Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Zyczę powodzenia . Mączniak to uciążliwa przypadłośc i bardzo szpecąca . Mam nadzieję , że zwalczysz tego gryzba . Powodzenia.

Ja jutro wysyłam do domu cebulki kwiatów , narysowałam plan gdzie maja być wysadzone , i mam nadzieje , że tak bedzie . Ale to dopiero będę mogła stwierdzić w przyszłym roku jak zakwitną , a ja będe w domu. Tu też planuję w sobotę wielka demolke w ogródku, ( moim) bo oddanym mi do dyspozycji . Taras też już ogołocę :D chyba w sobotę . Czas przenieść moje drzewka do pomieszczenia . Przekonałam sie już , że jeśli w odpowiednim czasie przeniosę swoja cytryne , mandarynke , laur i inne to nie mam problemów z opadaniem liści . Drzewka utrzmują sie całą zime zielone i owocują. Mam tez na tarasie piekna daturę , to sadzonka z tego roku . Urosła do wysokosci ponad 2 m . W najlepszym czasie miała 52 zwisające trąby . I chociaż silny wiatr przewrócił donicę kilkakrotnie ( nie mialam możliwosci umocowania jej ) i mimo nocnego chłodu dalej wygląda okazale to dodatkowo zaczynaja otwierać się ostatnie chyba kwiaty. W przyszłym roku koniecznie dokupie jeszcze inne kolory datur , bardzo mi się zaczynają podobać w komponowane w inne kwity stojące na podwyższeniu . Ola głowa do góry, dasz radę zwalczyć tego grzyba . Pryskaj jeśli pogoda sprzyja i tnij.


Tak datura wyglądała w lipcu tego roku . Potem w trakcie sierpnia urosła mocno i oblepiła sie pąkami . Szkoda , że zdjęcia ukazujące pełna krasę zrobiłam aparatem w telefonie . Nie mogę przenieść ich do laptopa , bo nie potrafię
Obrazek

Obrazek
tu właśnie zamierzam wysadzić cały rząd funkii , miejsca wystarczy .

Obrazek
a to moja begonia , ktora dorosła do takiej wysokości , że musiałam podpórki stosować. Nie znam powodu .

Pokażę jeszcze raz moją dorodna ozdobę pokoju . Wiem dlaczego taki dorodny , ale nie napiszę , bo mi wstyt" :oops:
Obrazek

Członami obdzieliłam pól miasta , tak że smiało mogę napisać , że to skubaniec jest :tan
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Grudnik niesamowity :D Nie w wnikam w metody , bo cel jak widać uświęca środki :) Miałam kiedyś , ale roślinami wtedy zajmował się Tata, który obficie je podlewał i biedny grudnik zgnił ..Ania , wiesz że do dziś nie wiedziałam że dautura to. dautura :D Roślinkę widywałam, ale nie znałam nazwy. Funkiowa grządka będzie się bardzo ładnie prezentować w pokazanym na fotce kąciku Twojego ogrodu. U mnie do tej pory były tylko takie zwykłe, przydomowe kwiaty ogórkowe..typu, cynia, floks, aksamitka, mieczyk, plus w domu paprotki i bluszcze.. Rok temu kupiłam do domu kilka nowych odmian. Niewyszukane i raczej łatwe w uprawie..draceny, juki, fikusy, zamioculcas, fiołki afrykańskie, sansewierie, parę kaktusów i kawę arabicę. Rosną dobrze, ale zdecydowanie najszybciej bujają paprotki.. Te są rok po przesadzeniu.
Obrazek

