Kilka grządek na początek ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Kilka grządek na początek ;)

Post »

Hej :D Jestem kompletną amatorką ogrodnictwa .Pierwszy raz w życiu zaopiekowałam się bardzo malutkim kawałkiem ziemi obok mojego domu oraz kilkoma grządkami na działeczce warzywnej za nim . Wcześniej zdarzało mi się pomagać w pracy z roślinkami , ale kończyło się to na plewieniu czy obsiekaniu grządki . W tym roku zajęłam się tym co było, oraz tym co dosiałam czy dosadziłam po raz pierwszy w życiu od podstaw. O dziwo wyglądało wszystko raczej raczej nienajgorzej :D Wiem, ze to co mam to zaledwie kropelka w morzu pięknych i niezwykłych roślin jakie mają Forumowicze, ale i tak się moimi pochwalę :D W następnym sezonie planuje zwiększyć "swoje areały" nad czym już usilnie pracuje . Prezentacje mojego skraweczka ziemi rozpocznę od róż :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Mam łącznie 22 krzewy. Jeśli chodzi o odmiany to pewna jestem Chopina, Moniki, Glorii Dei i Kronenberga Podejrzewam ,że czerwone to Ingrid Bergman a kremowe Cassanova, ale nie jestem pewna.
Różyczki w tym roku nie miały lekko ..Walczyłam z mszycą ( ręcznie.. codziennie zgniatając szkodniki ), czarną plamistością, którą zauważyłam już w czerwcu, ale dzięki serii oprysków krzewy praktycznie nie straciły liści i gąsienicami.. Wojna została wygrana o tyle , ze każdy krzew zakwitł dwa razy..Aktualnie szykują się już do odpoczynku, i mimo pewnych problemów z mączniakiem liczę na to , ze pojedynczy kwiat jeszcze gdzieniegdzie się rozwinie ,

Pierwsze kwitnienie ( plus floksy i liliowce w tle )

Obrazek

Drugie kwitnienie

Obrazek

Teraz czeka mnie zabezpieczenie ich na zimę..Pierwszy raz w życiu ..Na szczęście w pobliżu jest ktoś , kto ma praktykę a na Forum mam teorię :D

-- 14 wrz 2017, o 09:49 --

Kwiat wiosenne ..W tym roku miałam tylko trzy, dość stare odmiany..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niekłopotliwe u utrzymaniu. Nie wymagały tyle troski co róże ..
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj :)
Jak na początek Twoje rabaty wyglądają okazale. Piękne masz róże, bez dwóch zdań.
Mnie również zdarza się niszczyć mszyce ręcznie ;:173
Będę zaglądać...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Silversnow :wit małymi krokami i Ty będziesz mieć wspaniały ogródeczek :) róże prezentują się wspaniale ;:63 ten rok chyba wszędzie dla róż nie był dobry, ja podobnie jak Ty też miałem problem z mszycą i plamistością. Trochę pracy będzie przy zabezpieczaniu, no ale czego się nie robi dla takich piękności :) Powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celu, będę zaglądał ;:65
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Kwiaty letnie, których już nie ma

Mieszanka ogrodowych chabrów,

Obrazek

Maczek kalifornijski

Obrazek

Mieczyki


Obrazek

Obrazek


Godecja wielokwiatowa


Obrazek

-- 14 wrz 2017, o 10:02 --
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Kwiaty , które dzisiaj zdobią moje terytorium ;)

Cynie i aksamitki ..Fota z czerwca..Mieczyki już przekwitły, ale pozostałe kwiaty nadal są piękne ;)

Obrazek[/

[url=https://www.fotosik.pl/zdjecie/81fb93e109ba3791]Obrazek


Wilec

Obrazek

Smagliczka nadmorska
Obrazek

i debiutujący u mnie Zimowit :


Obrazek




-- 14 wrz 2017, o 10:16 --

Kropelko . Maniolku dziękuje Wam bardzo za odwiedziny :D Bardzo mi się spodobała praca w ogródkach.. Pokochałam to tak, że jestem w stanie nawet codziennie tępić mszyce.. Dziękuje Wam serdecznie za miłe słowa . Jeśli nie macie nic przeciwko wpadnę do Was z malutka wizytą :D
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dla uzupełnienia ;) To działka warzywna Rodziców, na której w przeciwieństwie do ogródka tylko pomagam ..

Obrazek

Obrazek

I nasz kawałek łąki ;)

Obrazek

Oprócz tych areałów dbam o kwiaty doniczkowe w domu, ale to inna część forum. Myślę jednak , że i w tym wątku można czasem coś domowego pokazać ;)
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Ola, no ziemi trochę jest do obrabiania, z czasem pewnie będziesz musiała i przy tym pomagać więcej, albo przerobisz na rabaty kwiatowe ;) cynie bardzo ładnie Ci zakwitły, moje w tym roku słabo, nie chciały jakoś rosnąć :)
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Myślimy o zmniejszeniu części warzywnej za rok . Będzie więcej łączki i mocniej skupimy się na kwiatach .Cynie u nas jakoś tak co roku się udają , nawet bez specjalnego nawożenia. Z tym że pole raz na trzy lata jest nawożone obornikiem
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Witaj Olu, pokazuj zmiany które poczynisz bo coś czuję,że część warzywna będzie się sukcesywnie zmniejszać na rzecz kwiatów :wit
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Dorciu dziękuje Ci za odwiedziny. Wiem ,że w porównaniu z innymi Forumowiczami ..to u mnie niewiele jest do oglądanie..wiec tym serdeczniej Ci dziękuję :) Ilość warzyw i ziemniaków na pewno się zmniejszy , ale będę tam mogła siać tylko rośliny jednoroczne ew.dwuletnie, bo jest to ziemia dzierżawiona. W tym momencie mam do dyspozycji tylko malutki ogródeczek .Spore nadzieje wiąże z 20 arowym sadem , pełnym starych, chorych drzew, które nadają się niestety tylko do usunięcia . No i mam w tym roku ważne zadanie.. Powstanie drugi malutki ogródek ..w miejscu gdzie w maju było tak.

Obrazek

W tle widać pozostałości starych budynków gospodarczych ( stajnia ) .Dużą stodołę i kilka szop rozwaliliśmy.. Na miejscu stajni powstanie odnowiony budyneczek gospodarczy .naprzeciw jest droga.. Z dwóch kolejnych stron "podwórko" zamyka nasz dom i nowy garaż ( dziś przyjechał) ..Mam dla siebie wiec tylko niewielkie pasmo przy ulicy , bo na środku musi być dojazd do wszystkich budynków . Niemniej jednak powstanie tam coś innego , coś nowego, coś tylko mojego ;) I myślę , ze całkiem sporo się tam zmieści . Jutro wstawię aktualną fotkę , bo ten "sajgon" już jest tylko wspomnieniem .
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12455
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

W takim razie życzę powodzenia w tworzeniu swojego kwiatowego raju :D
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kilka grządek na początek ;)

Post »

Bardzo Ci dziękuję Dorciu ;) Jeszcze się nie rozejrzałam u Ciebie..ale jestem pewna że znajdę tam niejedna inspiracje ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”