Początki nowego ogrodka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

oj zachęcają i to bardzo, ja nie mam korzeni ale mam trochę dalekiej, bardzo dalekiej rodziny - od nich nauczyłam się jeść cykorię - często gości na naszym stole, do sosów używam tylko musztardy z Dijon Amora - trudno ją u nas kupić, ale zawsze ktoś mi podrzuci :)
Pamiętam jak w latach 80 teść powracjący z winobrania przywoził la vache gui rit - do dziś w domu się mówi waszkir - na ten ser. Umiem też zrobić ryjetkę i bardzo ja lubię.
Kuchni zazdroszczę to moje klimaty, a to co pokazujesz na fotkach też bardzo zachęca do odwiedzenia tych miejsc. Zawsze mnie zastanawia jak ludzie mieszkają w takich starych klimatycznych chatach, no ale chyba nie nowocześnie, mam ochotę zajrzeć przez okno do środka :)

Klimat sprzyja roślinom, hortensja pewnie tez ma swoją historię, piękny okaz :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Oj kochana w 95 % te klimatyczne chaty są nowoczesnymi domami z antycznymi meblami :)
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Moniko, kupuję tylko dwie nóżki, więc obsmażam i duszę w żeliwnym garnku. Nic specjalnego. Zastanawiam się co mogłabym zaproponować Tobie z mojej kuchni...Pierwsze to na wskroś polskie danie ? jajka w skorupkach. Bardzo eleganckie danie, pięknie prezentujące się na zielonych liściach sałaty. Obawiam się, że to niegdyś tradycyjne danie zaczyna być coraz bardziej rzadkie na polskich stołach. A szkoda.. Druga rzecz to brownie. Moj M zawsze je jada na śniadanie. Pomyślisz pewnie, że to nic nadzwyczajnego, ale ja mam przepis w którym są tylko cztery małe łyżeczki mąki i je się to ciasteczko niczym mus czekoladowy :D .

Elizabetko, doznaję podobnych uczuć kiedy oglądam Wasze ogrody. Ostatnio odwiedzając pewien ogród miałam ochotę płakać i nie wiem czy bardziej wzruszona jego pięknem, czy bardziej z żalu, że nie mam podobnie ładnego. Myślę sobie, że to dobrze, gdy w sercach nam tak pięknie gra :D .

Witaj Alino, znam Twój ogród i wiem, że masz mnóstwo kwiatów doniczkowych. Pewne rośliny mamy nawet takie same. Miło mi ,że zajrzałaś i dziękuję za miłe słowa zachęcające do kontynuacji. Przede mną okres bardziej intensywej pracy i myślałam o tym, aby zawiesić wątek, ale jest tu tak przyjażnie i miło... :D

Andrzeju, to panienki a czepce mają skromne, bo pochodzą z warstwy chłopskiej. Po czepcu można poznać nie tylko status społeczny ale też pochodzenie. Najpiękniejsze koronkowe spotyka się u mieszkanek miasteczka malarzy Pont Aven. To malowniczy port, w którym osiedlali się chętnie nie tylko francuscy malarze(Paul Gaugin), ale i amerykańscy. Ślady polskich artystów też tu można spotkać (Ślewiński Makowski).

Moniko, wiem, że znasz ten port :lol: . Przyznasz, że to śliczne miasteczko. Niestety zdjecia, które mam robiłam w zeszłym roku , w grudniu. Nie było więc tak kolorowo jak w innych porach roku. To dziwne, aby je odwiedzić wystarczy nam pokonać dystans 15 km, ale zawsze wolę jechać gdzie indziej. Pewnie dlatego, ze Pon Aven jest badzo znane i tłumnie odwiedzane przez turystów.

Grażynko, nie chcę Cię martwić, ale o ile pamięć mnie nie myli, to fabrykę musztardy w Dijon, w wyniku kryzysu, zamknięto w tym roku. No ale technologia została to może będą ją produkować w innym kraju? Rozśmiesza mnie Twoje słowotwórstwo i bardzo mi się podoba plastyczność polskiego języka. Francuz mówi:? Krowa, która się śmieje?- i nie wiadomo o co chodzi. Polak mówi:? Waszkir? i wiadomo że to ser :;230 . Też taką zabawę uprawiam i n. p. zamiast powiedzieć ?komputer?, mówię ?ordynatorek?. Ciekawi mnie bardzo Twój przepis na rijetkę. Tu robi się je z mięsa lub ryb, a najlepsza jest ze świeżej makreli z algami.
Nigdy nie byłam wewnątrz takiego domku ?z grzywką?, ale myślę, że brakuje tam przede wszystkim światła.

Listopadowy, deszczowy dzien w Pont Aven.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co jest w tym malutkim domeczku?
Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Niesamowite zdjęcia.
Zupełnie jak z innej epoki :roll:
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witam
OJ, nie rób tego!!!
W żadnym wypadku nie wolno Ci zawieszać wątku i pozbawić nas Twoich wpisów i zdjęć!!!
Oglądałam dzisiaj z mężem Twoje zdjęcia -i tak sobie myślimy -właśnie takie osoby są najlepszymi ambasadorami regionu. Przyznam szczerze ,że nie za wiele wiedziałam o Bretanii- ale teraz doczytałam historię,położenie geograficzne,klimat......zobacz co zrobiłaś !!!!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj cudne te zdjęcia , chciałoby się choć na chwilkę tam zawitać .
Fajnie że jesteś z nami , ja nigdy nie byłam we Francji i chyba nie będę to chociaż poczytam sobie u Ciebie i po oglądam zdjęcia . ;:196
Życzę miłej i słonecznej niedzieli.

