Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ogród zielonej

Post »

A wiesz, że ja bardzo lubię fruwające po ogrodzie kwiaty hortensji? Zbierają się po kątach, a po zimie robią się ażurowe. Wtedy dopiero je zbieram i palę. W tym roku jednak, oczywiście jak pozwoli mi na to czas i co najważniejsze pogoda, zrobię tak jak Ty. Kwiaty zgniły i bardzo szpecą, na pewno nie będą ażurowe. Szkoda, bo mojej wiośnie ubędzie koronkowych kwiatów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Iwonko jak miałam pięć krzewów i miały po 15 kwiatów, to lubiłam. ;:306 Teraz kilka ma ponad pięćdziesiąt, a wszystkich hortensji 23 sztuki. Zwariowałabym wiosną, gdybym to musiała sprzątać. :roll: Mam też nauczkę, że organizm może zastrajkować, ;:108 jak tego roku i wtedy prace się opóźniają. Wiosną jednak jest dużo do zrobienia na rabatach.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

No to z hortensjami jesteś lepsza ode mnie bo ja mam tylko 21 ;:306 Ale kwiatów nie tnę teraz. Już mi się nie chce.
Na razie próbuję opanować jeżówki, których mam całą masę a trzeba ściąć bo jeżówka nie ścięta może wygnić.
Dalia ma bardzo ładny kolorek, fakt, trochę nieuporządkowany ma pokrój, co do ciebie zupełnie nie pasuje ;:306

Do brązu bardzo ładnie wygląda fiolet albo purpura. Ciekawa jestem co wymyślisz. Ja nawet już nie mam siły podpowiadać. Głowa pusta, pomysły będą się rodzić zimą ;:224 Najlepiej coś bezobsługowego. Marzenia.... :;230
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród zielonej

Post »

O to super :!: w takim razie Vanille Fraise będzie jako krzaczasta, Limelight mam też krzaczastą to muszę się rozejrzeć za Pinki Winki i ją próbować wyprowadzić na drzewko.
;:196 Coraz częściej patrzę za daliami a ta różowa jest cudna. W przyszłym roku będę miała pierwsze 3 sztuki. :)
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Elu, ja w tym roku miałam tak naprawdę 4 sztuki dalii, a własnie zamówiłam kolejne 7 :roll:
Uważam, ze to są super rośliny, bo kwitną od połowy lata non stop

Soniu, zamówiłam chyba własnie taką różowiutką jak Twoja. Ciekawe gdzie ja te wszystkie nowości posadzę.
Miałam zupełnie nic nie kupować jesienią, a zamówiłam jeszcze kilka astrów.
Nie mam takich hortensji jak Ty, więc musze uzupełnić kolorek na rabatach.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11290
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ilość hortensji u Ciebie Soniu szokująca dla mnie! :shock: ;:oj No ale Ty masz duży ogród i trzeba go wypełniać wg własnych upodobań lub możliwości ;:108 ...
I tak lato u mnie przemknęło bez dalii :roll: ...po sezonie obfitującym w nie w ogrodach forumowych jakoś nie
zmieniłam zdania i chyba nie zagoszczą u mnie także w przyszłym sezonie ..Ale ...nigdy nie mów,nigdy... :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Chyba na nowo odkryłam urok różowych dalii.
Trafiły mi się dwie pomyłkowo i nawet mi się spodobały.
Twoja też zachwyca. ;:138 Warto takie rośliny zachować na przyszłość.

Chyba już pisałam , że też udało mi się dostać taką hortensję Phantom z długimi prostymi pędami.
Nie wiem, czy dobrze zrobiłam, bo zaplotłam jej te pędy.
Powinnam trzy ale nie mogłam się zdecydować, który wyciąć i dołożyłam jeszcze jeden.
Posadziłam i przywiązałam do trzech słupków, żeby prosto rosła.
Ciekawa jestem efektu.
Teraz łakomie patrzę na moją Magical Flame, która też ma wysokie pędy i dość proste.
Może też je zaplotę ?
Pozdrawiam i słoneczka życzę ;:3
:wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pochmurny dzień, ale dość ciepło i nie padało. Udało mi się trochę posprzątać liście, żyto w warzywniku też zostało przekopane. Wykopałam wysoką dalię i dwie miniaturki. Karpę oczywiście uszkodziłam, bo nie przypuszczałam, że z dwu paluszków długości 10 cm i grubości 3 cm urośnie taki potwór. Wbiłam szpadel i odcięłam trzy końce karpy. Oderwałam też te drobniejsze, bo pociągnęłam przekonana, że wyciągnę całość. ;:124 Doświadczone w uprawie ogrodniczki proszę o podpowiedź, czy mam te uszkodzone odciąć? Taką karpę trzeba suszyć w temperaturze pokojowej, czy można w chłodniejszym miejscu. ;:218

