Ogród (z) PESTKI@

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Ogród (z) PESTKI@

Post »

Witajcie kochani.Mam na imię Aldona pochodzę z wlkp. z serca Puszczy Noteckiej.Dlugo zastanawiałam się czy dołaczyć do Waszych ogrodów,ale chęć podzielenia się fotkami stała się na tyle silna ,ze postanowiłam zaprosić Was do mojego skromnego ogrodu.Na początek chciała bym Was zaprosić pod moją wisienkę wyhodowaną z......PESTKI Obrazek Obrazek Zapraszam serdecznie rownież do Orchidariumgdzie mam swój wątekĆmówki z PESTKĄ@.Moje fotki nie bedą wklejane tematycznie..ot po prostu co uchwycę to wkleję :wink:
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Witaj Pesteczko :D


Hm ... wisienka z pestki :?: To ile ona ma lat :?: :P

A tak na marginesie ... ślinka leci :lol:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

Witaj,

U mnie też powoli wiśnie "dochodzą". W prawdzie nie są z pestki, ale mają już sporo lat. Czy robisz coś z wiśni? Ja chyba w tym roku przemogę lenistwo i zrobię kompoty, takie jakie pijałam w dzieciństwie. ;-)
Pozdrawiam, Basia
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Witajcie kochani! Tak to wiśnia z ,,pestki,,Kiedy zaczeliśmy budowę domu;wyrosła nam z pestek,które sąsiad wyrzucał na naszą działkę kiedy jego żona robiła przetwory(tak nam sąsiad powiedział)Rosła sobie gdzieś w kącie ogrodu.Przesadziliśmy ją kiedy była maleńką gałązką i...teraz ma już 13 lat i od kilku lat owocuje.Dopiero w tamtym roku mogliśmy się porzadnie najeść owoców.W tym roku ma ich naprawdę dużo.Po oberwaniu owoców formuję drzewko .W ten sposob ma piekny kulisty pokrój,a jej dolne gałezie,które specjalnie nagiełam ku ziemi dają niesamowity efekt.Każdej wiosny obkładam ją przetworzonym obornikiem i sadzę pod nią zółte bratki.Przetworów raczej z niej robić nie będę,bo moja rodzinka lubi ją obskubać siedząc w ogrodzie przy grillu :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

to moje ukochane pelargonie,fuksje i komarzyce na balkonie ,tarasie i nie tylko... Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

Uwielbiam wisienki na surowo i w kompocie .
Parapetowce też śliczniutkie . :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Oooo fuksje masz cudeńko :shock: Zimowane, szczepione, nowo zakupione ... :?:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

...i moje nowe miłości od zeszłego roku,czyli kloniki pokojoweMam zółtego ,ktory pieknie przezimował w piwnicy i w tym roku postanowilam dokupic inne kolory .Teraz na moim tarasie gości zółty ,czerwony i łososiowy z wiśniowymi zyłkami na płatkach.Bardzo wdzięczne roslinki,które obsypane sa kwiatami przez cały sezon ogrodowy.Ponoc lubią cień,ale moje stoją na tarasie południowym i rosną cudnie.Trzeba im tylko zapewnic duzo wody i odżywki.Strasznie żarłoczne bestie :wink: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
hrsta
200p
200p
Posty: 337
Od: 18 maja 2009, o 23:52
Lokalizacja: śląsk

Post »

O, to ja mam pytanie co do pelargonii. Czy czymś je dokarmiasz? Moja wisząca donica była mocno czerwona, ale nieustające deszcze trochę wybiły kwiaty. Wczoraj oberwałam stare kwiatostany. Może powinnam jakąś miksturą podlewać? ;-)
Pozdrawiam, Basia. Miejski busz.
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

... i ... człowiek uczy się całe życie ... ja te kloniki hoduję jako zaślaz :oops: A może to ich inna nazwa :?:
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Fuksje mam ..i zimowane..to ta posadzona w metalowym wiadrze :oops: bo nie mieściła sie do donicy.Dodatkowo wymyśliłam sobie ,,kwietnik,,i zrobilam sobie samakamienne kręgimalując pustaki :oops: Jeden jest cały ,a drugi obtłuczony Obrazek i...kupione w tym roku dla których stojaki z metaloplastyki zrobil mój mąż Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”