Mój ogród - rochrzarochrza

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Różo trzymam za słowo, że będziesz w wątku regularnie ;:215
Ciekawa jestem nazwy tej rośliny https://www.fotosik.pl/zdjecie/aca1ceb34dcc7ea5
Właśnie odkryłam że szałwia trójbarwna nie wysiała się albo siewki przepadły wczesną wiosną, a szkoda!
Śliczny biały orlik ;:63 Jak teren nie ogrodzony to masz rożnych stołowników, zajączki też!
Cudowny klimat Twojego ogrodu :wit
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Dzień dobry miły gościu!
Marysiu, roślina, o którą pytasz to skalnica liścieniowa. Od połowy kwietnia do teraz ma jeszcze kwiaty, które utrzymują się na trzech długich pędach. Jest ich coraz mniej, ale ciągle są atrakcyjne.
Za kilka dni znowu będę na działce, więc z pewnością po powrocie pokażę coś nowego.
Do następnego spotkania :wit
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

No to jestem i zapraszam do oglądania różności działkowych...Bardzo lubię spoglądać na ciągle zmieniające się niebo

Obrazek

ale również pod stopami dostrzegam ciekawostki. Tutaj odkryłam zapomnianą na chwilę paprotkę, która ukrywa się pod różanecznikiem

Obrazek

Te ogromne dziewanny i wiesiołki wracają każdego roku, dosadziłam im jeszcze tojeść kropkowaną i stworzyła się żółta rabatka

Obrazek

Taki sobie przymglony poranek z bardzo delikatnym słońcem

Obrazek

W tym miejscu wyraźnie widać, które kwiaty już odchodzą, a które dopiero ozdobią rabatkę

Obrazek

Ten "bukiet" dopiero szykuje się do zaprezentowania swoich wdzięków

Obrazek

Wreszcie mogę pokazać widoczki z najniższego poziomu naszej działki. Zapraszam do łódki na krótki spacer po stawie. Z tego miejsca wszystko wygląda inaczej, ciekawie i trochę tajemniczo. Pływanie sprawiło nam dużą frajdę i jak tylko pogoda dopisze na pewno znów "pożeglujemy" ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

... i już stajemy na lądzie, gdzie czekają kolejne miejsca do oglądania.
Do następnego spotkania wkrótce :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Ooo są zdjęcia z mojego ulubionego ogrodu! Piękna okolica, bezludna i tajemnicza, mgły coraz częściej spowijają pola :wink: Widzę że nie obcinasz przekwitających kwiatostanów...i nie sieją się nadmiernie? Jak w pierwszym ogrodzie posadziłam wiesiołka to myślałam że opanuje całą działkę, a jego palowy korzeń niedokładnie wykopany odrastał jak mniszkowy. No proszę masz też staw i nenufary! Różo pewnie się powtarzam, ale piękne to Twoje miejsce na ziemi ;:167
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Dzisiaj będzie kwiatowo.
Zakupione w tym roku róże, które nieustannie rozkwitają i niesamowicie pachną. Wystarczył jednak tydzień naszej nieobecności, żeby jakiś stwór latający ponadgryzał im liście

Obrazek

To również nowy nabytek. Niestety nie pachnie, ale za to nadrabia niezwykłym ubarwieniem i też powtarza kwitnienie.

Obrazek

A takie urodziwe kwiatki witają nas każdego dnia przed wejściem do warzywnika. Floksy tworzą ogromny bukiet, którego woń czuje się jeszcze w odległych grządkach. Słonecznik natomiast jest samosiejką z poprzedniiego sezonu

Obrazek

Tutaj moja ulubiona języczka w towarzystwie ogolonej wierzby i rozczochranego przez deszcze i wiatr miskanta olbrzymiego. Widać tu również liście tulipanowca, który nadal każe nam czekać na swoje piękne kwiaty. Może zobaczymy je wreszcie w przyszłym roku ?

Obrazek

Wciąż uparcie sadzę mieczyki, bo zadziwiają mnie ciągle kolorami i pięknie wyglądają w dużej grupie. Przechowywanie ich jest trochę kłopotliwe, ale dla końcowego efektu warto podjąć trud, nawet kosztem utraty niektórych cebul

Obrazek

Jeżówki rozpędzają się coraz bardziej i już tworzą całkiem spory bukiet, który trzeba było wzmocnić podpórkami i przywiązać do płotka

Obrazek

Niezawodna cynia ze ślicznym wianuszkiem

Obrazek

i na koniec dziewanna

Obrazek

a dla kontynuacji żółtego koloru-malutka dynia. Była chyba ze dwa razy ścięta kosiarką, ale dała radę i teraz leży sobie spokojnie na kurdybankowym dywanie i szybko przybiera na wadze

Obrazek

Do następnego spotkania :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Różo nie narzekaj na robala zjadającego liście róż, robaki w tym roku jakieś strasznie niedożywione :D a u mnie mnóstwo róż w ogóle straciło liście, oprócz robali szaleje czarna plamistość a ja mam jakieś uprzedzenie do pryskania w tym roku, pewnie dlatego że nie muszę pomidorów to nic nie kropię :;230 Śliczne róże kupiłaś, mieczyki to śliczne dekoracyjne kwiaty ale wykopywanie czasem je dyskwalifikuje...jednak warto!
Słonecznik to chyba ozdobny? ładniutki :D
Woda prezentuje się uroczo~! a w jesieni będzie zupka z dyni!
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Nieciekawa pogoda skłania do oglądania działkowych zdjęć i szukania ciepełka. Tak więc dzisiaj "na rozgrzewkę" trochę wrześniowych i październikowych fotek. Wtedy jeszcze było dość kolorowo, kwitły różne kwiaty, nie czuło się jesieni, wydawało się, że nadchodzi bardzo nieśmiało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Trawy zaczynały pokazywać już swoją urodę i z pewnością to one teraz będą królowały w ogrodzie, przecież to jesień, chociaż dokoła wciąż jeszcze więcej zieleni niż złocistych barw

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Jeszcze dwa tygodnie temu wypatrzyłam stokrotki i pierwiosnki, ...gdzie tu jesień?

