Początki nowego ogrodka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu,
w Bretanii byłam kilkakrotnie na wakacjach :) Naszych znajomych poznaliśmy całkiem przypadkiem i ta znajomość okazała się bardzo trwałą, jednak utrzymujemy głównie kontakt telefoniczny i @ , byliśmy u nich trzy razy na przestrzeni bodaj...15lat. Oni też odwiedzili nas w Polsce, w której byli po raz pierwszy. Ciągle planujemy kolejne spotkanie , ale , jak to w życiu - ciągle coś krzyżuje plany. Może w kolejnym roku się uda ?
Mieszkasz niedaleko Morbihan? Cała zatoka kojarzy mi się z pysznymi owocami morza :ostrygi, mule, krewetki, homary i kraby + zimne , białe wino...mmmm, uwielbiam :)
Ty mnie pytasz , jakie miejsca warto odwiedzić w Bretanii? ;:112 Dobry kawał :) My za każdym razem znajdowaliśmy jakiś nieznany jeszcze zakątek... Miło wspominam dni spędzone na farmie ( tam po raz pierwszy piłam kawę w ...miseczce do zupy , co było małym szokiem , a także poznałam tajniki produkcji jabłkowego cydru , którego jakoś nie polubiłam). Dziko i pięknie było na porosłym wrzosami i trawa wybrzeżu Finistere ( " koniec świata "). Swojsko i romantycznie w świetnie zachowanych starych miasteczkach - zdarzyło nam się obejrzeć "historyczną" paradę uliczną w scenerii średniowiecznych , kamiennych uliczek, podobała mi się wycieczka do megalitycznego Carnac z imponujacymi menhirami i dolmenami . Oczywiście odwiedziliśmy kilka pięknych bretońskich kościołów ( surowy gotyk i bogate witraże) - prawie wszystkie pod wezwaniem Marii Panny(Notre Dame) !Dotarliśmy też do Mont St. Michel ( ale tu ciągle brak zgodności , czy to już Normandia , czy jeszcze Bretania :) Mogłaby m długo jeszcze wymieniać...
Ciekawa jestem , od jak dawna mieszkasz w Bretanii i czy zdarza Ci się odwiedzać Polskę?
Masz rację co do hortensji. Wpisują się bezwarunkowo w krajobraz bretońskich wsi i miasteczek i chyba nigdzie (no, może poza wybrzeżem Anglii) nie są tak imponujące !
Teraz pozdrawiam Cię cieplutko i życzę dobrej nocy :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Monia68 pisze:sama wypiję coś innego, może Morgon :;230 :;230
Andrzeju, nie lubię tego wina, ale to świetny pretekst do listopadowego spotkania towarzyskiego :lol: :lol: Przyznam Ci się szczerze, że sama wypiję coś innego, może Morgon :;230 :;230
No tak... Morgon Beaujolais - niby "to samo" ... :wink: :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Andrzeju, ? Dziura ? to bardziej centralna Francja i zarazem Dolina Loary z jej niezwykłymi zamkami. Zdjęcia zamków można z łatwością znależć w necie, ale trudniej o zdjęcia małych, czasami nieznanych osad czy wiosek wyjątkowej urody. A czasami w tych wioskach różne cudeńka można spotkać. Fotki specjalnie dla Ciebie Andrzeju.
Wybaczcie dziewczyny, ale to jedyny chłopak jaki mnie odwiedza, więc muszę go jakoś specjalnie traktować.
Moniu, Morgon nie znam, ale M zna i przyznaje, że bardzo dobre.
Ewelinko, mieszkamy tu od roku. Poprzednie wakacje zwykle spędzaliśmy w Polsce, ale tego roku postanowiliśmy zostać tu, w Bretanii, aby bardziej ją poznać. Między innymi odwiedziliśmy Mont Saint Michel, o którym piszesz. Wyspa niegdyś należała do Bretanii, ale odkąd rzeka wyznaczająca naturalną granicę z Normandią zmieniła swoje koryto, Bretończycy z wielkim żalem utracili ją na rzecz sąsiadów. Ewelinko, mam nadzieję,że przyjedziesz znowu na wakacje do Bretanii i będzie okazja się spotkać. Co do cydru to masz rację, zostawmy go Bretończykom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu, zdjęcia jak zwykle piękne :) Jeśli można zapytać, gdzie wcześniej mieszkaliście?
Wina to mój mały konik, uwielbiam je i nigdy nie żałuję na nie pieniędzy :lol: :lol: Pisałaś o Chablis...oczywiście jest pyszne, ale co powiesz o Sauternes czy alzackim Gewurztraminerze? Zwłaszcza to ostatnie jest bliskie memu podniebieniu, Sauternes za słodkie, ale do deserów, fois grais i melonów niezastąpione!! Czy wiesz, że w niektórych reatauracjach podają je w temperaturze 5- 8 st??!!
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

