Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Penie,że spróbuję prowadzić hortki na pniu.Chociaż ze dwie mi się takie marzą.Bo jak na razie nie mam żadnej.
Dalijka śliczna.
I ta zielonkawa jeżówka w takiej ilości i z takimi trawki wygląda ślicznie.Brawo, za piękny dobór, dueciki ;:215
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu właśnie dla tych owocków mam posadzone malutkie berberyski... mają kilka owocków, ale za rok...będzie więcej, U mnie jeszcze dzisiaj padało to ogród czeka na jesienne porządki, ale podobno od jutra będzie lepiej ;:333 , czy jarzmiankę trzeba okrywać na zimę ... moja jeszcze nie kwitła ... szkoda by było, żeby się zniszczyła
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród zielonej

Post »

Widzę, że u ciebie ciągle praca wre... Ogród pięknie się prezentuje ;:215 Często piszesz o kompoście. Mogę wiedzieć w jaki sposób go używasz? Przy zakładaniu rabat to wiadomo - miesza się z ziemią i już, ale co z istniejącymi już? Wystarczy nim wyściółkować?
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu
Zgubił mi się Twój wątek :oops: Dobrze, że ciągle do mnie zaglądasz, więc przypomniałam sobie o Twoich hortensjach i jestem.
Bukszpany Ci chorują, to duża strata dla Twojego ogrodu. Mam nadzieję, że poradzisz sobie z chorobą. Moje rosną słabo i ciągle, któryś usycha. Nie zgłębiałam co im dolega, ale w tym miejscu mam problem z dziwnym grzybem, który pojawia się na palisadzie drewnianej i wchodzi na niektóre rośliny. Wygląda jak olbrzymia guma do żucia oblepiająca szyjkę korzeniową.
Rygida pewnie mi nie zakwitnie, ale ja jej nie wysiewam. Bardzo późno w tym roku się pojawiła.
Muszę popracować nad dzieleniem żurawek. :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj padało, dziś pada, szaro za oknem. ;:174 Posiałam fiołki rogate, żeby mieć wczesną wiosną, a one mimo uszczykiwania kwitną stale. Czy jest sens trzymać je do wiosny, czy wyrzucić. ;:218
Już spisałam zimowity na straty, ale pewnie jakieś małe cebulki zostały i nie dojrzałam liści, a dziś różowo.

Obrazek

Obrazek

Iwonko dziękuję. ;:196 Bardzo mi zależy, żeby Phantom był w formie piennej, bo miejsca tam mało na wielki krzew. Mam nadzieję, że Twój się ukorzeni i będzie wysoki, ładny pień. ;:108 Przewaga ogrodu przy domu jest niewątpliwa, ale u Ciebie ekscytacja co zastanie się po przyjeździe, też ma swoje zalety. :) Usunęłam tylko część werbeny, dużo więcej jeszcze kwitnie, będzie cieszyć jeszcze długo. Dobrze, że zaczynasz przygodę z trawami od mniejszych. ;:138 Z czasem na pewno znajdziesz miejsce dla innych. Drobne cebulki kupowałam w szkółce, gdzie była jesienna wyprzedaż. Oprócz czosnków było dużo różnych roślin, Phantom też z tej wyprzedaży. Dziękuję za życzenia pogodowe, wnusio przyjedzie we wtorek i prognozy są optymistyczne, ponad 20 stopni. Niestety w ogrodzie z nim nie popracuję, bardzo pomaga. Ostatnio przestawiał znaczniki cebulowych i wyrywał drobne byliny, bo ja przy nim wyrywałam chwasty. ;:173

Obrazek

Lucynko to dość długi proces, do otrzymania ładnego rozchodnika, ale my ogrodniczki przecież jesteśmy cierpliwe. ;:306 Obdarowywanie innych, to też część naszego ogródkowania. Mam do oddania ogromne lawendy, ale mało wokół chętnych, może do wiosny znajdę im nowy dom. ;:218

