Ranczo Nokły - Tadeusz48

Zdjęcia naszych ogrodów.
Horecki Grzegorz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 22 gru 2008, o 20:42
Lokalizacja: BIŁGORAJ

38 lat

Post »

wszystkiego najlepszego z okazji 38 rocznicy ślubu
Awatar użytkownika
EwkaEs
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9778
Od: 9 lip 2008, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe kraju

Post »

Zofio i Tadeuszu to i ja dołączam swe życzenia z tej okazji!
i dziękuję za pokazanie warzywnika-tam takze wzorcowy porządek i wszystko równiutko rosnie z rzędów się nie wyłamując.
Awatar użytkownika
Grzesiu
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3681
Od: 25 gru 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Post »

Witaj!!!
Wspaniałe ranczo,altana,rośliny,no i ten staw :lol:
I moje najlepsze życzenia z okazji 38 rocznicy

Obrazek
Grzegorz B

Post »

Tadeuszu, wirtualny spacer, po twym zielonym zakątku, to znakomity relaks, cóż dopiero, jak się w realu przemierza, każdy zakątek, zwłaszcza w okresie wegetacji, a najlepiej po koszeniu trawy, wówczas to pełna sielanka. Ja, wręcz zazdroszczę, tak wspaniałej działki, wspaniałej, bo znakomicie urządzonej, jest w niej wszystko, a na dodatek jeszcze ta okolica, toż to dopełnienie piorunującego wrażenia. Mieć taka osobistą rzeczkę, to dopiero, zawsze mnie fascynowały takie dziewicze tereny.
Działka na tle dzikiej zieleni (zwłaszcza te przewieszające się wierzby), coś wspaniałego, znakomicie to się z sobą zgrywa, jakby taka dalsza część ogrodu.
Zgromadziłeś już całą masę gatunków roślin, z których, część to takie spore okazy. Piszesz, że wiele z nich hodujesz, od maleńkości, masz dużo cierpliwości, ale któż poradzi, jak się nie ma prywatnej mennicy. Zadziwiasz swym zaangażowaniem w prace działkowe, tak wypielęgnowana działka to marzenie, wszystko w najdrobniejszym szczególe dopracowane na ostatni guzik. Wiem ile to pracy kosztuje m.in. utrzymanie oczyszczonej powierzchni pod iglakami, też stosuję, tę metodę, ale nie idzie mi z tym tak dobrze jak Tobie. Do tego warzywnik, który winien uchodzić za wzór, w każdym calu jest idealny, zazdroszczę Wam (Tobie i rodzinie) zaangażowania, taki widok, to dla mnie marzenia nie do osiągnięcia, chyba, że może kiedyś na emeryturce, jak Bóg da :D
Wiesz działka ma niepowtarzalny urok, a dopełnieniem, a pewnie najważniejszą częścią, jesteście Wy, czyli liczna rodzina, te relacje z wizyt, obrazują, jak jesteście zgrani i jaka pozytywna energia od Was płynie.
Jestem pod wrażeniem miejsca i Was, łącznie z 38 rocznicą :shock: , moje wielkie gratulacje i życzenia szczęścia i miłości na kolejne lata :D Wasze Zdrowie Moi Drodzy ;:18
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Witaj !
Wiosna,lato,jesień,zima a Tadeusz ma tyle cierpliwości.. i ciągle wkleja mnóstwo fotek na forum i sprawia nam nimi wielką przyjemność :D . Ale macie super taki duzy warzywnik i wszystko swoje.. , nic ze sklepu... , przynajmniej w sezonie.. Ja żeby nie wiadomo co nawet nałego warzywnika nigdzie nie upcham.... :? , zostają mi doniczki.... :lol:
Ja również dołączam się do jak najlepszych życzeń,
żyjcie 200 lat i uprawiajcie ten cudny ogród jak najdłużej!
:D :lol: :) Pozdrawiam świątecznie ! :D
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Artur - w doniczkach świetnie sprawdzają się zioła! Jak mieszkałam w Zakopanem przetestowałam : szczypiorek, pietruszkę, rozmaryn i bazylię :wink:
Awatar użytkownika
Tulipan998
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4607
Od: 31 paź 2008, o 09:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie - Sokołów Małopolski ok. 25 km. od Rzeszowa , Strefa klimatyczna 6a
Kontakt:

