Krzaczki Kani

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu jak dobrze,że działasz ;:108 Jestem ciekawa efektu utwardzenia miejsca pod ławeczki.
Dobrze,że masz pomocników ;:215 Bratki cudne,masz talent ;:215
Ciepłych dni życzę ;:3
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Aniu, Małgosiu, Kasiu, Aniu, ;:196

Kolejny dzień na działce zaczął się wcześnie. Samochód zaparkowałam w pewnej odległości od działki, bo mając w pamięci niedawne wypychanie samochodu z błota, bałam się, że znowu utknę. Droga jeszcze zapadała się pod butami. A zatem klamoty na ramię i ruszyłam koleinami do celu. Po wstępnym spacerku wokół domku nadszedł czas na śniadanie. Trzeba zjeść dopóki ręce czyste :wink: . Nie ma nic przyjemniejszego niż niespieszne śniadanie na słońcu, wśród śpiewu ptaków. Działka zaniedbana, zarośnięta, z rozpoczętymi pracami w domku i na zewnątrz.

Obrazek

Obrazek

Trzeba niezwykłej pogody ducha i pokory, żeby w takich warunkach się relaksować ale widać mam i pogodę ducha i pokorę, bo się relaksowałam :D
Mój sposób na brak frustracji w takich warunkach to opracowanie planu prac "na dziś". Nie zwracam wtedy uwagi na ogrom innych prac do zrobienia. Przeważnie udaje mi się go zrealizować i jestem wtedy zadowolona. Plan na ten dzień to odchwaszczenie części spożywczej działki, odświeżenie ścieżek w warzywniku, uporządkowanie i przykrycie sterty skoszonej trawy i liści (niech się kompostuje), posegregowanie gałązek brzozy i zrobienie z nich miotły. Plan okazał się dopasowany do możliwości :D , bo wszystko się udało. A nawet doszła drzemka na leżaku, kawa i podlanie dosianej trawy na licznych kretowiskach (coś nie chce wschodzić :roll: ).

Jedna z rabatek przed
Obrazek

i po. Widać, że są poziomki :D .
Obrazek

A z drugiej strony ta rabatka wygląda tak przed
Obrazek

a tak po
Obrazek

Miotła będzie związana innym sznurkiem i będzie miała krótszy trzonek.
Obrazek

Sąsiaduje z nami modrzew. Modrzew plus świerki to niezbyt udane sąsiedztwo, bo sprzyja ochojnikom. Piękny jest.
Obrazek

Mało mam wiosennych kwiatów ale bratki są obowiązkowe, bo to moje ulubione kwiatki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec smutne spostrzeżenie. Pomimo ogromnej ilości kwitnącego mniszka, przez cały dzień nie dostrzegłam ani jednej pszczoły :( . A bywało, że po przyjeździe czym prędzej w ruch szła kosiarka, bo pszczół było tak dużo, że niezbędne było wykoszenie choćby ścieżek, żeby nie narazić się na nadepnięcie pszczoły.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzaczki Kani

Post »

Ta pogoda paskudna pewnie też miała wpływ na pszczoły.

Też jestem za placykiem :wink: Oprócz przenoszenia mebli do koszenia trawy, dochodzi - przynajmniej u nas - wyświecony trawnik pod stołem, co chwilę trzeba robić dosiewki.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Sylwio, placyk postanowiony ale niestety robota stoi, bo wykonawca niedyspozycyjny :roll: .
Obrazek

Póki co, ławki ze stołem przenieśliśmy na inne miejsce. Są zalety takich przenosin - pijąc kawkę, działkę oglądamy z innej perspektywy :D . No tak, ale jak pijemy kawkę to nie pracujemy, koło się zamyka :lol: .

Bywa, że mi się poszczęści i mogę być na działce wcześnie rano ;:167 .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czerwiec to czas orlików. Tego bardzo lubię, bo wyrósł spory i nawet przytłoczył Westerlanda. Po kwitnieniu przesadzę go w inne miejsce. W ogóle szykuje się kilka przeprowadzek ale to w większości na jesień.
Orlik bez kwiatków
Obrazek

a tu już zakwitł

Obrazek

Będziemy jeść borówki

Obrazek

i zbierzemy kilka pigwowców na nalewkę.

Obrazek

Lubię ładne chwasty. Zwykłe stokrotki i krwawniki zebrałam "do kupy" i będą towarzystwem dla róży.

Obrazek

Przymrozek w maju zniszczył prawie całą hortensję. W najlepszym wypadku pokaże kilka kwiatków. Nauczyłam się pokory - będę się cieszyła nawet z jednego.

Obrazek

Miotła osiągnęła wygląd docelowy. Skróciłam trzonek i sznurkiem przykryłam drutowe mocowania. Postawiłam koszyk, który znalazłam wystawiony przed blokowym śmietnikiem :wink: . Dziękuję ci dobra duszo, że taki fajny koszyk w świetnym stanie wystawiłaś przed drzwiami zsypu a nie wyrzuciłaś do kontenera :D .

