Ogród Różany Bogusia45

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witaj:)
Trafiłam do Ciebie w poszukiwaniu inspiracji na aranżację pergoli. Jakie róże pięknie na niej wyglądają. Masz wspaniałe okazy. ;:oj
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

mimoza55 pisze:Dzień dobry ! Cudowny różany ogród wręcz bajkowy. Zawsze marzyłam o ogrodzie różanym ale tak pieknego to na pewno nie będę miała .Podziwiam Pani zapał i pasje . Przepraszam czy mogę prosić Panią o radę , chciałam zakupić rózę pnąca powtarzającą kwitnienie żółtą i białą . Róże pnące najczęściej nie powtarzają kwitnienia.
Tak rzeczywiście róże pnące w większości nie powtarzają kwitnienia niektóre co powtarzają to raczej słabo około 1/3 lub
mniej np: New Dawn Schnewwttchen, Luis Odier, Golden Stern (żółta). Ja osobiście polecam Flamentanz, Paul Skarlet to
czerwone Alchymist przepiękna łososiowa. Te róże bogato kwitną jeden raz około 40 dni a to wystarcza aby nasycić
się ich widokiem przecież zostaje na resztę sezonu wiele ciekawych odmian np; Rozarium,Ks. Monaco i wiele innych
szczepionych na pniu czy wielkokwiatowych. Co do żółtych pnących to miałem dawniej jedną nazwę zapomniałem wcześnie
kwitła bogato tylko raz poległa zimą 2009/10 minus 38 wcale nie zabezpieczona . Róże żółte to raczej krótkotrwałe kwiaty
maja. Z białych polecam Schnewettchen inaczej Ice Berg pierwsze kwitnienie bardzo obfite następne dużo słabiej.
Pozdrawiam Boguś45.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Bogusiu :wit juz zamówiłam żółtą Golde Stern , Polke , Sonverin du Dr Jamain. Aleksander Mackenzi , Mrs John Lain. zastanawiam sie jeszcze nad różą pnącą Violette Parfume i Ghislaine de Feligonde szukam opini na temat tych dwóch róż :? . Pomału małymi kroczkami założę swoją małą wymażoną róankę . Bogusiu dziękuje ;:180 ;:180

Obrazek

Moja Hapy-hepy
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Wando dobry wybór sam mam ochotę na Mackenzie i chcę jeszcze dwie Ice Berg białe posadzić między czerwonymi Tobie
również polecam tą kompozycję biało czerwoną ,ładnie to wygląda.

Obrazek
Ice Berg inaczej Schnewitthen i Excelsa

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Bogusiu przez pomyłkę wysłałam Tobie dwa jednakowe posty wiec jeden edytowałam i stąd te zdiecia , nie wiem czy moge umieszczać swoije zdiecia na Twoim poscie :oops: Przepraszam ;:180

Obrazek
to jest mój Alchymist mam ją 3 sezon. nie wiem jak ją przycinać . jak robiłam obchód to zauważyłam że ma czarne 3 pędy ;:174


Obrazek
NEW DAWN mam dopiero 2 sezon, mam nadzieję że sie szybko rozrośnie ;:65
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witam :wit Bogusiu masz cudowny ogród i złotą rączkę do róż. Twoje róże są zadbane ,liście błyszczące i ta burza kwiatów. Ja dopiero raczkuję w uprawie róż i nie mam pełnej wiedzy co do nawożenia roż , zawsze sie boję aby nie przenawozić . Zamówiłam roże Ice ber i czerwoną That,s Jezz .Zamawiając Pani mi powiedziała że róża ICE BER jest pnąca i krzaczasta ja zamówiłam pnącą. Bogusiu wirtualnie pospacerowałam po twoim cudownym ogrodzie i zobaczyłam różę CHOPIN u Ciebie rosnie jak ,,olbrzymka,, a ja chciałam ją posadzić razem z różą INGRID BERGMAN i teraz nie wiem co robić bo z opisu wynika że INGRID B rosnie do 80 cm . Może Fryderyk zaopiekuje się Ingrid. Zaszalałam zamówiłam 19 róż , ponoć na efekty muszę jakieś 5 lat ;:65 ;:79
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