Post »

Ja widziałem takowe uprawy.. i coraz bardziej mam na nie ochotę :mrgreen: , czytasz w moich myślach :lol: :mrgreen: . Rozmaryn , bazylia , szczypiorek , koperek te 4 by sie najbardziej przydały... Ale u nas niektórzy np. na blokach ktos ma na balkonie w skrzynkach i sznurkach : ogórki , pomidory , groch , fasolę , koperek , pietruszkę i cebulę.... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: . " Wiszący ogród ważywny... "
|| Mój spis linków || Zagłosuj na nasze forum || Pozdrawiam , Artur ||
|| Prawdziwe piękno jest odblaskiem duszy. ~ Michel Quoist ||
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Siora w USA miała pomidory - do czasu jak się do nich dobrały takie "wiewióry" (jak z kreskówek - strasznie mi wstyd, nie wiem, co to za gryzonie :oops: ). Przetestowała też truskawki i poziomki. Jak widać - nie trzeba dużo ziemi, by wyhodować coś jadalnego :wink:
Tadeusz - przepraszam za tą krótką wymianę informacji w Twoim wątku.
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

GRZEGORZU- dziękuję za odwiedziny w ogródku i życzenia z okazji rocznicy ślubu.

EWO- dziękuję za odwiedziny i za życzenia z okazji rocznicy ślubu, przy tej okazji, przyjmij EWO od nas najlepsze życzenia, zdrowia i pomyślności z okazji imienin.

GRZESIU-dziękujemy za wizytę w naszym ogrodzie, ciepłe słowa o naszym ogrodzie oraz ża życzenia z okazji rocznicy naszego ślubu.

GRZEGORZU B - dziękujemy że znalazłeś trochę czasu , by pospacerować po naszym ogrodzie, każdą wolną chwilę poświęcamy na pracę w ogrodzie, nie wiem co byśmy robili na emeryturze , nie mając takiego ogrodu, latem jest tam wspaniałe miejsce do wypoczynku dla naszej całej rodziny, znajomych i przyjaciół. Dziękujemy za życzenia z okazji rocznicy ślubu, mamy nadzieję że będziesz częstym gościem w naszym ogrodzie.

ARTUR- dziękuję za odwiedziny w ogrodzie, oraz za życzenia, nasza działka jest w starorzeczu, gdzie jest bardzo urodzajna gleba, grzechem by było nie wykorzystać takiej ziemi do uprawy warzyw, które tutaj pięknie rosną i są z pewnością smaczniejsze niż te ze sklepu. Dopóki sił starczy będziemy uprawiać warzywnik, jest trochę przy nim pracy, ale lubimy z żoną grzebać w ziemi.

ASKA- dziękuję za odwiedziny w ogrodzie, miło nam że zajrzałaś, chociażby na wymianą informacji z Arturem, każdy sposób uprawy warzyw, czy ziół jest dobry , jeżeli pozwala nam na zjedzenie zdrowych i świerzych witamin.


DALSZY CIĄG ZDJĘĆ Z 2006 ROKU


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
HalinaK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9423
Od: 12 paź 2008, o 11:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post »

Zosiu i Tadeuszu, Wasze Ranczo, to prawdziwy Raj na Ziemi !!!
Spacerując wirtualnie po Waszych włościach czułam się jakbym tam była w realu :-)

Wszystko u Was takie zadbane i dopieszczone, brak mi słów żeby wyrazić zachwyt i podziw ...

otrzymany przez Was dyplom wyraża to najlepiej

Obrazek

Moje gratulacje z okazji uzyskania pierwszego miejsca w konkursie "Najlepszy Ogród 2008"

Życzę Wam wszystkiego najlepszego z okazji 38 rocznicy ślubu.