Prognozy ciut lepsze..Dziś nie było deszczu. Jutro ma lać cały dzień, ale piątek i sobota już przeloty. Walka z "panem M " będzie trwać. Już nie o kwiaty ..a o maksimum liści :lol:
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Nareszcie mam wolne . Czekam na Twoj wpis jak nastolatka na pierwszą randkę . U nas pada deszczyk, taki wypisz wymaluj wiosenny . Przyda się.
Ja osobiście lubie ogrody na wzór wiejski . Takie tez kwiaty lubię w ogrodzie . Floksy - uwielbiam , cynia to wazniaczka w ogrodzie , niezapominajka - prowokuje , żeby sie nad nia pochylić . A ta nasza poczciwa maciejka przysypiająca w dzień , dopiero wieczorem swoje magiczne zapachy roztacza . Czyż nie jest fantastyczna . Lubię słoneczniki takie gdzieś w kącie ogrody zwracające" twarze ' ku słońcu , naparstnice , malwy . Takie wymuskane ogrody to nie dla mnie . Nie lubie tez kamieni w ogrodzie takich ułożonych w rządki . Lubię luz w ogrodzie tak jak i w zyciu.
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Dokładnie taki chce stworzyć a właściwie dwa takie . Wiejskie ..kolorowe, z masą tradycyjnych kwiatków. Bez krzewów ozdobnych i iglaków , kamieni i lamp..jakkolwiek się one tam zwą :) Bardzo fajnie że Cię poznałam... bo swieżynie trudno jest wśród fachowców na takim Forum ;) I wiedzy brak..i pokazać nie mam co wiele , na tle cudów jakie mają inni użytkownicy :D
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Byłam w takim miejscu w ktorym traw nie koszono az przekwitły kwiaty . Kwiaty łąkowe , zwykle popolarne od wieków nieuszlachetniane. Zakochałam sie w tym ogrodzie . Mam zdjęcia, ale trudno mi je teraz namierzyć w wielu tysiacach zdjęć , Zawsze zabieram sie do robienia porządków w albumach , ale jakos czasu mi brak .

A to jesień w Essen . To moja ulubiona pora roku .

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Wstałam wcześnie , bo tak lubię . Ta cisza poranna uspokaja mnie na cały dzień. Lubię patrzeć jak słoneczko niesmiało rozświetla niebo . Robię sporo zdjęć , a wschodów i zachodów słońca mam wiele . Mogę stwierdzić , że słońce w pewnej mierze jest bohaterem moich zdjęć. Lubie przyrodę . Często a nawet bardzo często rezygnuję z wyjść " na miasto" , bo wolę iśc w ........ las :D
Tu np. zwiedzałam okoliczne lasy na pograniczu Niemiec i Szwajcarii .
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu ja jestem nocny Marek :D Taka naturalna łączka musiała wyglądać i penie pachnieć bosko ..Też kocham słońce...ale fotografuję głównie jego zachody .I też bardzo lubię jesień..Może dlatego ze kolorowa, a może dlatego ze się urodziłam o tej porze roku :) Fotki świetne..tak dzika , nieuporządkowana przyroda ..bez ingerencji człowieka..W ramach wymiany doświadczeń pokażę Ci ulubione zakątki jesienne u siebie ..( Dębica..woj podkarpackie )
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Pieknie i swojsko ;:138 . U nas dzisiaj pieknie , słonecznie i cieplutko . Może to jesień prawdziwa sie zaczyna . Jesienią mam taki nastrój i taki stan ducha , że moge iść przed siebie i iść, i iść , i iść . Lubię szelet liści pod butami . Może to wspomnienie z dzieciństwa , gdy szurałam :D idąc ze szkoły do domu? a może to wspomnienie innych przeżyć ? Wychodzę i mam wrażenie , że mogę fruwać he he ( nie ta waga ). Minęły bezpowrotnie pejzaże jesienne ze snującym sie dymem z palonych kartoflisk i pieczeniem ziemniaka . Szkoda , teraz wszystko zmechanizowane , skomputeryzowane , rejestrowane , podglądane . A gdzie to spontaniczne życie ? no gdzie ? Jesienne kwiaty tez są urocze i w dodatku silniejsze od tych letnich . Mniej z nimi zachodu .

A to juz listopadowe zdjęcia .....
Obrazek

Obrazek


-- 21 wrz 2017, o 11:49 --

Poprawka :)
Obrazek


Obrazek To zdjęcie z ubiegłego roku . Obecnie w skryznkach rosna powojniki . Płotek jest przenośny , postawiony tylko i wyłącznie jako zabezpieczenie przed psimi figlami . Za płotkiem posadziłam cebulowe , różne - i trzeba było zabezpieczyć , bo " kopaczka " labradorka wszystko wykopuje co nie jest jej. A kości jeszcze nie potrafię posadzić . Może gdyby każdy miał swoja grządkę , nie wchodziłaby na moją.

