Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Julciu gimnazjalistka załamana-matematykę zawaliła ;:224 . Dzisiaj zdawała niemiecki,zobaczymy jak jej poszło.

Lucynko, ja pomidorki siałam pierwszy raz więc to może fuksem poczytującego mi rosną ,chociaż za szybko ;:224

Moniko ,może na nowej działce :uszy
Byłam dzisiaj na działce ocenić straty . Na szczęście oprócz serduszek,asparagusa i groszku cukrowego ,który zżółkł brak innych strat .Najbardziej mi szkoda agrestu,po którym widać że owoców będzie o ok 2/3 mniej.
Niestety nic nie robiłam,bo w dalszym ciągu zimno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, współczuję strat. ;:168
Każdej najmniejszej choćby roślinki szkoda, :( a tym bardziej gdy chodzi o rośliny owocujące. ;:110
Jednak nic na to nie poradzimy ;:185 i musimy tylko wierzyć, że nic więcej pogodowe zawirowania nie zniszczą. :idea:
Też byłam dziś na działce. ;:108 U mnie szczęśliwie mrozu nie było, ;:333 śniegu też nie, ;:333 wszystkie roślinki na razie mają się dobrze jak na te warunki pogodowe. ;:63
Życzę poprawy pogody i więcej ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Widzę, że Twoja córka podobnie jak mój syn polski dobrze język dobrze - u nas angielski, tylko na temat czwartkowych lepiej się nie wypowiadać :wink:
U nas śniegu nie było a mróz tylko w jeden dzień przymrozil wiec strat poważnych nie zauważyłam.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, a może nie zawalila tylko w stresie tak myśli i okaże się że tylko troszkę słabiej jej poszło. Kiedy wyniki?

U mnie też są straty w roślinach, myślałam że tylko bergenia padła, ale niestety hortensja, tawułki i róża też zmarzly ;:174
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko u nas też straty, no ale co zrobić, jakoś to przetrwamy i mam nadzieje doczekamy ciepła ;:108 , Iwonko a czemu wysiewasz groszek i fasolke wcześniej?, groszek mógł zżółknąć własnie dlatego, że miał ciepło i nagle na zimno poszedł, groszek do ziemi można wcześnie, znaczy w marcu i pieknie urośnie i szybko, nie trzeba sobie miejsca zabierać w szklarence, tak samo z fasola, wystarczy posiać do gruntu w odpowiednim czasie i świetnie poradzi sobie i nie trzeba sobie miejsca zabierać :wit
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu! Trzymam kciuki, moja siostra tez zawsze mowila ze zawalila a na koniec nie bylo tak źle. Bedzie dobrze! Przykro ze, marzły Ci rosliny ale ten groszek wyglada jakby mial przetrwac, szkoda listkow ale widze tez ocalale pedy... Czekamy na sloneczko i roslinki odbija.... Byle jeszcze tylko deszcz je podlał...
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, mój najmłodszy zawsze wszystkie klasówki, egzaminy, a potem na studiach jeszcze kolokwia 'zawalał', a gdy przyszły wyniki, to okazywało się, że celująco bądź bdb zaliczał.
Uspokój córcię, niech się dziecko nie stresuje. ;:108 Wytłumacz jej, że te egzaminy tak naprawdę nie są żadną wyrocznią.
Uściskaj ją od ciotki z dalekiego Płocka, emerytowanej belferki.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Aniu,niestety matematyka jej nie wyszła,ale z resztą jest ok. Jakoś to będzie. ;:224


Olu,córcia posprawdzała sobie rozwiązania i niestety nie jest za dobrze ,ale na tym świat się nie kończy.
Mam nadzieję że wiosna w końcu do nas wróci,bo ta pogoda mnie dobija. ;:134

Iwonko,groszek i fasolkę sadzę drugi raz w domu ,bo miałam strasznie dużo strat przez ślimaki. W tamtym roku nie wzeszło ani jedno ziarenko -wszystko po ruszeniu ziemi buło zeżarte. Poza tym groszekk w ziemi był już ze dwa tygodnie.

Aga ,jak już pisałam,posprawdzała sobie wyniki i wiemy że nie jest dobrze. Ta wiosna zrobiła nam psikusa,najpierw ładnie i ciepło a teraz zima ;:223


Lucynko,ona wie że źle napisała,ale nie dołujemy jej . Papiery zamierza składać do technikum a nie liceum ,więc nie jest źle.Wybrała sobie obsługę turystyczną lub hotelarstwo. Później planuje studia choreograficzne. Tańczy w zespole tańca estradowego ,w tamtym roku byli w Bułgarii,teraz na jesieni jadą na festiwal w Wenecji,więc przyszłość sobie zaplanowała ;:215 . Lucynko ,byłaś nauczycielką ;:180 szacunek -a bym nie potrafiła. Uściskam ją od cioci ,dziękuję ;:168

U nas dzisiaj zimno,z przerwami pada ,ale obiecałam najmłodszemu wyjście do kina na urodziny ,więc obejrzeliśmy"Dzieciak rządzi" i dzień przynajmniej jakoś zleciał.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

No tak, ślimaki, ja dziś w namiocie podsypałam niebieskich granulek, bo dobrały mi się już do sałaty i rzodkiewki :evil:
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

U mnie też sypane, ale takie małe dziady siedzą sobie w ziemi. ;:202
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, wiem tylko mam na mysli, ze ostatecznie - nie bedzie źle tak jak piszesz - przyszlosci i zaplanowanej to w niczym nie przeszkadza.. Choć wiadomo, chcialoby sie zdac lepiej... ;l
Moja kuzynka kończyła hotelsrstwo z obsluga turystyczna fajny kierunek, bardzo zadowolona jest. A druga kuzynka poszla na studia na taniec nowoczesny, tez zawodowo.. .Ktos lubi i nie chce od razu zakladac rodziny to jest super sprawa!

A my ogrodnicy tez musimy miec sile spokoju, bo pogoda co roku nieprzewidywalna :)

-- N 23 kwi 2017 08:10 --

Iwciu, wiem tylko mam na mysli, ze ostatecznie - nie bedzie źle tak jak piszesz - przyszlosci i zaplanowanej to w niczym nie przeszkadza.. Choć wiadomo, chcialoby sie zdac lepiej... ;l
Moja kuzynka kończyła hotelsrstwo z obsluga turystyczna fajny kierunek, bardzo zadowolona jest. A druga kuzynka poszla na studia na taniec nowoczesny, tez zawodowo.. .Ktos lubi i nie chce od razu zakladac rodziny to jest super sprawa!

A my ogrodnicy tez musimy miec sile spokoju, bo pogoda co roku nieprzewidywalna :)
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko to nie pierwszy egzamin który nie wyszedł, ale przecież jak sama piszesz, kierunek w życiu już sobie zaplanowała i jakaś matematyka w tym nie przeszkodzi ;:168
Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Dziękuję wam za wsparcie ;:196 . Niedziela niestety w domowych pieleszach, pogoda w kratkę. W ciągu dwóch godzin padał deszcz,świeciło słońce,sypał śnieg a nawet padał grad. Prawdziwy kwiecień ,tylko że mam dosyć takiej pogody. Nowa działka dalej czeka na ogrodzenie -maj za pasem a nie ma jak tego wszystkiego zrobić ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”