Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Zdjęcia naszych ogrodów.
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Witaj :D

Monisiu - hortensje talerzowe co roku kwitną :D - jeżeli nie zmarzną . Chociaż teraz jest dużo odmian ,które kwitną na młodych pędach rónież. Ja też je mam.Tak jak inne rośliny wymagają nawożenia.Zaniedbanie nawożenia odbija się na jakości kwitnienia.Moje hortensje w tym roku są trochę zaniedbane z przyczyn ode mnie nie zależnych.Kwitną - ale inaczej niż poprzednie lata.W ogrodzie króluje makrophylla aspera- dorosła do 2 m na pewno :D Jest cała obsypana kwiatami fioletowymi.W ubiegłych latach były niebieskie.
Hortensje to piękne rośliny- czasami kapryśne :D , ale warto je mieć w ogrodzie.
Monisiu zachęcam Cię do sadzenia tych roślin.Można na nie patrzeć godzinami,dotykać,wąchać,podglądać,podziwiać i zachwycać się
ich pięknem :D

Pozdrawiam Wanda
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Pięknie wszystko u Ciebie rośnie ;:215

Takiego ogromnego żelezniaka to nigdy nie widziałam. Serduszka też ogromne!

O gigantycznych hortensjach nie wspomnę ;:180
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Izuniu - serduszka biała rzeczywiście w tym roku bardzo się rozbujała na szerokość i wysokość :D Myślę nawet żeby jesienią ją przesadzić w inne miejsce gdzie będzie mogła swobodnie rosnąć. Zeleżniaka bardzo lubię.Mam jeszcze 2 małe kępy - które nigdy nie kwitły.On potrafi być chumorzasty.Ten na klombie ma ziemię piaszczystą- słabą i dobrze rośnie i kwitnie.Rośliny moje w tym roku są niedożywione a ogród nie dopieszczony.Myślę,że w następnym sezonie będzie lepsze zdrowie.

pozdrawiam :wit ;:196 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
stefcia
500p
500p
Posty: 672
Od: 2 gru 2012, o 18:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Sudeckie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Witaj
Zachwyciłam się cudownymi u Ciebie hortensjami - takie giganty ;:215
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Witaj Stefciu :D

Hortensje nie wszystkie są wielkie :D ,ale większość tak. Jedne z racji wieku są szerokie,a drugie z racji gatunku rosną olbrzymy i potrzebują dużo miejsca. :D Ale one potrafią tak zawładnąć sercem człowieka,że ciągle chce się więcej :D

Pozdrawiam ciepło ;:196

:wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Wandziu ;:oj, same piękności. Ale, i tu będę szczera, dlaczego Twoje piękności występują incognito? Nie lubię oglądać bezimiennych roślinek :cry:. A może to zgodnie z tytułem Twojego wątku :?: :D. Chciałabym zapytać o wiele, ale zapytam o jednego clematisa tylko. Jest na 2 str. biały.Jak on się nazywa? I czy jest czysto biały? Będzie w donicy cały czas? Cudny jest ;:333 ;:108
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Witaj Wandziu :D

Wandziu - ten powojnik to stare dzieje . Jednej zimy 2009/2010 po prostu zmarzł. To był zwykły klematis z marketu.
Wandziu -mówisz roślinki bezimienne - no tak wstawiał mi wnuczek ,a wiesz młodzi ciągle się śpieszą :D Z tego lata mam dużo zdjęć na telefonie.Jak bedą wstawiane będę opisywać.
Wandziu ja już tak przywyklam do roślin,ze prawie wszystkie z małym wyjatkiem znam z nazwy- dlatego chyba nie zwróciłam uwagi
na to,że oglądający może mieć problem z rozpoznaniem. Poprawię się :D
Wandeczko nie moge odżałować,że powojnikowi obcięłaś wszystkie kwiatki,chciała bym go zobaczyć jak kwitnie. :wink:

Pozdrawiam ciepło :wit ;:3 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Jejku, Wanduś, z tym kwiatkiem nie przyszło mi do głowy ;:174 ;:185 ;:24, ale już zakodowane na przyszłość. Przepraszam Cię najpiękniej jak potrafię ;:180 ;:196 ;:168 ;:304. Opisywać to nie, i nie każde zdjęcie, za dużo roboty, ale od czasu do czasu po imieniu wskazać bodaj raz w sezonie. Mnie to bardzo pomaga w doborze roślin.

Z marketowcami to jednak ciekawa sprawa. Tam prawie zawsze rządzi przypadek, szczęśliwy lub pech. Ostatnio nabyłam w OBI marcinka karłowego o pięknych dużych białych kwiatach. Kilka dni temu wyrzuciłam na kompost. Nie dość, że wyrósł do 110 cm to kwiatki miał drobniutkie i nieciekawe ;:202
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Wandziu masz rację ,często w markecie rządzi przypadek. Ja tez wyrzuciłam białego marcinka bo był nie ciekawy :wink:
Wandziu pokaż przy okazji swoje jak zakwitną.Czasami w markecie można kupić coś fajnego.Ja swoje piękne róże angielskie kupiłam na jesiennej wyprzedaży kilka lat temu po 1.98 Były opisane róża biała,różowa,bordowa.Były bardzo maleńkie a teraz wielkie krzaczory.

Pozdrawiam :wit ;:3 ;:3 ;:3

-- Pt 30 wrz 2016 10:03 --

Wandziu masz rację ,często w markecie rządzi przypadek. Ja tez wyrzuciłam białego marcinka bo był nie ciekawy :wink:
Wandziu pokaż przy okazji swoje jak zakwitną.Czasami w markecie można kupić coś fajnego.Ja swoje piękne róże angielskie kupiłam na jesiennej wyprzedaży kilka lat temu po 1.98 Były opisane róża biała,różowa,bordowa.Były bardzo maleńkie a teraz wielkie krzaczory.

Pozdrawiam :wit ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Awatar użytkownika
badzia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1925
Od: 1 lip 2011, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Nnie mam dobrego zdjęcia moich marcinków. Kolory mają śliczne, ale na zdjęciu są wyblakłe, wstrętne. Tak mi wychodzi na marcinkach i chryzantemach żółtych i różowych, wyblakłe i koniec. Inne kwiaty np floksy, pierwiosnki wychodzą dobrze. Od czego to zależy? Wiem, że fotograf ze mnie marny i pewnie wina leży po mojej stronie.
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

:wit ;:3 ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Witam :D

Przedstawiam trochę zdjęć z mojego ogrodu i parapetów. Mój wnuczuś dzisiaj ma wolne i powstawia mi zdjęcia :D
Zapraszam do oglądania :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
Magdula141
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1138
Od: 7 mar 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tajemniczy ogród Magduli141. . .

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Wanda
Moje wątki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”