Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Witaj jak tam praca przy komórce ? u mnie remont powoli się kończy. Pomidorki cudowne tak Ci ślicznie dojrzewają u mnie jeden biedny na krzaku czerwienieje chyba wezmę farby i wymaluje żeby były ładne dla ozdoby ;:306 doczekać się nie mogę.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, pięknie wygląda poplon. Jestem pełna podziwu dla Twojej systematyczności, pracowitości i pilnowania książkowych założeń. Też by mi się przydało.
Robala nie znam więc nie pomogę. Komórka bardzo fajna i zazdroszczę Ci jej :D
U mnie też zatrzęsienie mrówek. Masz jakiś sprawdzony sposób na nie?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Pytałaś o robala - to larwa biedronki, więc jej nie niszcz jeśli masz taki zamiar. Ja całe życie myslałam, że to jakiś szkodnik i usuwałam... Teraz weszłam z nimi w komitywę, zjadają mszycę jak wściekłe, są bardzo żarłoczne.

Działka wygląda obiecująco. Fajny ten dywanik poplonowy, delikatny taki. Ciekawe co sąsiedzi myślą :D
A jak to jest z tym poplonem - myślałam że trzeba ściąć i przekopać żeby roślina była w ziemi i rozłożyła się?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Alu, praca przy komórce na razie stanęła . Mój robi wszystko sam , po pracy. Dociął ostatnio blachę na ścianki i dach. Wczoraj z kolegą z pracy pozwoził potrzebne rzeczy na działkę i zapomniał o najważniejszym - o drzwiach do komórki ;:223 . Więc robita przystopuje aż uda im się wcisnąć drzwi do osobówki , bo dużego samochodu brać od szefa na razie nie chce. Pomidorki dojrzewają po malutku . Najbardziej cieszę się z dyni ;:215

Izuś , na mrówki sypię proszek brosa , w tym miejscu ich później nie ma-przenoszą się gdzie indziej ;:224
Staram się robić wszystko po kolei , żeby przygotować działkę w miarę dobrze. Zwłaszcza że nie muszę się spieszyć.

Maju, dostałam informację że to larwa biedronki ale azjatyckiej.
Poplon na jesieni będę przekopywać , zastanawiam się tylko co do tej pory. Jeśli ten zostawię to zakwitnie i będzie klops. Więc chyba go przekopię pod koniec lipca i wysieję jeszcze raz .
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Pod moim domem przeszła wichura
Obrazek

Obrazek

Wyrwanych z korzeniami zostało 7 drzew , kilka zostało złamanych. Na szczęście ucierpiał jedynie czyjś rower zostawiony na stojaku.
Od razu pognał mój mąż na działki , tam na szczęście większych strat nie stwierdził.
Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

O rany! Dobrze, że tylko rower a nie człowiek. :shock:
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu dobrze źe większych strat poza rowerem nie było. U nas było tylko oberwanie chmury bez silnych wiatrów.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Izuś , masz rację . Dobrze że nikt nie stał pod klatką.

Aniu, wiatr szkód na działce nie zrobił , ale dzisiaj podczas pobytu okazało się że niestety grad zrobił swoje. Stłuczone pomidory i ogórki. Poszatkowane liście dyni, lekko uszkodzone dynie ;:145 . Zniszczony cały rząd rudbekii-wygląda jakby ściął go ktoś kosiarką.
Pomidory popodwiązywałam , zrobiłam im oprysk. Zastanawiam się czy dynie też opryskać , a jeśli tak to czym. Najgorsze ,że dalej przewidywane są takie anomalie.

Tak to jest gdy chłopa wysłać , pojechał ,obejrzał i gada że wszystko jest ok. ;:223
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwcia biedna ty aż mi Cię żal to niesamowite co może wyrządzić taka wichura tyle szkód. Życzę Ci oby już Cie omijały z daleka takie anomalia a roślinki wzięły się w garść.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

;:oj Iwciu kochana, nie wiem, co powiedzieć. ;:218
Tak mi przykro z powodu zniszczeń, szczególnie na działeczce. ;:168
Zawsze w takiej sytuacji mam jedną maksymę: najważniejsze że nikomu nic się nie stało. ;:333
Roślinki odżyją, ;:108 jeśli w tym roku nie dadzą tyle radości, ile się spodziewamy, to nadrobią za rok. ;:303
Pewnie że smutno Ci ;:174 , bo jednak mnóstwo pracy włożyłaś, :pogon ale z naturą jeszcze nigdy człowiek nie wygrał i musimy się z tym pogodzić. ;:108
Trzymaj się i nie denerwuj, bo szkoda zdrowia, którego nigdy dość. ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Ta pogoda w tym roku oszalała Iwonko, u nas leje od półtora miesiąca, z godzinowymi przerwami czasem, ale ostatnio przez kilka dni bez przerwy, oszaleć można, Szczecin i okolice zupełnie zalane ;:219
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Lucynko , Iwonko i Alu -dziękuję za słowa pociechy ;:196

Zdjęcia moich biednych dyni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pomidorki też oberwały

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, jak mi przykro. Nic już nie zrobisz. Ewentualnie oprysk jak napisałaś na dynie. Wiem, że jest Ci bardzo żal tego wszystkiego. Taki chyba los ogrodnika. Czasem jest dobrze a czasem takie coś się przytrafia. Pomyśl, że to niczyja wina. ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”