Obrazek

Aniu może teraz uda się kupić hortensje z długimi pędami, u nas pełno takich wyciągniętych w doniczkach. Nie zostały sprzedane, bo mają po dwa badyle. Teraz można tanio kupić, wiosną ściąć czubek i zostawiać tylko liście na nim. Możesz też próbować z ukorzenianiem pędu na roślinie matecznej w butelce lub doniczce. Wtedy trochę dłużej trzeba poczekać na efekt. ;:108 Dalia jedyna, ale dziś policzyłam, że ma 26 kwiatów i 34 pąki, pewnie ponad 20 już przekwitło. Jest niezmordowana. :shock: Pewnie gdyby nie tęsknota za kolorami, jeszcze jedna rabata byłaby obsadzona Green Jewel. ;:173

Obrazek

Ewuniu mam trzy berberysy Erekta, zimą ptaki je oblegają. Podobnie cisy, na których pełno czerwonych kulek. Jarzmianki zimowały dwa razy, ale nigdy ich nie okrywałam. Skoro w naturze sobie radzą, to w ogrodach podobnie. U nas od wtorku ma być słonecznie, jeszcze trochę porządków uda się zrobić. ;:108

Obrazek

Małgosiu miło, że coś Ci się podoba. ;:196 Nie planowałam za dużo prac jesiennych, ale trudno ręce utrzymać w bezruchu. Zresztą jeszcze wyprzedaże cebulek będą. :;230 Kompost daję do dołka przy sadzeniu, a roślinom rosnącym odsypuję trochę ziemi, sypię kompost i z powrotem ziemię. Robię też kopczyki różom, a wiosną tylko rozgarniam. Donicowe też dostają, ale wtedy przesiewam, żeby nie było dużych kawałków. Do gruntowych się nie przejmuję, daję taki, jaki wydostanę z komostownika, często nie do końca rozłożony.
Marcinki pięknie rosną, biały i ten kwitnie. Trzeci trochę przysłonięty werbeną, ma dopiero pąki.

Obrazek

Aniu nena08 bukszpany zaniedbałam, powinnam po cięciu użyć środka przeciwgrzybiczego. Niestety wnusio biega po ogrodzie, więc staram się nie używać za dużo chemii. Wiosną pewnie odbiją ładnie, ale teraz straszą. Szykuje się kolejna inwazja, bo z drugiej strony miasta, już bukszpany zaatakowała ćma azjatycka, niedługo pewnie dotrze i do mnie. Niestety stosuje się na jej gąsienice taką ciężką chemię, że ja jej nie akceptuję. ;:185 Prędzej pozbędę się bukszpanów. Czasy takie, że rośliny wędrują po świecie i kolejne plagi sobie wprowadzamy do ogrodów. Może też nasze rodzime czekają na sprzyjające warunki, żeby zaatakować. ;:131 Żurawki potrzebne mi do wiosennych przeróbek na rabatach, będą gotowe. :) U mnie rigida wysiana w domu zakwitła dwa tygodnie wcześniej, niż samosiejki. Gdyby nie trudność w odróżnieniu od patagońskiej, wcale nie wysiewałbym na parapet. Aktualnie kwitną obie.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16549
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, niezależnie od efektów będę eksperymentowała z ukorzenianiem rozchodników. ;:108
A nuż, a widelec coś z tego wyjdzie... ;:218