WANDO zdjęcia ciekawe mile widziane i możesz śmiało je umieszczać.
Alchymist prawda że piękne kwiaty przecież to królowa pnących,trzyletnia róża to najbardziej okazały krzak co do budowy
pędów ilości kwiatów i wielkości .Teraz mamy zimy 4 ostatnie dość łagodne to u mnie pędy porosły na 5m tak że pokrój krzaka staje
się mniej ładny mimo że 1/4 pędów usónołem główni stare tzw. wyrodzone teraz jak mamy zimy łagodne to musimy sami je odmładzać
ale z głową by nie stracić wiele bo na różach raz kwitnących kwiaty na młodym pędzie dopiero na drugi rok. Czarne ,brązowe pędy tniemy
do zielonego lub jak nie potrzebny to do spodu jeżeli nie mamy pewności co do zdrowia pędu to delikatnie zdrapujemy ostrym nożem pęd
i widzimy czy zdrowa zieleń czy brązowa martwica lub tniemy w podejrzanym miejscu i widzimy efekty zimowe czy inne choroby.
Trzy dwu-letnie pędy kulkujemy wyginamy w esy floresy aby aby uzyskać jak najwięcej części poziomych i mało kątnych co stymuluje
do wytworzenia pędów kwiatowych. To samo stosujemy na różach powtarzających kwitnienie np:New Dawn. Nawożenie mineralne to
z głową to znaczy wg. doświadczenia rodzaju gleby nawodnienia itp. jedynie komposty można stosowąć bez obaw.Ice Berg i Jgrid Bergman
ładny zestaw biało czerwony jeżeli będą rosły koło siebie 1m to musisz Ice Berg ciać na podobną wysokość co Ingrid inaczej Ajzberg zagłuszy
ingrid róże nie znoszą nad sobą obcej dominacji i słabo rosną wręcz chorują tu na przyładzie Chopena o którym
piszesz już nie mam wykopałem 2 dni temu miał 13 lat został zagłuszony przez świerk i naprzeciw Alchymist . WANDO bardzo dobrze że
zaszalałaś efekty będą już za dwa lata napisz jakie róże zamówiłaś . Pozdrawiam Boguś45!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witam :wit Dziś cały dzień spędziłam w ogrodzie , zaczęłam wiosenny sezon i walkę z kopcami kretów i nornicami to przysłowiowa walka z wiatrakami ;:223 . Jutro jak będzie ciepło to mam zamiar opylić róze roztworem z,, PROMANAL 60 EC,, I Drzewka w sadzie miedzianem.
Alchymis to piękna róża u mnie znalazła się przypadkiem.Kupiłam róże pnącą opisaną jako Goldstern , zaczęła śmigać ale na samym początku nie podobały mi sie liscie w końcu zaczęła kwitnąc , malutkie drobne kwiatuszki . prawdopodobnie jest to Multiflora. W następną wiosnę pojechałam w maju na wystawę kwiatów i róż , znowu kupiłam różę w doniczce z opisem Goldstern , zapewniali mnie że jaszcze tego samego lata zakwitnie, czekałam,czekałam przyszła jasień a róza nie zakwitła.w następnym roku obsypała sie burzą pięknych kwiatów i zaczęłam szukać ;:101 co to za róża i to jest historia mojej Alchymist. Teraz też zamówiłam Goldstern i córcia się śmieje -mama jaką teraz będziesz miała niespodziankę :) Już zaczęłam przygotowywać dołki pod nowe róże cześc róż dotrze do mnie w połowie marca / z gołym korzeniem/ druga tura róż w doniczkach dopiero w kwietniu. Bogusiu to są roże które zamówiłam .
pnące : ICE BERG / THAT,S JAZZ czerwona /SOUVERIN du DR JAMAIN /GOLDSTERN /GHISELA FELIGRANDE /
Krzaczaste; DORTMUND / ALEXANDER McKENZI / 2 POLKI / DIE WELT /AUGUSTO LUIS / CHOPIN / Mrs JOHN LAING / PAPAGENO / TIP-TOP / RAPSODI NI BLU / INGRID BERMAN / ROSR DE REST na konfitury , mam w orodzie HANSE/ BICABILI ? w internecie nie ma opisu tej róży zobaczę jak zakwitnie to się przekonam co kupiłam . Mam nadzieję że już niedługo będę cieszyła sie moją różanką
Bogusiu życzę miłego i słonecznego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Wandziu - Polka jest różyczką pnącą, chyba że masz jakąś inną odmianę.
Bogusiu - ponownie powiem tylko:cudownie!
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

Witam :wit Bogusiu ja ,,Polki chce prowadzić do wysokości plus minus 2 ,5 m, . W rogu ogrodu rośnie duży krzew rózy ,,Multiflory biała,, razem z czerwoną różą pnącą kwitną w tym samym okresie, jako przedłużenie tej mini różanej ścianki posadzę 2 ,, Polki,, . Chcę oddzielić część ogrodu od ulicy. Teraz po analizie bardziej by mi na tym miejscu pasowały róże Mckenzi ale już zamówiłam róże i nie zmieniam i czekam na efekty.
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