Obrazek


Tadeuszu, jestem pełna podziwu dla Ciebie i Twojej żony za stworzenie tak doskonałej oazy ciszy i spokoju dla całej Waszej Rodzinki. Wszystko jest tak pięknie urządzone i przemyślane.

W Waszym ogrodzie spotkałam bardzo dużo pięknych i ciekawych roślin, które zamierzam też posadzić w swoim ogródeczku ;-)
Tadeuszu, napisałeś, że: " trzmielina zwyczajna, to dziko rosnące nieduże drzewko, popularne nad naszą rzeką", czy mogłabym się do Ciebie uśmiechnąć o małą sadzonkę :?:
Cieplutko pozdrawiam, Halina ;:194
W moim ogródeczku :wink: HalinaK-linki :D
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Tadeuszu Twój ogród bardzo piękny w każdym roku to szczęście że narobiłeś tyle zdjęć i możesz poprawiać nam humory zimą gdzie u mnie nie ma nawet prawie śniegu wieczorem poprószyło ale za mało .
Gratulacje z okazji 38 rocznicy ślubu dla Ciebie i Twojej żony od pary która obchodziła w święta 30 rocznicę ślubu
Genia
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3403
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

HALINO- dziękuję za wizytę w naszym ogrodzie, oraz za życzenia z okazji rocznicy ślubu. W naszym ogrodzie rośnie około 500 gatunków i odmian drzew, krzewów i iglaków, wszystkie te rośliny prezentowałem na naszym ogrodowym wątku, większość prezentowałem w czasie lata, gdy każdy był zajęty w ogrodzie i niewielu miało czas by je dokładnie obejrzeć, zapraszam do ponownego przejrzenia zdjęć, jest tam wiele interesujących roślin.
Trzmieliny zwyczajnej mam z 5-7 drzewek ,rosnących wzdłuż brzegu rzeki, są one wysokości 2- 2.5 metra, nowe sadzonki traktowałem jak chwast i je usuwałem, wiosną poszukam małych sadzonek i postaram się Ci wysłać, proszę tylko , jako że pamięć już nie ta, o przypomnienie mi wiosną na PW.

GENIU- dziękuję za odwiedziny oraz za życzenia z okazji rocznicy ślubu, całkiem niespodziewanie tę rocznicę przypomniał Grzesio, Tobie, składam serdeczne Gratulacje z okazji okrągłej rocznicy ślubu jaką jest 30- lecie , u nas okrągła rocznica będzie dopiero za dwa lata.

Zdjęć mam niewiele z lat do jesieni 2006 roku, są to , jak zauważyłaś , głównie zdjęcia naszych wnuków na działce, od jesieni 2006 roku, kiedy kupiłem aparat, zrobiłem na działce kilka tysięcy zdjęć, z tego ponad połowę jeszcze nie pokazywałem na forum, mam nadzieję że starczy mi zdjęć na prezentację do wiosny, gdy rozpoczną wegetację rośliny w ogrodzie.

Dzisiaj DALSZY CIĄG ZDJĘĆ Z 2006 ROKU

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Tadeuszu wszystkie Twoje zdjęcia powodują, że naprawdę nie można oderwać od nich oczu, już to pisałam wcześniej, ale muszę napisać jeszcze raz, że Twój ogród jest prawdziwym rajem na ziemi dla Twoich wnuków i nie tylko dla nich. Mam nadzieję, że Wasze maluszki wychowywane w tak cudownym miejscu przejmą po Was miłość do przyrody i kolejne pokolenie będzie tworzyć takie przyjazna człowiekowi cuda :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”