Ogródek Gosi 17

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Lucynko, bardzo się cieszę, że nie przegapiłaś mojej nowej odsłony :D
Czy ja wiem, czy Wy możecie się ode mnie czegoś nauczyć?
Raczej obserwując jaką wiedzę posiadają nasi forumowicze chyba już dużo więcej nauczyć się nie da.
Ja nie patrzę na swój ogród jak na projekt. Tutaj mam za dużo roślin, które w normalnym projekcie bym nie umieściła.
Jest ich za dużo, zbyt gęsto posadzone, zbyt dużo gatunków.
Ale to mój ogród i ja go sama obrabiam.
I przede wszystkim bardziej liczyły się do tej pory rosliny, niż sam widok. Dopiero od niedawna zaczynam dostosowywać widok do tego co mam.
Zobaczymy co z tego wyjdzie. ;:196
Mam nadzieje, że w przyszłym roku uda nam się spotkać w realu

Maryniu, miło mi, że zaglądasz i się wpisujesz :D
Sama wiesz, jak to jest miło kiedy duzo osób Cię odwiedza i się do Ciebie odzywa.
Bo my chyba takie gaduły jesteśmy, wolimy dialog niż monolog.
A że z tego dialogu wyszło 17 części to już inna sprawa. ;:224
Wychodzi średnio ponad 2 części na rok.
Jak Wam się to jeszcze nie znudziło ?

Asiu, cały czas liczę na wizje lokalną :D
Jak już pisałam spektakularnych zmian nie było, ale troche uporządkowałam ogród, na czym mi najbardziej zależało
Jakoś ostatnio podobają mi się coraz bardziej takie ogrody pod linijkę :roll:
Takie proste, z monochromatycznymi barwami, z dużymi plamami.
Co sie ze mną dzieje? :roll:


To dzisiaj kolejna rabatka, ktora zmieniła sie na przestrzeni lat

2010
Obrazek

2012
Obrazek

2015
Obrazek

2017

Obrazek


To były zdjęcia z lipca, a teraz z wrzesnia


Obrazek
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu chyba we wszystkich ogrodach rabaty się zmieniają , ja się już zarzekam że nie będę nic zmieniała w swoim ogrodzie , ale pożyjemy zobaczymy ;:7
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Cześć Gosiu! Ale fajnie ogląda się takie porównawcze zdjęcia, zmiany ogromne, szczególnie w przypadku tylnej rabaty.
Na końcu poprzedniego wątku pokazałaś zdjęcia jarzmianki (taka biaława), co to za odmiana?
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Geniu, tak to z nami jest. Ja już 3 , czy 4 lata temu płakałam, że nic nie będe mogła posadzić, bo już rabata skończona, a tu proszę. Sadzę i sadzę i końca nie widać ;:306

Iza, jarzmiankę kupowałam u Przemka, to ma być buckland, ale u mnie ma mało różowego. No, ale może to dlatego, że rośnie w cieniu.
Cały czas nie jestem zadowolona z tej tylnej rabaty. Ale może to i dobrze? Mam co robić :D
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Cześć Gosiu,

Fantastyczne zmiany zachodzą w twoim ogrodzie. Trochę mi przypominają zmiany w moim, tylko ja miałam wspaniałego doradcę w osobie Jagi, sama bym połowy tego nie wymyśliła. Twoje pomysły są bardzo fajne, wprowadzają kolor i ciekawe zestawienia. Każdy zakątek zmieniłaś w mini-ogródek.
Gratuluję Ci zamiaru podjęcia kursu projektowania ogrodów. Super, że się zdecydowałaś, na pewno zmieni to Twoje spojrzenie nie tylko na ogród, ale na wiele innych spraw.
Jestem ciekawa, czy może z tego powstać prywatny biznes, czy znajdzie się wystarczająco wiele klientów. Sądząc po modzie na ogrody i rosnącej zamożności, przy jednoczesnym braku czasu, są spore szanse.
Najważniejsze, że będziesz robić coś dla siebie, i to bardzo ciekawego.
Życzę powodzenia! ;:196
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Witaj :wit . Uważam, że zmiany są na lepsze i ogród zmienia się na plus ;:108 . Poza tym rośliny kilkuletnie nabierają ciała i wyglądają dużo lepiej niż takie małe dopiero sadzone badyle ;:131 . Rabata przy tarasie bardzo mi się podoba i teraz świetnie wygląda. W zeszłym roku miałaś chyba na niej mnóstwo werbeny patagońskiej prawda?? Wiesz, jakoś nigdy nie pytałam ale teraz zastanawiam się co to za iglak stanowi główny trzon tej rabaty ?? Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Margo2 pisze:Geniu, tak to z nami jest. Ja już 3 , czy 4 lata temu płakałam, że nic nie będe mogła posadzić, bo już rabata skończona, a tu proszę. Sadzę i sadzę i końca nie widać ;:306
Gosiu ja też tak mówiłam , ale teraz to już rzeczywiście koniec , oczywiście tulipany, hiacynty trzeba co jaki czas dosadzać bo giną , ale reszta dobrze rośnie a nawet się rozrasta .
Tulipany też by nie ginęły gdyby je po kwitnieniu wykopywać , ale ja nie mam już na to siły .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu ogród zmienia się z roku na rok :) wbrew pozorom jeśli rabatki nawet są takie same, to co roku trochę większe, obficiej kwitną :) więc jest co pokazywać i czym się chwalić :) a na przestrzeni lat widzę, że bardzo dużo się pozmieniało :) więc nie musisz się martwić ;:63
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Lisico witaj :wit
Faktycznie każda rabata to mini ogródek, bo każdą rabatę robiłam oddzielnie. Nie miałam ogólnej wizji ogrodu, kiedyś bardziej zależało mi na roślinach niż na projekcie.
Dlatego jestem ciekawa jak kurs wpłynie na mój ogród. Czy będą duże zmiany, czy zostawię to co jest i będę wyżywała się w innych.
Zdecydowałam się na kurs, bo koleżanka, która ma już kilka lat taką działalność zaproponowała współpracę. Ucieszyłam się, bo ostatnio miałam cięzkie czasy w pracy, a taki kurs daje alternatywę.

