Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, niezależnie od efektów będę eksperymentowała z ukorzenianiem rozchodników. ;:108
A nuż, a widelec coś z tego wyjdzie... ;:218

Dobrego do prac ogrodowych tygodnia Ci życzę ;:196 i zdrowego. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11294
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Gdzie Ty Soniu takie szkółki z wyprzedażą wynajdujesz w okolicy? Kiedyś zapytałam o posezonową przecenę w 2 moich pobliskich to myślałam, że właścicielom oczy z orbit wyskoczą na takie dziwne pytanie... ;:oj
Chwilowo przestało padać nawet jakieś przejaśnienia na niebie widać...całą noc chyba lało od wieczora... Masakra!
Miłego dnia w oczekiwaniu na ;:3 !
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, zostaw bratki. One też posieją nasionkami i będzie kolejne pokolenie. Ja zostawiam na rabacie i one świetnie same sobie dają radę. Może tylko taki minusik, że później niż te, które są dostępne w sprzedaży od początku marca :lol: Ja sobie te małe sieweczki z rabat posadzę do małych doniczek i przezimuję jakoś sprytnie, żeby już w marcu/kwietniu mieć swoje kwitnące.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Zaczyna się nareszcie zapowiadane ocieplenie. :tan Późnym południem wreszcie zaświeciło słońce. Robiłam dziś zakupy w innym insekcie i oczywiście upolowałam czosnki, ;:173 trzy Mont Everest i 10 sztuk jakiegoś mixu. Kupiłam też żółtą malinę dla wnusia. Wszystko posadziłam, bo trzy dni nie zrobię nic w ogrodzie. Zabrałam się za obcinanie róż, bo po tylu dniach deszczu sporo było brzydkich. Posadziłam też ukorzenioną trzmielinę, która stała w doniczce i miniaturową sadzonkę perowskii. Może przetrwa zimę. ;:218 Wypróbowałam podporę do wysokich bylin, którą kupiłam na wyprzedaży. Całkiem dobrze wygląda i pracy mniej, niż podwiązywanie do wbitego bambusa.

Obrazek

Lucynko z pewnością rozchodniki się ukorzenią w dużym procencie, to wyjątkowo żywotne byliny. ;:108 Dziękuję, ;:196 prace ogrodowe dopiero w piątek po południu i sobotę. Oby tylko słońce mnie napędzało do działania.

Obrazek

Obrazek

Maryniu 16 września w Zielonych Kątach był dzień piknikowy, jakoś tak go nazywali. Wszystkie rośliny i akcesoria były z rabatem, Niektórych chcieli się pozbyć przed zimą, to nawet sporo tajniej można było kupić. Niestety wpadłam tylko na kilka minut, bo się spieszyłam, więc nie miałam czasu na oglądanie. Kupiłam szybko, to na czym mi zależało. :roll: Oni jednak rarytasów nie mają.
Od dzisiaj będziemy się kilka dni cieszyć słońcem i ciepłem. Łudzę się, że do weekendu taka pogoda się utrzyma i trochę znowu posprzątam. :)

Obrazek

Obrazek

Małgosiu dziękuję, ;:196 zostawię bratki na zimę w garażu. Jak zakwitną wiosną będę się cieszyć, jak nie to jak zwykle kupię. :) Na rabacie, nawet w odległości 2 metrów od miejsca, w którym stały w donicy, rosną samosiejki. :shock:

Obrazek

Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu wreszcie dotarłam do Twojego ogrodu i podziwiam trawy z jeżówkami ;:215 piękny zestaw.
O cebulowej chorobie poczytalam i pod wąsem się uśmiałam, bo dzisiaj wdepnęłam do Lidla i przepadłam w cebulach.
Jak się rozejrzałam to na razie dalie miejsce zajmują i chyba przyjdzie mi je wcześniej wykopać.
Powiedz Soniu gdzie Ty urządzasz polowanie na przecenione cebulowe....ja u siebie jakoś nie mogę wytrpić.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u mnie z tego ocieplenia było ... wczoraj jakieś 6 godzin... było ;:3 i niewiele dałam rade podziałać , liczyłam że dzisiaj też ;:3 wpadnie na chwilę ale gdzie tam ... szaro buro i ponuro jedyna pociecha to to że nie leje :) Ładne ostróżki... mnie sie nie udało z nimi ani raz ... ani z nasion, ani z sadzonki... zawsze przepadały więc zrezygnowałam ...nie chcą to nie ;:173 Niech przynajmniej u ciebie świeci ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Te twoje trawy, hortensje... to wiadomo,że masz je przepiękne ;:108 ;:108
Louis Odier śliczna.Moja w tym roku nie taka bujną.Ponowne kwitnienie słabsze, po dwa, 3 kwiatki.
A twoja jak ??
Jeżówki też śliczne :)
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, taka podpora doskonale mi się sprawdza do jednej róży o wiotkich pędach, która lubi wystrzelić powyżej półtora metra.
Spora ilość tych żurawek, pewnie poszalejesz przy tej przeróbce ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie też z posezonową wyprzedażą jest mały kłopot, a może to ja nie mam szczęścia na nią trafić....
Ostróżki u mnie poczynają sobie dokładnie tak samo jak u Ewuni ewanos. ;:108 Kupowałam ze trzy razy. Zawsze na jeden sezon i ani raz nie powtórzyły kwitnienia. ;:223 A w następnym sezonie pozostawało już tylko wspomnienie po nich. :oops:
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ciepło i słonecznie, wyjątkowo piękny dzień. W ogrodzie nie popracowałam, pomagałam sąsiadce w zmaganiach z nową zmywarką. :D
Nawet nie przyszło mi do głowy, do czego może służyć dziura w kuli bukszpanowej, powstała po wycięciu całego, zagrzybionego środka. ;:306

