Ogród Biedronki641 cz.6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu u mnie Green Pistacja nie przezimowała a w zeszłym roku też mi nie zakwitła w tym już nie zamawiałam
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu miskant bardzo ładnie się rozrósł, dogadzasz mu. ;:138 Nie okrywaj, bo zgnije, trawy nie wymarzają. Zwiąż tylko, żeby woda nie lała się do środka kępy.
Prosa rzeczywiście niefotogeniczne, ale w realu są prześliczne. Dzięki Tobie je mam. ;:180 Trzy dni mamy mieć słoneczne. ;:215 Jeszcze nie wszystko posprzątałam, ale szkoda mi kwitnących jednorocznych. Pewnie dopiero po przymrozkach je pozbieram. ;:131
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

WOW jak u Ciebie jeszcze dużo kolorków . Pięknie się wszystko przebarwia a posadzone tak jak np ciemny perukowiec i jasny tulipanowiec to super sprawa. Czy Tulipanowiec już Ci kwitł ? też mam sporego i jeszcze nie kwitł . Ślicznie u Ciebie , piękne astry i cudne chryzantemy-nasz jesienne ozdoby ;:138 Niestety nie jestem w sanatorium , ze względów zdrowotnych musiałam odłożyć --bywa :(
Pozdrawiam słonecznie ( bo mam słoneczko dzisiaj po opadnięciu mgły )
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.
Po paru ładnych dniach znów zimniej i deszczowo. Typowo jesienna pogoda. Już zaliczyłam choróbsko i wygrzewam się w domu. Co w ogrodzie nie wiem. M.grabi liście.Pewnie sporo ich naleciało.




Olu to chryzantemy nie zimujące. Choć paru osobom zimują. Swoje wysadź albo zadołuj. Marketowe mogą nie przezimować. Traw nie suszyłam,więc nie wypowiadam się. Fajnie mieć drzewa i zielono wokół domu ale to sprzątanie już nie należy do przyjemności.

Mam taką zimującą.

Obrazek

Małgosiu cieszę się,że nie szalałam z zakupami cebulowych. Rabat nie przerabiam, bo sił i czasu nie mam. Rabaty w całości czasami pokazuje ale nie zawsze nadają się do pokazania w różnych porach roku.

Obrazek


Obrazek




Gieniu Green Pistacja pomału się rozwija. Może zdąży ale nie jest tak wybarwiona jak pokazywał Zibi. Za mało dokarmiałam.

Ta zeszłoroczna mi przezimowała

Obrazek

A te dwie małe to tegoroczne.Też marne.

Obrazek





Soniu ładnie rośnie , bo podarowany od ;:167 ;:108. Przed posadzeniem dostał papu.

Tak zwiąże go. Prosa mi się podobały zawsze i parę ich mam. Choć różnicy w odmianach nie widzę. Ja Ci tylko podpowiedziałam .Podobnie jest z miłką. :wit ;:196 Ja już nic nie robię.Może resztę na wiosnę.

Dla Ciebie niebieskości.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Gilea jednoroczna.


Obrazek

Krokusy już przekwitają.


Karolinko tak posadzone drzewa dla kontrastu, tylko zanim się ładnie przebarwi perukowiec to tulipanowiec gubi już liście. Mam go 9 albo 10 lat i dopiero kwitnie od zeszłego roku.
W tym miał mniej kwiatów niż w zeszłym roku.
Karolciu jeszcze pojedziesz do sanatorium. Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. ;:108

Parę zaległych fotek.Z przed tygodnia.




Obrazek



Obrazek



Obrazek




Obrazek


Obrazek


Obrazek

Czyje to liście?

Miłej niedzieli. :wit
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Tulipanowca amerykańskiego.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Madziu ;:138 Pewnie,że tak a wcześniejsze?

Dla Ciebie Tojad. Już myślałam,że nie zakwitnie. Rośnie pod jabłonką w cieniu.

