Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwona czy Ty tą starą działkę sprzedajesz czy zostawiasz ? :)
Za kilka dni kolejna fala upałów, przygotuj się ;:3 8-)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Seba , właśnie wiem. Najgorsze takie raptowne zmiany , wczoraj 35 °a dzisiaj 16°.Dobrze ,ze chociaż popadalo bo roślinki ledwie żyły. Starą działkę na razie zostawie , bo muszę sobie pomalutku poprzenosić roślinki. Na wiosnę podpiszę nową umowę , ale nawet nie wiem na ile , a podejrzewam że jeszcze trochę i nie bedzie za bardzo co sprzedawać, bo coraz mniej osób cokolwiek robi na swoich dzialkach . A właściciel tylko czeka aż będzie miał powód aby sprzedać pod domki.

Aniu , nie.zazdroszczę nadmiaru deszczu, ale u mnie dopiero dzisiaj spadło na tyle , żeby roślinki odetchnęły.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwciu, a jak to u Was jest, kto jest właścicielem starych działek, gdzieś mi się obiło, że to teren kurii?

Co będziesz siała na poplon jesienią? Ja myślę o posianiu czegoś w październiku, ale wtedy to już chyba tylko żyto ozime. Mam co prawda dużą torebkę facelii i myślałam o niej do skrzyń, ale nie wiem czy nie za późno.
Truskawki już obrobiłam 2 tygodnie temu. Ścięłam prawie całkiem, bo liście miały plamy, ciut rozsadziłam. Teraz już ładnie się zazieleniły.

To aksamitka taka biała?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Moniś , właścicielem jest parafia , ksiądz już miał kupców bo to teren budowlany,dookoła domki ale kuria się nie zgodziła. Ale jeśli na dziewięćdziesiąt kilka działek tylko połowa jest w miarę zadbana, to ksiądz zyskuje argumenty.
Na starej zawsze siałam gorczycę , a na nowej mam wsianą mieszankę gorczycy , facelii , łubinu i gryki. Teraz ją przekopiemy i posieję w części warzywnej gorczycę i łubin. I albo przekopię na jesień jak uda mi się załatwić obornik a jak nie to wiosną . Facelia posiana teraz.powinna dać jeszcze radę , wszystko zależy od pogody.
Truskawki już pościnane , zdążyły już odrosnąć , ale chcę je rozmnozyć i posadzić rozsady na nową działkę.
Tak to askamitka , odmiany nie pamiętam ale pozbieram nasionka bo strasznie mi się podoba.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Witaj Iwcia ten pierwszy kwiatek przepiękny wygląda jak gerber, a ten drugi to mam podobny ten twój jest ładniejszy taki pełny. Funkia cudowna i jeszcze pachnie co to za odmiana znasz może ?
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Pierwszy kwiatek to gazania -z własnego siewu ;:138 . To odmiana rudbeki , ona jest taka pełna , też z własnego siewu. Funkia to jak mi tu powiedzieli to funkia babkolistna, którą będę dzielić pewnie na wiosnę ;:224 .
Udalo mi się posadzić truskawki . Mąż przekopał jedną część na warzywniak i posiałam ponownie poplon , jutro druga część i biorę się pomalutku za rabatki ;:215
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Ładne te pełne rudbekie, miałam takie lub podobne w tamtym roku, ale w tym ich nie widzę, czy one się same zmieniają, hymmm, albo mi je wcięło, bo inne są ;:108
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

:wit Iwciu! Jaką śliczną gazanię widzę w Twoim ogródeczku! ;:333
Rudbekie 'Cherokee Sunset' też pokazują swoją urodę w całej okazałości. ;:63
A biała aksamitka to już cudeńko prawdziwe. ;:215 W życiu takiej nie widziałam. ;:111
Zbieraj nasionka, bo sporo chętnych się uzbiera. ;:112
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Czy mogłabym prosić o sadzonkę na wiosnę :)
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, już powoli doczytuję co u Ciebie. Jak zwykle bardzo pracowicie :) Przeczytałam co robisz z truskawkami. Ja chciałabym poziomki przenieść, ale nie wiem czy jeszcze teraz zdażę bo nie przygotuję prawdopodobnie na nie nowego miejsca jeszcze. Jakoś bardzo powoli mi to wszystko idzie.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Iwonko, nie wiem czy one same się sieją , rudbekie mam pierwszy raz .

Lucunko , pewnie że będę zbierać nasionka ;:215 , z tej gazani pewnie też. Powiedz mi , czy jest szansa na to że pełne rudbekie same się wysieją ?

Alu, oczywiście ;:168 , tylko zaznaczam że nie wiem za bardzo kiedy będę dzielić ,ale chyba dopiero na wiosnę ;:304

Izuś , pomalutku wszystko zrobisz. Jak ci się nie uda w tym roku to przeniesiesz na wiosnę.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

Dzisiaj przygotowałam dwie długie rabaty po obu stronach ścieżki , a mój niezastąpiony małżonek skopał drugą część planowanego warzywniaka . Posiany został poplon i teraz czekam na obornik . Może uda się załatwić.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16550
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działka -Moje królestwo...Iwcia

Post »

No i kawał dobrej roboty wykonany. ;:63
;:433 dla Ciebie, Iwciu i ;:433 dla M.
Rudbekie 'Cherokee Sunset' wysieją się, ale nieco stracą, zresztą wysiane z zebranych przez siebie nasion też będą miały mocno zróżnicowane kwiaty. Znam to z autopsji. ;:306
Ale jest jeszcze jedna możliwość, mianowicie one mogą przezimować. ;:333 Moje przezimowały i razem z wysianymi przeze mnie tworzą kilka dużych kęp pięknie kwitnących. ;:215
Dobrego jutra. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”