Obrazek

Krysiu miło, że Ci się podoba zestawienie traw i jeżówek. ;:180 Chyba szykuje się podobna rabata, ale różowe jeżówki będą z ostnicą, jeśli siewki przeżyją zimę. ;:173 Też o mały włos dzisiaj jadąc do domu nie zboczyłam do L. ;:124 Jednak wstrzymałam się, bo gryzoni za dużo buszuje, a już nie mam ochoty na wkopywanie i wykopywanie koszyków i doniczek. ;:222 Spokojnie możesz poczekać, aż dalie wykopiesz. Jeśli ziemia nie zamarznie, to sadziłam cebule nawet w grudniu i ładnie kwitły. ;:108 Co roku w jednej z pobliskich szkółek jest jesienią jeden weekend, kiedy dają rabat na wszystko, co maja w ofercie. Dotyczy to nie tylko roślin, ale całego asortymentu od donic, nawozów, cebulek, podpór itd. Poza tym mam zaprzyjaźniony sklep ogrodniczy w mieście, tam też od listopada wszystkie cebulki są na wyprzedaży. Czasem można ciekawe odmiany upolować za niewielkie pieniądze. Wiosną zawsze mają ogromną ilość lilii i na koniec też ceny spadają.

Obrazek

Ewuniu jednak doczekaliśmy się ciepła. :tan U mnie w słońcu ponad 20 stopni, a ma być jutro jeszcze cieplej. Trochę wiatr przeszkadza, ale i tak miłe, ciepłe dni jesienne. Jasnoniebieską ostróżkę mam trzy lata, podzielona dzielnie kwitła i nadal ma pąki. Pozostałe tegoroczne, zima pokaże czy zadomowią się w ogrodzie. ;:131

Obrazek

Aniu anabuko1 dziękuję. ;:196 Całkiem ładny jeszcze ogród, szczególnie z daleka. :;230 Louis Odier też miał po kilkanaście kwiatów, ale kwitł najwcześniej, więc teraz tylko pojedyncze widać, na długaśnych badylach. :roll: Natomiast Aspirin i Pomponella cały czas otwierają pąki. Już pisałam do Krysi, że wiosną kolejna jeżówkowa z trawami powstanie, na miejscu niebieskiej rabaty, która się nie sprawdziła. ;:185

Obrazek

Aniu nena08 Trzy podpory właśnie na wyprzedaży kupiłam. jak ostróżki przeżyją zimę, to pewnie dokupię, proste w użyciu, a zamaskowane liśćmi, dość przyzwoicie wyglądają. Jak róża dość wąska, to z pewnością doskonale taka podpora się sprawdza. ;:215 Trzeci rok rozmyślam nad dwoma wąskimi rabatami przy tarasie wejściowym. Co roku inaczej obsadzam i dalej mi się nie podoba. Posadziłam dwa małe cisy, które chciałam ciąć w stożki, ale słabo się zagęszczają, bo tam północna strona, przy samym domu. Pewnie posadzę jednolity rząd żurawek z trawami, a koloru dodam begoniami, lub niecierpkami, jak w tym roku. Po jednej stronie będzie ze dwadzieścia limonkowych żurawek, a po drugiej podobna liczna Karmel. Może do wiosny taka koncepcja się utrzyma w mojej głowie. :;230

Obrazek

Lucynko w pobliskiej szkółce co roku w jeden z weekendów września, jest dzień z rabatem. Najwięcej korzystają na tym hurtowi odbiorcy, widać to po busach załadowanych roślinami i innymi akcesoriami ogrodniczymi. Ja też zaglądam wtedy i co roku coś przytargam do domu. ;:173 Testujemy wiele różnych roślin, a jak nie chcą rosnąć w ogrodzie, to też odpuszczam. U Ciebie jednak ciężka gleba, a na mojej lżejszej byliny ładnie rosną. Wymagają jednak więcej wody, bo piasek szybko ją traci.

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzieci są bardzo pomysłowe i niezwykle dociekliwe, co doskonale zobrazował Karolek. ;:108 Mądre dziecko, myślące i eksperymentujące. ;:215 Możesz być z niego dumna, Soniu! ;:138 ;:138
Ciągle kolorowo i tak estetycznie w Twoim ogrodzie! ;:433
Dużo słoneczka życzę i zdrówka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję. ;:196 Jutro ma być ponad 20 stopni, zamierzam grzać plecy w słońcu. :) Byłam w szoku, jak Karol podszedł do bukszpanu, wsadził obie ręce, a potem poszedł po piłkę i dokładnie wpasował w dziurę. ;:173
Chyba poprawia mi się nastrój, bo jak spoglądam na ogród jako całość, to podoba mi się. Wiem, że mam co poprawiać, ale ogólnie wygląda przyzwoicie. ;:170
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu dzisiaj popatrzyłam na dalie które rosną w miejscu przeznaczonym na jeżówki trawy i żurawki, nie wiem co zrobie jak trafię do szkółki gdzie są trawy.
Myślę, że nawet jeżeli już wykopie dalie nic im się nie stanie, przecio to już jesień.
Powiem Tobie że ja z gryzoniami nie mam problemu mój Rudi każdą nornicę, mysz, kreta sprowadzi na powierzchnię. Zdarza się ze lądują w piwnicy ale najczęście układa przy studni na podworzu.....cebule się mnożą i nie znikają.

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”