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu tojad śliczny i teraz kwitnie, jak już szaro w ogrodzie. Sporo niebieskości jeszcze cieszy kolorem. ;:215 Piękne chryzantemy w gruncie, ;:oj będę podglądać, jak sobie u Ciebie poradzą zimą. Różowe to ta sama odmiana? Liście pięknie się przebarwiają, ale dziś zbierałam, jakoś wtedy mniej je lubię. :roll:
Zdrowiej szybko, ;:168 w przyszły weekend znowu ma być słonecznie i cieplej. ;:131
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu co tam chorujesz ;:88
A ja lubię poruszać się z grabiami ;:306 naprawdę, jak wracam z pracy a liście nie zgrabine to ruszam z kopyta ;:108 ale mam ich chyba mniej jak u Ciebie i dlatego ten taniec z grabiami mi się podoba.
Tojad...ja tez kupiłam i mi zakwitł, Pani kazała mi posadzić na tyle rabaty bo to ponoć kwiat teściowej

Pozdrawiam i zdrówka życzę.
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Soniu z zeszłorocznych chryzantem na 25 szt,tylko 3 mi przezimowało.Wiosną kupiłam mniej sadzonek i poszły do doniczek, Do gruntu wsadziłam tylko dwie. Te co pokazywałam to ta sama odmiana i kolor. Ona s jest fioletowa i przezimowała w doniczce zadołowana.
Dziś grabienie należało do M. Sporo nagrabił. Najwięcej z orzechów. Liści sporo a orzechów w tym roku prawie nic nie było, bo jak kwitły to był przymrozek.

Krysiu to był mój najgorszy tydzień w tym tygodniu. Czuje się już lepiej ale strasznie słaba jeszcze.
Ja tez zbierałam liście do tej pory sama, ale ta pogoda zmienna i musiało mnie zawiać, bo się rozchorowałam i to bardzo. Były dni takie ,że ludzie chodzili jeszcze w krótkich rękawach.A ja się pewnie przegrzałam.
Mo też rośnie na tyłach ale dlatego,że wysoki. Tak jest trujący jak nie jedna teściowa. :;230


Obrazek


Obrazek

Moje doniczkowe z zeszłego tygodnia.Teraz już w lepszym rozkwicie.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu widzę że najpewniejsze są chryzantemy które dostaniemy od kogoś, już sprawdzone - w zeszłym roku kupiłam 2 doniczki po 3 kolory w każdej, przeżyła tylko jedna, bordowa, ale zawiązuje pąki strasznie późno... Śliczną masz tą białą z żółtym środkiem, wygląda jak wielka stokrotka ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Alu ja mam trzy orzechy . Liści stosy , bo w tym roku przy braku owoców były one wyjątkowo zdrowe i mocne. Na szczęście dziś opadły ostatnie , wiec to co się pod nimi w tym tygodniu zgrabi będzie już ostateczne. Co nie zmienia faktu, ze są jeszcze i inne drzewa. Ciągle ubrane. Zaczynam tak jak Ty nie przepadać za ta porą roku. Za dużo mam drzew. Tojad bardzo ładnie kwitnie. Faktycznie niebieskości są śliczne. Szczególnie na tle jesiennych barw

Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i formy .
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

Witam.

Natalko do tej pory chryzantemy zimujące mi wymarzały. Jedynie przezimowała biała ,wysoka, która potem różowieje. Te kupowałam wiedząc ,że nie są zimujące,ale za 1.50 zł można wyhodować ładne kępki i
niech przyozdabiają ogród jesienią, kiedy już mało co kwitnie. ;:108

Olu takiej deszczowej jesieni nie znoszę. Pamiętam czasy pięknej pogody . Liście leciały i szumiały a ;:3 świeciło i było ciepło. A teraz wiosna byle jaka, lato upalne i bardzo suche a teraz jesień bez uroku.

Obrazek


Obrazek

Obrazek




Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Jeszcze coś kwitnie ale to ostatnie kwitnienia. Czekam jeszcze na pełny rozkwit chryzantem . :wit
halina522
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1037
Od: 18 lis 2009, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Biedronki641 cz.6

Post »

No nie narzekaj,bo rośliny całkiem,całkiem.Kokoryczka jakby pomyliła porę roku,a epimedia i paprocie jak w pełni lata.Gdzie tu jesień?
Halina
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”