Obrazek

Aprilku połowa moich hortensji to maluchy, miały niewiele kwiatów. Wycięłam tylko część z dużych, pewnie jutro jeszcze uda mi się trochę sprzątnąć. Z małych krzewów już powycinane, na dużych zostawiłam najładniejsze. Jeżówki pościnałam, ale zostawiłam kilkucentymetrowe pędy, bałam się uszkodzić korzeni. Może po pierwszych przymrozkach sprzątnę. ;:131
Dalia się położyła, bo złamała się podpora, ale miałam już wykopywać, więc nie poprawiałam. Kwiaty w wazonie, a karpy ;:306 będą się suszyć.
Pomysłów mam tysiąc na minutę, do wiosny jeszcze trzy razy się zmienią. :roll:

Obrazek

Elu vanilka jest śliczna, kocham ją za idealną biel kwiatów, ale pozostanie u mnie samotna, właśnie przez wiotkie pędy. Marzył mi się kiedyś szpaler z tej hortensji, ale szybko się wyleczyłam. ;:108 dalia mnie zaskoczyła, wyrosła taka ogromna z dwu paluszków kupionych w markecie. Jak uda mi się ją przechować na zaprzyjaźnionym strychu, wiosną posadzę w trzech miejscach.

Obrazek

Małgosiu Tyle dalii będzie cudnie zdobić ogród. ;:215 Dalie mają jedną wadę, trzeba wykopywać i mieć miejsce na przechowanie, poza tym same zalety. :) Szkoda tylko, że tak późno kwitną i tyle pąków marnieje, nie zdążą się rozwinąć. Mojej obcięłam ze dwadzieścia kwiatów, a pąków pewnie tyle samo powędrowało do kompostownika. ;:174 Na hortensje w twoim ogrodzie nigdy nie jest za późno. :wink:

Obrazek

Maryniu jak porównuję ilość pracy przy hortensjach w porównaniu z innymi roślinami, to muszę sadzić kolejne. :) Niewymagające, przycięte wiosną i podsadzone kolorowymi bylinami lub jednorocznymi muszą mi się podobać. ;:173 Dalie to właśnie takie chciejstwo, że trzeba wypróbować we własnym ogrodzie. Ubiegłoroczna biała była niska i miała kilka kwiatków, więc musiałam sprawdzić, jak inna sobie poradzi. :;230 Pewnie jak inne wymagające rośliny długo u mnie nie zagości. ;:224

Obrazek

Krysiu mam problem z przechowywaniem dalii, nie mam piwnicy. Dam swoją na przechowanie pani, która ma kilka dalii i trzyma je co roku na strychu. Zawsze ładnie jej kwitną. W ubiegłym roku próbowałam przechować białą, ale nie przeżyła zimy.
Zaplecione pędy hortensji dużo szybciej stworzą pień, niż pojedynczy badyl. Widziałam u kogoś, że pędy zrosły się tworząc mocny warkocz. Ładnie to wyglądało i dobrze stabilizowało koronę. ;:108 Przy zaplataniu starszych trzeba jednak bardzo uważać, łatwo uszkodzić pędy. U siebie połamałam jedną Limelight i została w formie wielopędowej. ;:174

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, z daliami tak jest, że potrafią przez sezon zbudować tak duże karpy. Masz już zrobione wiosenne dzielenie :D Z małych kartofelków nic nie będzie, ale ten duży jeżeli ma kawałek łodygi, to powinien dać nową roślinę, o ile ma pąki. Wielokrotnie wsadzałam urwane bulwy i nic z nich nie wyrosło.
Ja wykopki mam jeszcze przed sobą. Trochę szkoda mi ścinać kwiaty, których jest więcej niż latem.
W poprzednich latach wykopywałam po pierwszym przymrozku, a tu cały czs na plusie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu dziękuję, ;:196 pierwszy raz wykopywałam taką dalię, więc narobiłam podłoże. :oops: Wykopałam, ponieważ coś zdrowie zaczyna mi szwankować, bałam się, że w końcu zostanie w ziemi.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Kolorki w mniejszości ,Ale za to ciekawe, inne niż wiosna i latem.
A ten widoczek z takimi barwami jest przecudny ;:433 ;:433
cyma2704 pisze: Obrazek
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogród zielonej

Post »

Wczoraj trafiłam na ten wątek i... wsiąkłam na dobre.
Jestem pod ogromnym wrażeniem ogrodu, tym większym, gdy zaczęłam czytać od początku. Ani się obejrzałam, a była 4 nad ranem, a ja na 50-tej stronie 1 części. Nie wiem, ile dni mi zajmie przeczytanie "od deski do deski" całości, ale nie odpuszczę ani jednej strony. Warto!
Serdecznie gratuluję tak pięknego ogrodu. Szczerze podziwiam.
Pozdrawiam i wracam do lektury.
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Przepiękne te jesienne obrazy :D
Jak się nazywa róża na str.13 pierwsza od góry? Cudo ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”