Ewelinko,
dlatego jest zasada sadzenia obok siebie przynajmniej 3 takich samych roslin. Niestety ja chciałam mieć za dużo różnych roślin. Nie mogłam się zdecydowac.
W tym roku rabata przy tarasie też ma sporo werbeny. Nie wyobrażam sobie jej bez niej.
Iglak, który na niej rośnie to prawdopodobnie Cyprysik groszkowy 'Filifera'

Geniu, ciekawe, kiedy ja dojdę do takiego stanu. Powoli chyba mój zakres też się kończy. No chyba, że za jakiś czas będę chciała zmienić całkowicie cały ogród ;:173
Na wykopywanie tulipanów nie mam czasu

Mili, miło mi, że zajrzałaś :D
Mam 2 duże sosny, ale czarna jest bardziej rozłożysta.

Mariusz, dzięki ;:196
Po tylu latach pokazywania ogrodu może się wydawać, że naprawdę już pokazałam wszystko i oglądających to nudzi.
Szczególnie, że nie mam jakiegoś spektakularnego ogrodu, to znaczy takiego eleganckiego
Chciałam stworzyć taki swojski zakątek

Co by Wam dzisiaj pokazać
Chyba przypomnę Wam moją walkę z trawnikiem


W kwietniu 2014 roku rozpoczęłam walkę z niechciana trawą, która rozlaziła się rozłogami, tak wyglądała
Obrazek
Podzieliłam prace na etapy. Najpierw zaczęłam tylny trawnik, który podzieliłam na 2 części. Pierwsza była ta od strony sosny
Tutaj pomagał mi tata. Niestety popełniłam błąd randapując najpierw trawnik, a potem wpuszczając tatę z glebogryzarką
Obrazek


Obrazek

Obrazek
Cały ten teren trzeba było ręcznie praktycznie przesiać, żeby wybrać korzenie, które pocięła glebogryzarka. Widzicie z boku kupkę na polbruku? To fragment tych korzeni
Obrazek

Tu kończyła się pierwsza część przeróbki

Obrazek

W czerwcu nowy trawnik zaczął już rosnąć
Obrazek
Tak wyglądał już 20 czerwca
Obrazek

We wrześniu zaczełam kolejny etap. Tym razem nauczona doświadczeniem po prostu kopałam widłami darń i wytrząsałam z niej ziemię. Poszło o wiele szybciej

Obrazek

Obrazek

Pod koniec września trawa już rosła
Obrazek

Bardzo cieszyłam się z nowego trawnika, mimo,że następnego roku nie wyglądał doskonale


Obrazek

Teraz wygląda obłędnie.


Obrazek

c.d.n.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Twój ogród zmienił się, Gosiu ;:215 Zakątek pod sosną powoli zarasta - dobrze, bo na następny sezon ładnie ukryje się linia kroplująca ;:333
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu :wit
Jestem i ja.
Nie jestem od początku twojego ogrodu na forum.
aAe pamiętam,to ty byłaś ze mną od początku jak weszłam na to forum. ;:196
Ta rabata pod sosną bardzo mi się podoba.
I widać jak prez parę lat wypiękniała, podrosła i ogród upiększyła ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

Gosiu Twoje rabatki ukwiecone bo same brzegi, piękne w każdym calu, ogród faktycznie się zmienił przez te lata. Ty uzupełniasz a ja przeprowadzam rewolucje, mam nadzieję ostatnią, w przeciwnym razie nigdy nie osiągnę takiego efektu jak u Ciebie.
Szkoda, że nie mieszkam bliżej Ciebie, też bym się załapała na taki kurs ;:173 Trzymam kciuki za dobre zmiany w życiu prywatnym i zawodowym ;:215, bo w ogrodzie masz już perfekt ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi 17

Post »

:wit Gosiu, melduję się w nowym wątku.
Zdjęcia porównawcze pokazują ogrom pracy jaki włożyłaś w ogród.
Najbardziej podoba mi się rabata przy żywopłocie. Tak niedawno robiłaś ścieżkę, a teraz taki busz. ;:138
Trawnikowy dywan też super. ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”