Mamy też starą wierzbę tak pewnie z 80 lat juz ma . Stryżemy ją a nie raz i golimy odrasta szybko . Jest to ozdoba naszej dzielnicy . Chociaz pracy przy niej dużo , bo liście to pewnie kilkadziesiąt worków rocznie , ale cóz ładnemu sie nie odmawia. A oto ona ...

Obrazek
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Masz rację Aniu, żyjemy w całkiem innym świecie.. Ja jestem dzieckiem przełomu ..Pamiętam jeszcze ogniska, kartofle, sianokosy i żniwa... Moje dzieciństwo przypadło na lata 80 a młodość 90.. Nowoczesność już zaczęła wtedy wypierać stare zwyczaje, ale miałam okazje jeszcze je poznać. I mimo stosunkowo młodego wieku, nie umiem się całkowicie przekonać do tej nowoczesności. Sam fakt pracy na ziemi, uchodzi na mojej ulicy za "dinozauryzm". Wszyscy sąsiedzi tylko leżą na bujakach ..a my w domu cały czas biegamy i coś dłubiemy to w ogródku, to w sadzie, to w polu . Mieszkam jednak w okolicy która kiedyś była rolnicza, a teraz tylko ugory , zarośla i nowoczesne domy ( plus ogrody typu trawa i iglaki ) . Jesień to dla mnie zapach dymu z ogniska, komina, worki z wykopanymi warzywami, grabione liście, ludziki z kasztanów i żołędzi , jarzębina , jabłka i gruszki w sadzie, światło lamp w oknach..i ciepło własnego kąta gdy na zewnątrz plucha .

Aniu bardzo mi się ten płotek podoba...Przydałoby mi się coś takiego na mojego wilca ( w tym roku męczyłam go na drabince do kwiatów )

Obrazek


Pieska nie mamy , ale pieski sąsiadów też wpadają czasem na nasz teren.. Wierzba imponujaća.. Ja mam w sadzie podobnie starą grusze i kocham to drzewo
Obrazek
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Lubie stare drzewa . One maja w sobie magię . A ja mam wyobraźnię . Dziekuje , pieknie napisałas .


Nie wiem jak to zrobić , żeby pod postem umieścić zaproszenie do mojego wątku. Nie mam za bardzo czasu chociaz i tak urywam chwilki . Może już niedługo zrobię to .Jak sie uda ;:306
Obrazek - to mój domownik , znaczy sie domowy :D .



W domu jest stojący :D cos mi nie wyszło .
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Aniu na forum gdzieś widziałem opis jak zrobić podpis z odnośnikiem :) jakbyś miała problem to daj znać to poszukam i Ci podeślę, może wtedy łatwiej Ci będzie :) a domownik bardzo ładny ;:63
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Ania ja zaczęłam kombinować. Weszłam na zakładkę "profil" i tam jest opcja dodaj podpis. Przyklejałam swoje linki pod nim i ogólnie narobiłam podłoże ;:14 Na szczęście Moderatorka zauważyła moje kombinacje i ustawiła wszystko na swoje miejsce , za co jestem jej bardzo wdzięczna :D

Domownik śliczny.. To hippeastrum czy amarylis ? A może storczyk ..
Awatar użytkownika
anna1946
200p
200p
Posty: 326
Od: 9 wrz 2017, o 08:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Wszystko co kwitnie i co jest zielone .

Post »

Mam dzisiaj doła , ale mi humor poprawiłas , Dzięki .

Obrazek Poprawiłam, chyba :D .

Dzisiaj robiłam przegląd ogrodu . Jeszcze jesieni nie widac. Moje hortensje te ktore przemarzły w maju zaczynają kwitnąć . Na razie nieśmiało , ale kto wie co będzie dalej .

Obrazek i trawa

Obrazek i jeszcze jedna hortensja

Obrazek

Nie wiem dlaczego ten amarylis taki nieposłuszny . W albumie mam ok . Stoi uśmiechniety, jak przenosze to sie kładzie . :cry:

A teraz z innej półki -
Obrazek pławią się w wodzie .

Obrazek mam jeszcze inne kolory,

Obrazek pod balkonem

Obrazek i na koniec napiszę lipa , może delikatniej lipka .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”