Obrazek

I jeszcze jeden orlik

Obrazek

Obrazek

I taki śmieszny, z czuprynką

Obrazek

Ponieważ się starzeję, mądrzeję i znajduję czas również na odpoczynek. Naprawdę bujałam się na tym krześle i piłam kawę nie denerwując się, że tyyyyle jeszcze do zrobienia ;:304 .

Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu na odpoczynek też musi być czas ;:108
Orliki masz świetne, wielkie kępy ;:224
Fajny będzie ten kącik przy brzozach.
Miotła extra i koszyk też.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu - ja takie krzesełko-huśtawkę dostałam od córci dwa lata temu. Uwielbiam w nim czytać bujając w powietrzu :wink:
Tylko moje w innej wersji kolorystycznej - paski szare a sznurki białe:D A najfajniejsze jest to, ze nikt inny nie lubi w nim siedzieć ani L, ani moje wnuczki, ani żadna z koleżanek ;:306
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu taki hamaczek bardzo mi się podoba.Zanurzyć się w nim i poczytać książkę,co za relaks ;:170
Wcześnie rano to o której na działce jesteś?
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu te orliki grubasy rosną przy różach i dlatego pewnie są większe niż pozostałe. Wiadomo, róże dostają lepiej jeść :wink: .
Marysiu, u mnie o to krzesło jest walka na argumenty i przekupstwa :lol:. Przeważnie odpuszczam i przesiadam szanowną na odwrócone do góry dnem wiaderko, które już czeka na mnie na rabatkach. To takie wiaderko, które towarzyszy mi podczas pielenia, niby siedzę a jednak pracuję :lol: .

Wzdłuż chodniczka było miejsce

Obrazek

które zapełniłam begoniami. Strona północna-północ. Begonie chyba dadzą radę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolorowe bratki jeszcze się trzymają

Obrazek

Obrazek

I takie różności

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- Pn 12 cze 2017 22:13 --

Aniu, czasami zdarza się nam nocować na działce i wtedy jestem rannym ptaszkiem. W tę niedzielę jechałam z domu i byłam na miejscu ok. 6.30 ale to dlatego, że pomyliłam się jeszcze leżąc w domu w łóżku i zobaczyłam na zegarku godzinę późniejszą od faktycznej. Biorąc pod uwagę, że była to niedziela i bardzo wczesna pora, zdziwiłam się jak duży ruch był na moim osiedlu i na drogach :shock: . Pewnie z nocnych imprez ludziska wracali ;:224 .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Krzaczki Kani

Post »

Ale miałaś farta z tym koszykiem, fajny gadżet.

Piękne orliki, też je bardzo lubię. I zazdroszczę tak bujnej piwonii - jedna na trzy u mnie wyprztykała JEDNEGO kwiatka.
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu, wpadłam z rewizytą i bardzo się ciesze, że tu trafiłam do Ciebie, Krajanko :D Po pierwsze, świetne zrobiłaś poduszki w zeszłym roku - wiesz, ze gdybyś zrobiła takich więcej, to szłyby za grubą kasę? Zastanów się :wink: Po drugie, masz piękny kawałek ziemi, klimatyczny, z tym drewnianym domkiem - błogo. Nie wspominając już o miejscu do odpoczynku z wiszącym fotelem - w ogóle odnoszę bardziej górskie, niż nadmorskie wrażenie jak tak sobie u Ciebie "siedzę". A góry bardzo lubię ;:173
No i po trzecie, najważniejsze, bardzo fajnie się "Ciebie czyta" - będę wpadać na oglądanie ogrodu z perspektywy tego cudnego wiszącego fotela ;:142
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Krzaczki Kani

Post »

Bujak superaśny!!! I miotła i koszyk! Że też u mnie nikt nie wystawia takich koszyków na śmietnik :D
Świetne bratki na tort komunijny, podziwiam :D
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Krzaczki Kani

Post »

Kasiu świetny ten fotel bujany. To też chyba krzesełko brazylijskie? Moje niestety nie jeyt takie wypasione, z materacykiem jak Twoje ale też je lubimy.
Znaleźny koszyk bardzo fajny, że też u mnie nie ma takiej dobrej duszyczki. ;:224
Begonie bardzo ładne ale dopiero te ciemne żurawki z postrzępionymi liśćmi to dopiero są czaderskie! Znasz może ich nazwę. Dobrze zimują? Ładnie przyrastają?
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Krzaczki Kani

Post »

Bratki komunijne wyszły Ci superaśne ;:63 A na torcie wyglądały jak prosto z rabatki ;:108
W krótkim czasie sporo prac wykonaliście, dzięki temu działeczka na pewno zyskała na wyglądzie.
Szczotkę zrobiłaś profesjonalnie, tylko nie próbuj na niej latać :;230 . Koszyczek wygląda jak od kompletu. U mnie niestety też jakoś takich skarbów znaleźć nie można, albo ja pojawiam się nie w tym czasie na śmietniku ;:306
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”