Ogródek Przemka cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

A tak fajnie było nic nie pisać. No ale cóż, jak się już zostało wywołanym do tablicy... Na początek witaj e-Geniu. Widząc co się dzieje w Twoim wątku na razie nie będę się uaktywniał. Gości masz tylu, że aż dla kilku forumowiczów by wystarczyło. Ale to miło, że masz tylu nowych znajomych.
Witaj Gosiu! Na razie zajmuję się zbieraniem grzybów oraz łowieniem ryb oraz marszami na orientację Na pisanie jakoś nie mam ochoty. W końcu uporałem się z posadzeniem reszty cebulek. Została już tylko miednica śniedków i właśnie się zastanawiam czy je w ogóle sadzić. Nie przepadam za nimi. Kazio zdrajca zamiast towarzyszyć mi dzisiaj na rybach został w łóżeczku. Udaje, że się podziębił ale ja mu do końca nie wierzę. Z panią Basią rzadko się widuję bo ja na działce jestem przedpołudniami a pani Basia raczej po obiedzie. Ostatnio wykopywałem u niej mahonię i widzę, że już na jej miejscu rośnie jakaś mała magnolia.
Awatar użytkownika
basow@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3858
Od: 5 gru 2007, o 21:03
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Eeeee,jak Ci się nie chce z "nami gadać",to nie zmuszamy.... :cry: :cry: :lol:


Szczęśliwiec - uporałeś się z cebulkami!J tyle przyjemności: ryby,grzyby ,rajdy!Żyć nie umierać! :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam,Małgorzata
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Witaj!

Listopad... u Ciebie tak kolorowy.
Czy to wszystkie zdjęcia są właśnie wykonane jesienią :?:

Cieplutko pozdrawiam Zyta ;:215
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witaj Zyto! Dziękuję, za cieplutkie pozdrowienia bo u nas wczoraj był przymrozek i zaczyna się robić chłodniej. W środę grzyby w lesie-kurki były zamarznięte a lejkowców ("kominków") malutko więc będę miał teraz trochę mniej przyjemności. Choć nie ukrywam, że zbieram grzyby i zimą. Co do zdjęć to oczywiście wszystkie one są wykonywane i wklejane na bieżąco. Maksymalna zwłoka to 1-2 dni. Dzisiaj muszę jeszcze opryskać brzoskwinie na działce i z większych prac polowych to już chyba wszystko. Miłego dnia! Przemek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Przemku pytałam Cię o białego zimowita pełnego naprawdę jest biały pełny czy było to coś innego. Ja nigdy nie widzizlam pełnego a mam naprawdę sporo różności

Genia
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witaj Geniu! Przepraszam, że nie odpowiedziałem Ci w sprawie białego, pełnego zimowita ale nie zauważyłem, że to było pytanie a nie stwierdzenie. Owszem, kwitło w tym roku kilka białych, pełnych zimowitów i co ciekawsze kwitły najpóźniej z wszystkich zimowitów jakie mam. Niestety nie zaznaczyłem sobie, które to te białe. One wszystkie rosną w plastikowych skrzyneczkach więc może na podstawie zdjęć uda się ustalić co jest czym. Pod koniec czerwca będę je rozsadzał i fajnie by było posadzić je odmianami.
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

Wpadłam tu :!: :!: :!:
Brokuła zabrałam z sobą.
Poziomeczki zjadłam i uciekam ;:87

Cieplutko pozdrawiając Zyta ;:54
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Przemku mam pytanie czy była by możliwość otrzymania od Ciebie 1 cebulki może wejdz na mój wątek i wybierzesz sobie coś co tobie się podoba i chciałbyś mieć. Proszę o odpowiedz. A pużniej jak sobie nie życzysz nie bedę Cię niepokoić