Dobrego do prac ogrodowych tygodnia Ci życzę ;:196 i zdrowego. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11275
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Gdzie Ty Soniu takie szkółki z wyprzedażą wynajdujesz w okolicy? Kiedyś zapytałam o posezonową przecenę w 2 moich pobliskich to myślałam, że właścicielom oczy z orbit wyskoczą na takie dziwne pytanie... ;:oj
Chwilowo przestało padać nawet jakieś przejaśnienia na niebie widać...całą noc chyba lało od wieczora... Masakra!
Miłego dnia w oczekiwaniu na ;:3 !
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zostaw bratki. One też posieją nasionkami i będzie kolejne pokolenie. Ja zostawiam na rabacie i one świetnie same sobie dają radę. Może tylko taki minusik, że później niż te, które są dostępne w sprzedaży od początku marca :lol: Ja sobie te małe sieweczki z rabat posadzę do małych doniczek i przezimuję jakoś sprytnie, żeby już w marcu/kwietniu mieć swoje kwitnące.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaczyna się nareszcie zapowiadane ocieplenie. :tan Późnym południem wreszcie zaświeciło słońce. Robiłam dziś zakupy w innym insekcie i oczywiście upolowałam czosnki, ;:173 trzy Mont Everest i 10 sztuk jakiegoś mixu. Kupiłam też żółtą malinę dla wnusia. Wszystko posadziłam, bo trzy dni nie zrobię nic w ogrodzie. Zabrałam się za obcinanie róż, bo po tylu dniach deszczu sporo było brzydkich. Posadziłam też ukorzenioną trzmielinę, która stała w doniczce i miniaturową sadzonkę perowskii. Może przetrwa zimę. ;:218 Wypróbowałam podporę do wysokich bylin, którą kupiłam na wyprzedaży. Całkiem dobrze wygląda i pracy mniej, niż podwiązywanie do wbitego bambusa.

Obrazek

Lucynko z pewnością rozchodniki się ukorzenią w dużym procencie, to wyjątkowo żywotne byliny. ;:108 Dziękuję, ;:196 prace ogrodowe dopiero w piątek po południu i sobotę. Oby tylko słońce mnie napędzało do działania.

Obrazek

Obrazek

Maryniu 16 września w Zielonych Kątach był dzień piknikowy, jakoś tak go nazywali. Wszystkie rośliny i akcesoria były z rabatem, Niektórych chcieli się pozbyć przed zimą, to nawet sporo tajniej można było kupić. Niestety wpadłam tylko na kilka minut, bo się spieszyłam, więc nie miałam czasu na oglądanie. Kupiłam szybko, to na czym mi zależało. :roll: Oni jednak rarytasów nie mają.
Od dzisiaj będziemy się kilka dni cieszyć słońcem i ciepłem. Łudzę się, że do weekendu taka pogoda się utrzyma i trochę znowu posprzątam. :)

Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję, ;:196 zostawię bratki na zimę w garażu. Jak zakwitną wiosną będę się cieszyć, jak nie to jak zwykle kupię. :) Na rabacie, nawet w odległości 2 metrów od miejsca, w którym stały w donicy, rosną samosiejki. :shock:

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wreszcie dotarłam do Twojego ogrodu i podziwiam trawy z jeżówkami ;:215 piękny zestaw.
O cebulowej chorobie poczytalam i pod wąsem się uśmiałam, bo dzisiaj wdepnęłam do Lidla i przepadłam w cebulach.
Jak się rozejrzałam to na razie dalie miejsce zajmują i chyba przyjdzie mi je wcześniej wykopać.
Powiedz Soniu gdzie Ty urządzasz polowanie na przecenione cebulowe....ja u siebie jakoś nie mogę wytrpić.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie z tego ocieplenia było ... wczoraj jakieś 6 godzin... było ;:3 i niewiele dałam rade podziałać , liczyłam że dzisiaj też ;:3 wpadnie na chwilę ale gdzie tam ... szaro buro i ponuro jedyna pociecha to to że nie leje :) Ładne ostróżki... mnie sie nie udało z nimi ani raz ... ani z nasion, ani z sadzonki... zawsze przepadały więc zrezygnowałam ...nie chcą to nie ;:173 Niech przynajmniej u ciebie świeci ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Te twoje trawy, hortensje... to wiadomo,że masz je przepiękne ;:108 ;:108
Louis Odier śliczna.Moja w tym roku nie taka bujną.Ponowne kwitnienie słabsze, po dwa, 3 kwiatki.
A twoja jak ??
Jeżówki też śliczne :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, taka podpora doskonale mi się sprawdza do jednej róży o wiotkich pędach, która lubi wystrzelić powyżej półtora metra.
Spora ilość tych żurawek, pewnie poszalejesz przy tej przeróbce ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”