SERDECZNE ŻYCZENIA z OKAZJI DNIA KOBIET WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI w RÓŻANYM CHROBBY
dla WANDY,EWY,BASI. AGNIESZKI ORAZ POZOSTAŁYCH DZIEWCZYN MIŁUJĄCYCH RÓŻE PRZESYŁA Boguś45!
Róże poniżej dla WAS.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ObrazekRóża ze Szmaragdem

Obrazek
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

[*]Boguś :oops: jednym słowem beczka śmiechu :;230 ;:112 gdybym czytała uważnie nie popełniła bym gafy :oops: wzięłam Ciebie za Panią Bogusie a teraz wiem że jesteś Panem Bogusiem ;:136 :;230 Będę zaglądać do Twego ogrodu różanego. Boguś mam pytanko czy opylasz wiosną i czym, drzewka jabłoni i brzoskwiń , bo widzę że owoce brzoskwiń są u Ciebie zdrowe. Przyznaje sie nigdy nie opylałam żadnych drzewek . W ubiegłej jesieni śliwki węgierki pokryły się jakby szarą plesnią i wszystkie opadły, także owoce wiśni , jabłek pokryły się parchą / brązowymi plamami. Boguś mogę liczyć na Twoją pomoc. W domu mam takie środki jak /MIEDZIAN i PROMANAL 60 EC / Róze opyliłam Promananalem . ;:65
Boguś 10 marca było Dzień Mężczyzny. Spóźnione ale szczere życzenia. Wszystkiego Najlepszego, Sto Lat. ;:304
Bogus45
200p
200p
Posty: 310
Od: 13 cze 2009, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ogród Różany Bogusia45

Post »

WANDO nic się nie stało czasami jakieś gafy każdy popełnia. DZIĘKUJĘ za ŻYCZENIA z okazji dnia CHŁOPA. tak naprawdę to
mam na imię BOGDAN (staro słowiańskie) wybrałem do logowania Bogusia45 bo ładniej miękko brzmi.
Teraz jest pora oprysków brzoskwiń na kędzierzawość ja ostatnie lata pryskam miedzianem jest dużo mniej toksyczny niż sylit
a przy tym tańszy.Jabłka jak mało zawiązków a pokazuje się kwieciak to pryskam Decisem. ŚLIWKI generalnie obowiązkowo
w czasie opadania płatków kwiatowych Decisem. Ten jeden oprysk wystarczy na wczesne śliwki późniejsze to trzeba pryskać dwa i trzy razy. Drugi w okresie z rzucania zawiązków trzeci wg. prognoz służb sadowniczych w danym okręgu.Dawniej miałem wiele smacznych odmian ale to wszytko kłopotliwe w utrzymaniu zdrowotności wymaga wiele oprysków to wszystko pousuwałem na własnej działce to jak najmniej chemii.Jeśli mamy się męczyć z opryskiem to lepiej kupić sobie w sklepie lub na rynku Na robaki niestety musimy pryskać. Sadzimy drzewka bezparchowe na podkładkach półkarłowych
np: jabłonie Topaz bd. dobre smaczne dobrze się przechowują.czereśnie srednio wczesne , śliwki wczesne Lengrody ,Opal itp. a gruszki niezawodna Konferencja. Środka Promanal nie znam i nigdy nie stosowałem róże czasami pryskam miedzianem przy okazji oprysków brzoskwiń. Generalnie jak najmniej chemii mam na działce przecież pięć uli i muszę dbać o nie. Staramy się o jak najwięcej bioróżnorodności szczególnie w okół róż. Monokultury w ogrodzie nie służą dobremu rozwojowi naszych podopiecznych chodzi oczywiście o róże. Nie jestem zachwycony wymuskanymi trawnikami bez robaczka i kończynki całymi równymi rzędami Tui gdzie nie uświadczysz trzmiela a i pszczół to się pytam skąd weżniemy zdrową żywność dla dzieci jak nie chce się nam koło domu mieć parę grządek marchewki. Ostatnio wertuję temat o PROBIO EMACH bardzo ciekawe. To zapewne jest przyszłość w rolnictwie jak i ogrodnictwie . Pozdrawiam Boguś45!

Wspomnienie lata

Obrazek

Obrazek

Jesień zima w ogrodzie link:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=31123
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”