Genia
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

przemek1136 pisze:Witaj Zyto! Dziękuję, za cieplutkie pozdrowienia bo u nas wczoraj był przymrozek i zaczyna się robić chłodniej. W środę grzyby w lesie-kurki były zamarznięte a lejkowców ("kominków") malutko więc będę miał teraz trochę mniej przyjemności. Choć nie ukrywam, że zbieram grzyby i zimą. Co do zdjęć to oczywiście wszystkie one są wykonywane i wklejane na bieżąco. Maksymalna zwłoka to 1-2 dni. Dzisiaj muszę jeszcze opryskać brzoskwinie na działce i z większych prac polowych to już chyba wszystko. Miłego dnia! Przemek

A Ty brzoskwinię czym pryskasz teraz.Moja na wiosnę pięknie zakwitła
miała dużo zawiązek owoców a potem chyba mszyca ją opanowała i uschła.
Została mi jeszcze klementynka. Obie miały już po siedem lat.

Cieplutko pozdrawiam Zyta ;:54
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Witaj Zyto! Brzoskwinie pryskam 1% roztworem miedzianu. Zarówno brzoskwinie jak i nektaryny są bardzo podatne na choroby grzybowe drewna oraz kędzierzawość liści brzoskwini. Po opadnięciu liści, przez blizny po odpadniętych liściach wnikają zarodniki grzybów. Uschnięcie Twojej brzoskwini przypisuję raczej chorobom grzybowym niż mszycom. Brzoskwinie bardzo dobrze reagują na skracanie gałązek. I tak owocują na pędach jednorocznych więc owoców mają dużo mimo cięcia. Dodatkowo nasz klimat jest zbyt wilgotny dla brzoskwiń.
Witaj Geniu! Odnośnie bulw zimowitów proszę o przypomnienie się w czerwcu.
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Dobrze przypomnę w czerwcu .No i już Ci nie przeszkadzam

Genia
Awatar użytkownika
Zyta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2939
Od: 21 maja 2008, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Post »

przemek1136 pisze:Witaj Zyto! Brzoskwinie pryskam 1% roztworem miedzianu. Zarówno brzoskwinie jak i nektaryny są bardzo podatne na choroby grzybowe drewna oraz kędzierzawość liści brzoskwini. Po opadnięciu liści, przez blizny po odpadniętych liściach wnikają zarodniki grzybów. Uschnięcie Twojej brzoskwini przypisuję raczej chorobom grzybowym niż mszycom. Brzoskwinie bardzo dobrze reagują na skracanie gałązek. I tak owocują na pędach jednorocznych więc owoców mają dużo mimo cięcia. Dodatkowo nasz klimat jest zbyt wilgotny dla brzoskwiń.
Witaj Geniu! Odnośnie bulw zimowitów proszę o przypomnienie się w czerwcu.

Zapytam ... Ciebie jeszcze - czy to prawda, że najlepiej jest,
jak się ma po dwa drzewka z każdego gatunku :?:
...czy ja jeszcze mogę opryskać swoja Klementynkę :?:
...mój agrest i porzeczka szczepiona mają na łodygach zielony mech
- czy wiesz co ja mam zrobić ?
...co jeszcze pryskasz w jesieni :?:

Cieplutko pozdrawiam Zyta ;:54
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6661
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Zyto nie za bardzo wiem czym jest Twoja "klementynka". Generalnie klementynki to odmiana mandarynek ale u nas jeszcze raczej w ogródkach na zewnątrz nie rosną. Jeżeli myślisz o nektarynie to można jeszcze opryskać. Poza brzoskwiniami nic już teraz nie pryskam. Temperatura musi być dodatnia (najlepiej powyżej +5C). Niektóre odmiany lepiej zapylają się pyłkami innych odmian stąd często sadzi się kilka drzewek różnych odmian jednego gatunku. Nie jest to jednak regułą. "Mchem" się nie przejmuj ale może trzeba będzie przerzedzić krzaczki na wiosnę. "Mech" nie lubi silnego nasłonecznienia.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”