Ustronie pod miedzą cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Z wielką przyjemnością zapraszam do śledzenia kolejnych metamorfoz mojego niewielkiego ogrodu (296m2- działka ROD).

Poprzedni wątek odnajdziecie tutaj: Metamorfozy Ustronia pod Miedzą-u Moniki

Wraz z mężem jesteśmy gospodarzami w tym ogrodzie od lutego 2014 roku. Zaczynaliśmy od ugoru. Przez te 3 lata wsadziliśmy mnóstwo roślin, stworzyliśmy od podstaw kilka dużych rabat, zrobiliśmy taras, założyliśmy trawnik, posadziliśmy żywopłot. Przed nami jeszcze wiele pracy, m.in. modernizacja elewacji altany, ale już jest ładnie. Smuci tylko, że za płotem, gdzie pasły się sarny, właśnie rozpoczęła się budowa osiedla domków szeregowych i nie wiem jak długo nazwa wątku będzie aktualna.

Na początek przypomnienie przemian:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam do odwiedzin stałych bywalców i nowych gości :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11680
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jestem koniecznie choć rzadko się odzywam ;:224 Pięknie u Was,trawka jaka zielona ;:215
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

W niedzielę, z przystankiem u rodziców, wróciliśmy po wojażach do domu. Z głową w chmurach... Tfu górach :D Na dodatek z koszykami i pełnymi grzybów. Jutro ruszamy na kolejne grzybobranie.

Kilka widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś skosiliśmy trawnik na działce, wycięłam wór badyli. W czwartek kopiemy rabatę pod róże i będę sadziła kolejne cebule.

W ogrodzie już jesień.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zebrałam tyle natki. Będzie mrożona i pesto z czosnkiem do słoika.

Obrazek

Ma się poprawić pogoda. Może uda się jeszcze spać na działce.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Cześć Moniko :wit

Pięknie i jesiennie u Ciebie w drugiej części :)

Zaglądam i podczytuję :)
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Moniko , ja też wpisuję się w nowy wątek ;:196 . Dobrze że pogoda się poprawila i można popracować. ;:3
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Góry o tej porze roku są piękne, niesamowite widoki ;:oj . Jakoś wspinaczki górskie nie są moją najmocniejszą stroną, chyba wolę morze. Ale czasami i ja bywam w górach i nie są to wycieczki przymusowe i zbytnio męczące. Zawsze wracam zadowolona. Ale już dawno nie byłam.
Fajne owieczki spotkaliście na swojej drodze ;:138 .
U mnie też pietruszka czeka w lodówce na siekanie. Ale dzisiaj już mi się nie chce. jutro to zrobię ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

:wit

Wielkie metamorfozy .Fajnie tak popatrzeć na przestrzeni kilku lat, jak ogród i rabaty się zmieniały.
Jak rośliny rosły i przybywało ich .I zapewne to nie koniec nowych roślin.
Góry piękne, też je bardzo lubię ;:167
To niebiesko-kwitnące to barbula ??
Hortensje, jeżówki śliczne ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Jestem u Ciebie i ja Moniczko. Uwielbiam oglądać Twój ogród, jak pięknie o niego dbasz i cieszysz się z każdej chwili spędzonej w nim.
Pracowita mróweczko, wiele kobiet powinno brać z Ciebie przykład .. wspaniale sobie radzisz.
Pozdrawiam jesiennie Obrazek
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

I ja jestem :wit
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dobry wieczór :) Witajcie :wit

Wiem, że mam straszne zaległości forumowe, ale nadrobię chyba dopiero w przyszłym tygodniu. Teraz mam strasznie dużo pracy. Robię jeszcze papryki z przepisu od Iwonki, jutro jadę na grzyby, potem imieniny synka, działka i przygotowanie miejsc na róże i cebulki.

Dziś opiekam paprykę, zrobiłam też takie coś a'la pesto pietruszka natka, sól, czosnek (3 główki) i oliwa.
Obrazek
Wykorzystuję do marynowania mięs, warzyw, grzanek.

Jutro/pojutrze spodziewam się cebulek z Ben...u. Wreszcie po prawie miesiącu oczekiwania.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Dzień dobry wszystkim!

Od rana świeci słonce, to od razu chce się żyć!

Aniu pytałaś o kwitnący na niebiesko krzew- tak to barbule- Summer Sorbet i Havenly Blue.

Wczoraj był bardzo pracowity dzień. Pojechaliśmy na grzyby do leżącego 70 km od Poznania Sierakowa. Okazało się, że grzybów zatrzęsienie i nie da się przestać schylać. 80% stanowiły maślaki pstre, popularnie u nas zwane hubankami. Były też zwykłe maślaki, podgrzybki, borowiki, koźlarze.
Obieraliśmy je z mężem do 23 w nocy, a teraz suszymy na 2 suszarki i jeszcze w piekarniku, a wciąż 3 miski czekają na pokrojenie, bo już się nie zmieściły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak skończyłam z grzybami, to jeszcze do północy obierałam ze skóry 5kg upieczonej papryki do słoików, potem ją pokroiłam i przygotowałam zalewę. Kładłam się bardzo zmęczona. To już ostatnie weki (nie licząc miseczki kapeluszy małych grzybków, które zamierzam zamarynować) jakie robię. Tak poszłam na całość z zaprawami, że aż mnie samą przerósł ten rozmach i jak na to teraz patrzę, to była bardzo ciężka praca. Teraz jakieś 40% naszego menu stanowią przetwory :lol:

Dziś zabieramy suszarki na działkę i działamy. Myślę, że rabatka pod róże już powstanie.
Muszę też róże opryskać na czarną plamistość. Lavender Ice zgubiła wszystkie liście :roll:
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Witaj :wit . Piękne rozpoczęcie nowej części ;:138 . Grzybobranie bardzo udane ;:oj . Pracy przy nich nie zazdroszczę bo nie lubię takiej ;:224 . Cebule posadzisz na pewno bardzo szybko bo pogoda teraz dopisuje ;:108 . Pogody życzę na prace w ogrodzie i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ustronie pod miedzą cz.2

Post »

Tak, tak Ewelina, pogoda sprzyja, jest pięknie! Podziałaliśmy trochę- skoszona reszta trawy, oplewiony tył działki, przesadzona jedna róża, druga wsadzona na jej miejsce, krzew nn wykopany (na jego miejsce poszła róża Lustige).
Jutro wykopywanie darni, dołki pod róże. W sobotę sadzenie cebul.
Na działce w taką pogodę jak dziś festiwal motyli ;:167 Dysponowałam tylko telefonem, a z powodu wiatru trudno było złapać ostrość na zbliżeniu. Coś niecoś jednak udało się sfotografować.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Działeczka po tygodniu deszczu, w pełnym słońcu gra kolorami ;:3 ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poplon z gorczycy pięknie wschodzi. Za miesiąc dam na niego obornik i przekopię razem. W listopadzie/grudniu posypię też całą działkę suszonym obornikiem.
Obrazek

Ostatnia kwitnąca róża- Aspirin.
Obrazek

Obrazek

Czekam na paczkę z cebulami. Jutro przygotuję miejsce, a w sobotę wielkie sadzenie. Będę miała do wsadzenia ponad 250 rożnych cebul. Jeśli nie więcej. Sporo wsadziłam we wrześniu, teraz druga część.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”