś. Róże są tam bardzo zadbane. Różanka sopocka jest o wiele młodsza niż moje rabatki a róże bez porównania dorodniejsze. Nie są okrywane na zimę ani nawet kopczykowane (o ile dobrze pamiętam z zimowych spacerów). Na ogólne wrażenie obfitości zapewne ma wpływ sadzenie w dużych grupach. Jak jedna różyczka słabuje, to sąsiadka nadrabia :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu, istotnie pięknie utrzymane te róże. ;:215 Z pewnością przyciągają wzrok każdego przechodnia. ;:63
Moje w tym roku brzydkie, ;:222 prawie bezlistne, ;:174 ale mimo to starają się jak mogą, by nadrobić kwiatami. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Różanka sopocka jest rzeczywiście cudna. Miałam przyjemność ją oglądać w czerwcu. To jest piękny widok. ;:108
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Bardzo fajną i ładną wycieczkę miałaś Kasiu. Zgadzam się że na działce nie kończy się życie (tzn. spędzanie czasu wolnego).
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu - piękne zdjęcia z Sopotu, dawno nie byłam tam latem....ale za serce chwyciły mnie haftowane poduszki sprytnie wykombinowane z toreb ;:138
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzaczki Kani

Post »

Piękne te pajęczynkowe zdjęcia. I pięknie wyhaftowane poduszki, takie staranne.

Co do szydełkowania - łap byka za rogi, zajrzyj na YT i ucz się. Ja dwa lata temu się zaparłam i nauczyłam się z tych filmików dziergać na szydełku. Teraz zaparłam się, że się nauczę na drutach i powoli zmierzam do celu. Masz smykałkę, widać to po hafcie, więc nauka przyjdzie Ci z łatwością.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Krzaczki Kani

Post »

Jak tam Kasiu się mają Twoje prace ogrodowe? Cebule sadzisz? Bo na FO trwa ogólne sadzenie. :lol:
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Lucynko, moje róże są bardzo osobiste 8-) , mało kto je ogląda oprócz mnie. Działka na odludziu, przechodzień rzadszy niż sarna czy żuraw :D .
Małgosiu, tak się zastanawiam, jak oni to zrobili w Sopocie, że takie piękne róże mają. Podejrzewam, ze wymieniali ziemię na ogromną skalę, bo przy plaży chyba nie jest zbyt żyzna, poza tym różanka jest przy zabudowaniach i pewnie więcj tam było historycznego gruzu niż gleby.
Olu, tak to jest, że działka zamyka mnie w ogromnym stopniu na poznawanie innych miejsc. Konsekwencje tego ponosi też moje dziecko. Przyznam, że bardzo mnie to frustruje. Emeryci są w odpowiednim momencie życia na działkowanie - dzieci odchowane, brak pracy zawodowej, nie ścigają się z czasem.
Marysiu, latem podziwiasz własne róże :D . Sopocka różanka zdecydowanie warta zobaczenia.
Sylwio, o szydełku marudzę już kolejny rok. Widać nie dane mi. Może jak kiedyś będę babcią, to się nauczę i zrobię czapeczkę dla wnusia :wink: .
Wandziu, cebul nie sadzę, mam dużo nornic, nie warto. Poza tym nawet nie wystarcza mi czasu na uporządkowanie jesienne rabat. Od września mam urwanie głowy w kwestii spraw szkolnych mojego dziecka. Mąż w soboty pracuje więc wszystko wymaga mojej obecności: harcerstwo, basen, lekcje. W niedzielę czasami udaje się podziałkować, jak jest pogoda i nie trzeba udzielać się na rodzinnych obiadkach. Sama przyznasz, że w takim niedoczasie nie da się prowadzic działki na poziomie przyjętym na tym forum :wink: .

Przymierzam się do okrywania róż. Jak się tnie na wiosnę Chippendale? Lepiej porządnie zadbać o okrycie pędów tej róży czy nie ma to aż takiego znaczenia, bo i tak na wiosnę trzeba ciąć nisko? W internecie nie znalazłam jednoznacznej wskazówki. Może ktoś podzieli się własnym doświadczeniem?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu róża Chippendale to odmiana wielkokwiatowa, więc tnie się ją wiosną nisko. Ważne jest miejsce szczepienia. Pędy nie mają znaczenia. Zabezpieczyć należy nisko, tylko kopczykiem z ziemi lub obornika, jeśli takowy posiadasz. Akurat miniona zima nie była łaskawa dla wielkokwiatowych i dlatego warto o nie zadbać.
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Dziękuję Wando ;:196 . Dla mnie to dobra wiadomość, bo to znaczy, że mogę ograniczyć się tylko do kopca i nie martwić o pędy.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu napisałaś na poprzedniej stronie - ".....jesteście pracusie, to miłe, że popieracie lenia :lol:.."
Nie jesteś żadnym leniem, tylko pracującą mamą dziecka w wieku szkolnym. Ja co prawda od dawna jestem już babcią, ale bardzo dobrze pamiętam ten okres z mojego życia. Cały czas wówczas żałowałam, że mam tylko dwie ręce i że doba ma tylko 24 godziny i nie można jej wydłużyć, gdy ja nie wyrabiam na zakrętach.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu ;:196
Piękne zdjęcia z Sopotu pokazałaś. ;:138
Jak ja już tam dawno nie byłam. ;:202
Trzeba przyznać, że w naszych Trójmiejskich miastach i okolicach coraz częściej spotyka się takie
zadbane skwery z bardzo ciekawymi nieraz nasadzeniami.
Taka działka , dalej od domu ma swoje zalety. Nie musisz aż tak bardzo jej pucować na koniec sezonu. :lol:
A ja muszę się wstydzić, że jeszcze mam nie wszystko ogarnięte.
Miłego i pogodnego weekendu ;:3
:wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Trochę mnie zaskoczył widok werbeny na miejskiej grządce :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”