Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jesienne słoneczko na rabacie ... nostalgiczne ;:333 Masz piękną kępę zawilca japońskiego ... jak długo rośnie by miała te rozmiary ;:173 No to ciekawie zapowiadają się wiosenne rabatki :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Ewuniu zawilec japoński mam od Ali Biedronki, posadziłam w ubiegłym roku, są tam dwie sadzonki. Muszę go przesadzić, bo chyba korzenie świerków nie pozawalają się mu ładnie rozrastać. ;:218 Jesień melancholijna, to już myślimy o optymistycznej wiośnie. ;:173
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Ach te twoje cudne werbeny patagońskie ;:167
Ja położyłam na nią krzyżyk a ona zakwitła mi jednym kwiatkiem ;:306 Niewdzięcznica :;230

To faktycznie Jeddeloh masz sporą. Na moich piaskach tak nie rośnie, ma może 40 cm od trzech lat. Za dużo karmisz :lol:
Awatar użytkownika
Kaszka
100p
100p
Posty: 114
Od: 10 paź 2014, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu bukszpany to grzyb je zaatakował czy ta okropna ćma?
Szkoda ich bo pięknych okazów się dochowałaś.Walcz o nie.
Nie ma nic gorszego dla ogrodnika jak rośliny chorują.

Trawy Twoje śliczne,lubię do Ciebie zaglądać bo zawsze znajdę-dojrzę coś co odkrywam na nowo.
Rabaty Twoje aż kipią od roślinności a takie nasadzenia bardzo mi się podobają ;:138

Pozdrawiam Cię Soniu :wit

-- 19 wrz 2017, o 08:13 --

Soniu jakie masz miskanty u siebie? Jakie polecasz z ciemnymi kłosami? Na zdjęciu powyżej to jaki jest?
Awatar użytkownika
Reni4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5287
Od: 21 wrz 2009, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska..

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu cudownie.. ;:167 ;:167 ..A NIE MÓWIŁAM ;:306 ...oj aby jeszcze ta pogoda nie była taka kapryśna...ja mam tez jeszcze cebulowe do posadzenia..a i cięcia dużo..zmiany kochana to mi się już marzą :wink:
a jak to grzybowa choroba na bukszpanach to potraktuj soda:)
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Witaj Soniu. ;:196

Myślę, że z tego Phantoma wyhodujesz wspaniałą formę pienną.
To właśnie z tej hortensji spotykałam takie w sprzedaży.
Może też takie coś poszukam ?

Pamiętasz, pisałam o hortensji Magical Flame, która mi nie zakwitła w tym sezonie ?
Jakby wyczuła, że się poskarżyłam na nią i ma już zaczątki kwiatów. :tan

Z jukkami też walczę bezskutecznie. Raz posadzone tak się zadomowiły, że wciąż odrastają.
A tak bym chciała wprowadzić w tym miejscu coś innego.
Może Tobie się uda przy pomocy męskiej ręki . ;:215
Miłego dnia :wit
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Aha...to ładna jeżówka. Nie wiedziałam że są 2 ostnice. :oops: Ale wysoka ta hortka. To ile lat ją prowadzilas do takiego wzrostu?
50 cebulek iryskow. ;:oj Nieźle nieźle.
Będą piękne widoki.:)
Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, choroba bukszpanów już w naszym ROD się pokazała. Moje jeszcze zdrowe, ale pewnie już wkrótce... ;:218
Na jednej z działek w mojej alejce choruje już kilka. ;:174 Sąsiad był pewien, że ktoś złośliwie mu czymś zniszczył. Przyjrzeliśmy się dokładnie i doszliśmy do wspólnego wniosku, że to nie jest złośliwość ludzka, ;:185 lecz owadzia. ;:108
Ślicznie zakwitł Twój zawilec japoński. ;:215 Mój ma tylko liście i zupełnie nie rozumiem, dlaczego. ;:223
Już jestem ciekawa widoku tych łanów irysów wiosną. ;:303 ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Szkoda, ze bukszpany Ci chorują! To takie piękne zielone plamy w ogrodzie. Ja myślałam, ze są nieśmiertelne, dopóki nie zobaczyłam, jak Monty Don w Gardeners World nie wyrżnął na moich oczach całego szpaleru z powodu choroby. ;:202
Cebule irysów i krokusów jeszcze muszę dokupić, ale sadzić i tak będę grdzieś tam w październiku i to pewnie pod koniec, aż uporam się z daliami.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Dzisiaj chmury wisiały cały dzień nisko, ale dopiero wieczorem zaczęło padać. Koło czwartej udało mi się na chwilę wybiec do ogrodu. Posadziłam irysa pumilo od Gosi Margo2. Oczywiście robiąc zakupy nie mogłam nie wrzucić czegoś do koszyka. ;:306 Tym razem padło na 10 sztuk czosnków Miami, już posadzone. Nie mam pojęcia co to za cudo. :roll: Zasiałam też w warzywniku żyto, niech chwasty nie rosną. Udało mi się jeszcze zrobić dosiewkę na trawniku, w miejscu gdzie stała piaskownica.