Genia
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Zdj ęcia wygladają jak obrazy. Są cudowne i cudowne widoki na nich! ;:108 :uszy ;:63
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Mariolu, Stasiu, gromnie mi przyjemnie, że podobają się Wam zdjęcia i bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa :D .

Alino, cieszę się, że udało mi się sprowokować Ciebie do szukania informacji. Teraz już wiadomo gdzie przyszłe wakacje spędzi nasza Alinka ;:138 ! Chętnie służę pomocą w zaplanowaniu podróży, chociaż widziałam dotychczas tylko niewielką część tego regionu, a są tu jeszcze do odwiedzenia okoliczne wyspy. Może nie wszystkie, ale te najpiękniejsze jak Belle Ile to na pewno.

Geniu, wszystko jest możliwe, tak samo i Twoja podróż do Francji. Tymczasem miło mi będzie się dzielić moimi zachwytami dzięki genialnemu internetowi. W jakiej cudownej epoce żyjemy :D . Można się łączyć z najróżniejszymi zakątkami świata i swobodnie rozmawiać. Wczoraj, na Skypie rozmawiałam (rozmowa konferencyjna) z dwiema osobami i wszyscy, w tym samym czasie, byliśmy w innym zakątku Europy :D .


A na zdjęciu ten uroczy malutki domeczek to ustronne miejsce, czyli toaleta, a jak kto woli wychodek.

Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

No , to dobrze że nie zdążyłem odpowiedzieć na zagadkę, bo miałem napisać coś o ... Kaczorkach... :;230 :;230 :;230
I nie ma tu żadnego podtekstu politycznego... jakem... :;230 :;230 :;230
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Masz rację Felu....i dobrze, że nam jeszcze w sercach gra.
Dzięki za fotki.....piękne a takie zwykłe i proste.
;:167
Zagladaj od czas do czasu. ;:180
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Feluś, dzisiaj dopiero obejrzałam Twoje ostatnie zdjęcia z Bretanii i jestem zauroczona! Niesamowite domeczki i przepiękna roślinność ;:138 A hortensje, to już po prostu bajka :P
Pokazałam te zdjęcia mojemu M. i wiesz, co powiedział? " To już wiem, gdzie pojedziemy na wakacje".
A musisz wiedzieć, że my oboje jesteśmy frankofilami, trochę znamy Francję i francuski, ja nawet kiedyś byłam w Bretanii, ale dopiero jak Ty to pokazujesz, to można się zakochać w tym regionie Francji i zapragnąć go zwiedzić...
Pozdrawiam Cię serdecznie ;:3
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Szkoda, że tego wychodka nie sfotografowałaś w środku. Pa :wit
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Mimo wszystko Andrzeju to ewidentnym jest jakie miałeś pierwsze skojarzenia :;230 . W ten oto sposób kaczorki wylądowały w wychodku i też nie ma tu żadnych podtekstów politycznych. Dobrze, że tu na forum nie rozmawia się o polityce. Ja i moj zachwyt urodą roślinnego świata jesteśmy daleko od polityki. A nawet więcej, polityka nam szkodzi. Urodzie świata też. Żyjemy w świecie manipulacji politycznej, ekonomicznej, psychologicznej, a nawet, o zgrozo, artystycznej. Wielu wokół już tak zmanipulowanych, ze żaden promyk slońca ni śpiew ptaka nie ma już do nich dostepu. No a ja się o moje wzruszenia troszczę i zupełnie mi nie do twarzy z polityką :D .

Elizabetko :D , masz rację, w prostocie piękno i dlatego wolę różę od storczyka.

Dalu! Bardzo się cieszę ;:138 ! Zapraszam Was serdecznie! No to trzeba opracować plan, a wcale nie tak łatwo wybrać te miejsca NAJ, bo jest ich tu wiele. Właśnie planuję wycieczkę do starego, korsarskiego niegdyś portu Morlaix. Czytałam o domach z latarniami, nie wiem dlaczego tak się nazywają, ale architektonicznie są niezwykle ciekawe i nigdzie indziej w Bretanii nie ma podobnych. Powstawały w XV ? XVI wieku. Na drewnianej kostukcji szkieletowej ?nadwieszane? były piętra, ?od strony podwórza połączone przeszklonym dziedzińcem?. Ciekawie to się zapowiada, nie sądzisz? Widziałam tylko malutkie zdjęcia pięknych rzeżbionych fasad. Czekamy tylko na jakąś słoneczną niedzielę. Ta ostatnia nie zachęcała do wycieczek, ale nad ocean i tak pojechaliśmy, chociaż mocno wiało.

Stasiu, ciekawy pomysł :;230 . A nawet więcej ? orginalny, bo mało kto fotografuje wychodki ;:63 .
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”