Obrazek

Obrazek

... no i jednak pokazała się w pełnej krasie


Obrazek


Obrazek

Nasz jałowiec doczekał się "nocnej sesji zdjęciowej",nam się podoba, ale w ciemnościach może trochę postraszyć :wink:



Obrazek


Obrazek

Któregoś poranka zachwycałam się pracą pająków, promyki słońca i spora wtedy wilgoć potęgowały efekty. Dla mnie niesamowite


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

W poszukiwaniu misternych pajęczyn spotykałam też nasze działkowe jedzonko

Obrazek

Obrazek

Jak będzie za dwa dni na naszej działce? Wybieramy się tam , bo wciąż jest coś do zrobienia przed zimą, a więc będą też fotki.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Różo śliczne zdjęcia, jak zwykle wyczekuję Twoich nowych wpisów i oczywiście zdjęć :D
Mój miskant olbrzymi od dwóch lat nie kwitnie...ciekawa jestem dlaczego? rośnie w jednym miejscu kilkanaście lat i wcześniej miał kwiatostany.
Jesień malownicza, ale i tajemnicze zdjęcia ciekawe :D Czekam na następne!
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Nasz wczorajszy leniwy poranek zaowocował spontanicznym wyjazdem na działkę. Warto było, bo podgoniliśmy trochę z pracami "przedzimowymi", a poza tym dopisała pogoda. Cały czas rozpieszczało nas słońce, co widać na zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Figi w tym roku obrodziły, ale niestety zawsze zostaje sporo takich, które nie dojrzewają.

Obrazek

I na koniec kawałeczek "bajkowego" świata; bardzo lubię różnorodność mchów na powalonych pniakach. Nie widać tutaj jesiennych kolorów, ale formy są niesamowite.

Obrazek

Zapraszam na kolejne oglądanie działki, może znów aura dopisze i uwiecznię choć trochę słonecznych chwil na zdjęciach :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Różo porosty w kształcie puzonów czy trąb wywołały uśmiech na mojej twarzy :D Ja też bardzo lubię obserwować mchy i porosty, to jakby najniższe piętro lasu :D
Drzewa już zgubiły liście ale kolory jeszcze utrzymują dzięki krzewom no i iglaki! Może nie do końca moja bajka, ale w Twoim krajobrazie bardzo mi pasują. Pewnie gdybym tworzyła podobny ogród posadziłabym kilka iglaków :D
Jak długo rośnie u Ciebie figowiec, bo ja też mam ale nie owocuje :D Pozdrawiam i dziękuję za śliczne widoki! ;:168
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

:wit puk, puk ja tu bywam .Dobry wieczór dziś postanowiłam ujawnić się.
Różo Twój ogród przypomina mi dzieciństwo, zwłaszcza staw i nenufary u dziadków.
A zdjęcie mchu piękne.
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Dzisiaj dopiero odpowiadam Ci Marysi na temat figowca :oops: Rośnie u nas może cztery lata, no nie pamiętam dokładnie, owocował zaraz po posadzeniu. Obecnie bardzo się rozrósł i na wiosnę czeka go cięcie.
Z Twoich odwiedzin Misiu cieszę się bardzo, pamiętam, że już kiedyś u mnie byłaś. Miło, że widoczki z naszej działki przywołały wspomnienia z dzieciństwa. Zapraszam serdecznie na kolejne spacery!

No... krety nas kochają, co przez kilka zimowych wizyt na działce potwierdza coraz większa ilość kopców. Łąka przykryta śniegiem wyglądała"falbaniasto". Próbujemy w działaniach podziemnych stworów znaleźć coś pozytywnego, zdystansować się i na siłę nie walczyć, bo wszystko dzieje się "po coś". Jak widać w jednym kopcu jest wyraźny otwór, nie tylko zresztą w tym

Obrazek

Moja iglicznia trójcierniowa, podobno docelowo to wielkie drzewo. U nas będzie miniaturą, bo chyba trafiła na wyjątkowo niełaskawe miejsce. Od kilku lat wygląda tak samo. Kiedyś już chyba wspominałam, że wyrosła z nasiona przywiezionego z Węgier.

Obrazek

Śniegu dużo nie było, za to cały czas jest lód na stawie i okolicznych jeziorach. Po tygodniu wyglądało właśnie tak wiosennie, chociaż temperatura taka nie była :wink: Byliśmy ubrani "pancernie" i zaopatrzeni w gorącą kawę.

A kreciki buszują ochoczo, ich kopce są wszędzie

Obrazek

Obrazek

I dla kontrastu lodowego stawu-zieloniutkie mchy, żurawka i ciemierniki, zagubione trochę wśród bluszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie piękne kolory dominują teraz na działce, ni to jesienne, ni zimowe...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle na dzisiaj, do zobaczenia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród - rochrzarochrza

Post »

Aż się wierzyć nie chce jak szybko śnieg zniknął...i to tak do zera :D Zrobiło się raczej jesiennie! u mnie krety też teraz ryją. Pamiętam kilka razy czytałam że wiosną gospodynie kiedyś zbierały ziemie z kopców prażyły i w niej robiły rozsady czyli to normalne o tej porze roku :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”