Aprilku werbeny teraz bardzo dekoracyjne, szczególnie te na tle miskantów. ;:215 Chyba trzeba sobie odpuszczać rośliny, które nie radzą sobie w konkretnym ogrodzie. ;:131 Nawet jak testuję kolejne nabytki, to niepowodzenie w uprawie skutecznie mnie zniechęca, nawet gdyby kwiat był najpiękniejszy. ;:108
Jeddeloh rośnie na dość słabej glebie i pod klonem, ale jednak sześć lat, to sporo czasu, mogła nabrać wielkości. Nie jestem zwolenniczką nawożenia, u mnie raczej mniej, niż więcej. :)

Obrazek

Kaszka dziękuję, ;:196 po sześciu latach przeróbek, :;230 niektóre rabaty zagęściły się. Gąsienic ćmy jeszcze nie zaobserwowałam, to choroba grzybowa. Nie użyłam środka przeciwgrzybiczego po cięciu bukszpanów, a to jednak otwarte rany.
Miskanty w szeregu mam z siewu, niestety nie udało mi się ich zidentyfikować, mają szersze liście z białym paskiem i są wyższe od innych. Z kłosami mają około 2,5 metra. Pięknie przyrastają, choć co roku ucinam po kawałku karpy, bo stale ktoś prosi. Mam też Beauty Queen, ma podobny kolor kłosów, jak wysoki NN. Jest równie niezawodny, zawsze ładnie odbija po zimie, czego niestety nie mogę powiedzieć o Gracillimusie i Morning Light, czy jasnych miskantach.

Obrazek

Reniu dzięki, ;:196 teraz cały czas pada, ale sodę wypróbuję. Cebule to jak każda choroba ogrodowa, nieuleczalna. :wink:

Obrazek

Krysiu dziękuję, ;:180 że utwierdziłaś mnie w przekonaniu o formie piennej Phantoma. Na niektórych rabatach już nie chcę hortensji w formie krzewów, są przytłaczające. ;:108 Na pniu mniej okazałe, ale jakoś lżej wyglądają i można je podsadzić kolorowymi bylinami. Była wyprzedaż jesienna w szkółce i trafił mi się wybujały egzemplarz. Świetnie, że Twoja Magical Flame jednak postanowiła zakwitnąć. ;:215 U mnie spóźnialska Bobo też ma jeszcze pąki. Juki pewnie będą odrastać, ale jak będę ścinać małe rozetki, to chyba w końcu zmęczę je. Dla Ciebie Limka z patyka, prowadzona na pniu.

Obrazek

Aniu ostnic jest kilka odmian. Mam tylko jedną, ale w różnych fazach rozwoju na jednym korzeniu. Chyba mało sensownie napisałam. ;:124 Wycinałam połowę kępy, żeby nie była zbyt wielka. Szybko jednak w miejscu ścięcia wyrosły młode, zielone źdźbła. Są niższe, niż reszta już suchej kępy. Sadzenie maluchów cebulowych jest zdecydowanie prostsze, więc kupiłam trochę. :)

Obrazek

Lucynko niestety świat się tak skurczył, że w ciągu jednego dnia można przywlec owada z drugiego końca świata. ;:202 Tak jak ślimaki bezskorupkowe opanowały nasze ogrody, tak ćma bukszpanowa, już zniszczyła większość bukszpanów na zachodzie. Zawilec japoński mam drugi rok, ale chyba trzeba go karmić mocno. Swojemu dałam wiosną garść obornika granulowanego, odwdzięczył się kwiatami. Irysy żyłkowane, to takie maluchy, że łany byłby widoczne, gdyby było ich 500 sztuk. ;:173

Obrazek

Miłko właśnie nas czeka to samo z bukszpanami. Na ślimaki bezskorupkowe długo szukano środka, na ćmę niewiele preparatów mamy, a jak już coś działa, to w takim stężeniu, że strach wpuszczać dzieci do ogrodu. ;:202 Już się zastanawiam, nad zamianą na cisy i inne byliny, lub trawy. Na pewno nie będę lać litrów chemii na rabaty. ;:185
Dalie są takie piękne, ale jednak wymagające dużego nakładu pracy. W marketach dużo paczek z cebulami leży, chyba popyt mniejszy, a może większość czeka na wyprzedaże. Też co roku późno dosadzam, jak już cebule mocno przecenione. Niestety u mnie gryzonie buszują, więc co roku ubywa kwitnących.

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jak tam z deszczem przestało padać ??
Portrecik jeżówkowo-trawiasty pięknie wygląda.
Szkoda,że wcześniej nie dosadzałam i nie doceniałam tych traw.
Masz rację, cebule, to taka nieuleczalna choroba :D
Piękna limka..Ja jeszcze żadnej nie mam hortrensji prowadzonej na pniu.

Dobrego dnia ;:3
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród zielonej

Post »

Też mi się podoba ten ostatni portrecik z jeżówką.
No i zachwycam się że kwitną u ciebie jarzmianki. U mnie nie, pewnie dlatego że nie przycięłam po kwitnieniu ;:223
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu cały urok traw to wychodzi dopiero jesienią... piękne ;:333 mam jarzmianki, ale młode chyba dopiero w przyszłym roku zakwitną ;:173 Cubana ma bardzo energetyczny kolor... lubię takie jaskrawe dodatki do zieleni :) Poprawy pogody Soniu ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”