O matko ! Moniu :shock: ! Ty mnie nie zawstydzaj ! Ty jesteś koneserem, a ja... :oops: aż wstydzę się wyznać... :oops: bo wydać się mogę menelem... :oops: bo ja proszę Pani wolę ten napój z chmielem :oops: .
Wcześniej mieszkaliśmy w Charenton le Pont, miasteczko przylepione do Paryża, tuż obok Bois de Vincennes.
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Monia68 pisze:Sauternes za słodkie, ale do deserów, fois grais i melonów niezastąpione!! Czy wiesz, że w niektórych reatauracjach podają je w temperaturze 5- 8 st??!!
Takie zmrożone tej słodyczy tyle nie uwalnia, ale w miarę ogrzewania - kolejne fale smaków i zapachów o podniebienie biją... Czasem aż żal do deserów pić , bo do nich to nie cukiernika trzeba a artysty...
Widzę Moniu, że na bieżąco jesteś, a ja już spoooro zapomniałem, choć to mój konik kiedysiejszy...
Żeby nie odległość, to praktyczne "wiadomości" chętnie bym odświeżył ! :wit
Felu - to z pianą też lubię, ale mało jest teraz takich z charakterem - wszystko przemysłówka kilku browarów, reszta to ich mniejsze lub większe filie.

Ech, te wina - tak mi zakręciły - że zapomniałem za piękne samochody podziękować - śliczne te klasyczne linie, nawet jak to nie są ówczesne gwiazdy - to przez sposób produkcji i jednak pewną elitarność - zachowują indywidualne cechy każdego egzemplarza. A jak już mają luksus - to przez duże "L", a nie namiastki z plastiku jak teraz... :wink: :uszy
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
goryczka143
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6531
Od: 21 sie 2009, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj Felu!

Dziękuję za wizytę w moim ogrodzie i miłą opinię o nim.
Ja zazdroszcę miejsca zamieszkania /tylko ze względu na klimat/,
możesz mieć rośliny, których my nie możemy uprawiać.
Miłego wieczoru.
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj, Felu :) Przeież o gustach się nie dyskutuje i każdy na szczęście może lubić co innego!!! :) Za piwem osobiście nie przepadam, ale chętnie wypijam szklaneczkę w czasie upałów.
Impreza była bardzo udana :lol: Raclette jest o tyle wygodne, że każdy z biesiadników sam przygotowuje swoje ulubione zestawienia. Do gospodyni należy tylko poporcjowanie wszystkiego i nie musi stać przy garach. Poza mięsem i warzywami można zapiekać gruszki lub brzoskwinie z serem roquefort, pycha!! Polecam więc raclette na niezobowiązujące spotkania :)

Andrzeju, nic co dobre, nie jest mi obce :wink: :lol: :lol: :lol:
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Widzę Andrzeju, że chyba jesteś już zdrowszy, bo z ogromną pasją rozprawiasz o smaczkach i jaki Ty gust masz wyrafinowany. Pewnie świetnie byś się czuł przy stole Moniki. Tak sobie myślę co dla Ciebie wkleję dziś, może jakiś statek...Chlopaki lubia statki... No nie, już wiem co Ci wyślę. Dwie śliczne Bretoneczki. Zobacz jak się ładnie do Ciebie uśmiechają.

Goryczko, klimat jest tu rzeczywiście przyjemny. Jesień i wiosna dużo dłuższe niż w Polsce, a zima bardzo krótka.

Moniu, kiedy przeczytałam w Twoim wątku ile różnych mięs przygotowałaś, to pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy to, że musiałaś się napracować bardzo. W tym wypadku jest wręcz przeciwnie i raclette z tego chociażby powodu jest doskonałym pomysłem. Znam te potrawy( myślę również o fondu) tylko teoretycznie, bo praktycznie nigdy ich nie jadlam. One są bardziej popularne w górach. Niepokojąca jest jednak ich kaloryczność i trzeba też mieć raclette, bo ten piecyk chyba tez się tak samo nazywa. Tak sobie myślę Moniu, że prędzej u Ciebie spróbuję raclette niż tu w Bretanii. Dziś były kacze nogi i ratatouille i choć wszystko przygotowane przeze mnie - myślę, ze nie zaimponuję.

Dla wszystkich hortensje.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu, roślinność na zdjęciach obłędna :D
To prawda, trzeba kupić urządzenie do raclette, ale to wydatek jednorazowy. Trochę kalorii te dania mają, zwłaszcza fondue :lol: Nie jada się ich jednak codziennie, więc można przeżyć. :)
Ratatouille uwielbiam, kaczkę zresztą też :) Jestem ciekawa, w jaki sposób Ty ją przyrządzasz?
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu ...hortensje bajka...dzięki za fotki. ;:196 ...no i te domki.....całość tworzy niesamowite wrażenie.
Tak mi się podoba, że aż mi się smutno zrobiło.
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj Felu :)
Pozwoliłam sobie pospacerować w Twoim królestwie.
Masz rewelacyjne osiągnięcia ogrodnicze,doniczkowce rosną imponująco.
W najcudowniejszy sposób przedstawiasz na romantyczne zakątki Francji.Jeśli pozwolisz...będę podglądała :)
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

OOooj... :shock: :shock: :shock: Co tam bretonki - mężatki zresztą - bo w tych "średniowiecznych" czepcach, ale te hortensje i chałupka :shock: :shock: :shock: - NIEPRAWDOPODOBNE! ;:180 ;:180 ;:180 Jak ja sobie takie chciejstwo z głowy wybiję... ;:14 ;:124 ;:124 ;:125 ;:125 :;230 :;230
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”