Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko w takiej ilości kwiecia łyse róże :?: ... nic nie widać ... Jak to ;:3 od razu pobudza roślinki... Floks variegata śliczny i i ten bordowy rozchodnik ;:333 ... fajnie ze masz ;:3 i działeczka daje wam radość ... Miłego wypoczynku, zdrówka i ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, ale u Ciebie kwieciście ! Piękne kolory ! Floksy gwiazdziste bardzo ładne, każdy, chociaż ten ostatni najładniejszy. One teraz kwitną, czy wcześniej robiłaś im zdjęcie ?
Różyczki wybrałaś bardzo eleganckie. Ponoć Casanova, to bardzo piękna róża i cudne ma ulistnienie krzewu. Jest na co popatrzeć. a propos..., gdzie i która to róża jest u Ciebie w ogródku "łysa" ? Ja nic nie widzę na tym zdjęciu ;:131
Trzymam kciuki za Chopina. Ja próbowałam 2 razy i 2 razy się nie udało. Nie przetrzymała u mnie zimy. Może mój błąd, że sadziłam na jesieni ? Ale inne różyczki też sadziłam o tej porze roku i było w większości ok. Czemu nasz polski Chopin u mnie nie daje rady ? nie wiem.
Dlatego będę podziwiać u Ciebie Lucynko. Oby się przyjął. A gdzie kupowałaś ? sadzonkę z gołym korzeniem, czy w doniczce ?

Słoneczka i ciepełka życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Och I ten śliczny rozchodnik znowu. Fajnie :D
Kolekcja hibiskusow piękna. Nawet nagietki u ciebie pięknie wyglądają. ;:108 Chryzantemki śliczne.
Jak to ukorzenic :roll: ?
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, melduję się i już pędzę nadrabiać zaległości a trochę się tego uzbierało. ;:65
U mnie pogoda barowa, to relaksujący spacer alejkami twojego ślicznego ogródka, jest przed snem bardzo wskazany. Będę miała kolorowe sny. ;:11
Pozdrowienia ślę, zdrówka życzę i ciepłej złotej jesieni. ;:167 ;:79 ;:3 ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

U mnie zimowity dopiero zaczynają.Też miałam różę Chopin,niestety już nie mam ,wymarzła pomimo okrywania.U nas jednak silniejsze mrozy.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko rozwar jeszcze niebieskościami czaruje, a pąk hibiskusa cudny. ;:oj Floksy gwiaździste piękne, tak długo kwitną. ;:215 Usuwasz przekwitłe, ale nowe nasadzenia będą cieszyć wiosną. Chopin jest niezawodny, choć lubi łapać mączniaka. Mimo tego zawsze ładnie kwitnie. ;:108 Też jakoś nie mam sumienia wyrzucać jeszcze jednorocznych, wszystkie ładnie kwitną, a przy domu łatwiej mi je posprzątać w jakiś ciepły dzień.
Ciepłych dni, żebyś mogła jeszcze pocieszyć się jesiennymi kolorami na działce. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Miałam dzisiaj niezwykle zajęty i pracowity dzień. Nawet nie miałam kiedy otworzyć komputera, a tu taka plejada miłych Gości! ;:63 ;:63
Najpierw zaglądałam do rozmaitych urzędów ;:65 ;:65 , potem pichciłam obiadek, a całe popołudnie przetwarzałam warzywa na ketchup. ;:137
Nastałam się przy kuchni jak ta głupia, ale ponieważ na głupotę lekarstwa jeszcze nie wynaleziono ;:164 , to jutro czeka mnie podobna sytuacja. ;:224 Trochę może mniej roboty, ale jednak...
Żalu nie odczuwam ;:185 , bo pogoda znowu się zbiesiła i na działkę i tak bym się nie wybrała. ;:131 Przynajmniej się nie nudziłam. ;:303

Kochane moje ;:167 ;:167 ;:167 , dzisiaj już nie mam siły myśleć, odpowiem Wam jutro. ;:108 Wybaczcie mi, proszę. ;:180 ;:79 ;:79 ;:79

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Oj, pracusiu, pracusiu.Wszystko potem się przyda.
To miłej jutrzejszej pracy z przetworami.
A dalijka też ładna ;:196
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, wszystko jasne i zrozumiałe ;:196
Kochana , może podzieliłabyś się z Nami przepisikiem na ketchup domowej produkcji ? ;:137
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko tylko uważaj na kondycję zdrowotną... bez przetworów da się żyć ;:168 Miłego dnia mimo nawału zajęć ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Najpierw będę się chwalić. Efektami mojej wczorajszej roboty przy garach.

Ketchup.
Obrazek

Dzisiaj ciąg dalszy i ciągle jeszcze przecier pomidorowy pyrkoli w garnkach.
Wcześniej robiłam rzadkie przeciery na zupę, teraz ma być bardzo gęsty do sosów i past.

Nie chciałabym Was martwić, ale podzielę się zdobytą wiedzą na temat tego, co nam natura szykuje.
Jeszcze w tym miesiącu w niektórych rejonach Polski mają wystąpić przymrozki, a zima ma przyjść wcześnie, ma być długa, mroźna i śnieżna. Krótko mówiąc: strach się bać!


Irenko [adamiec] - mam nadzieję, że już wykombinowałaś i posadziłaś.
Na szczęście ta nasza 'chciwość' nikomu krzywdy nie czyni, co najwyżej nam przysparza roboty. ;:108

Alicjo - werwa wróci i jak tylko ruszysz, to robota sama będzie Ci się w rękach paliła.
Na rabatach mam już dużo pustych placków, a wkrótce zrobię ich jeszcze więcej, bo skoro zima tak się śpieszy, to i ja muszę przyśpieszyć. ;:7
Misia dostała odpowiednią dawkę pieszczot, za które podziękowała słodkim mruczandem.
Dziękuję za dobre życzenia i odwzajemniam się tym samym. ;:196

Marysiu [Maska] - śliczniutki jest ten hibiskusik i cieszę się, że zobaczyłam jego kwiatek.
No wiesz, na zdjęciach na ogół pokazuje się to ładne, to brzydkie omija się szerokim łukiem.
Dziękuję za słowa uznania dla moich roślinek ;:180 i proszę o jeszcze. :uszy
Pogoda u mnie ciągle barowa, jeden dzień bez deszczu wytrzymało. Teraz też leje.
Tobie też słoneczka życzę. ;:196

Ewelinko - ano miałam dobrą pogodę... jeden dzień.
Poczekaj troszeczkę, hibiskusy Ci podrosną i zachwycą kwieciem. ;:333
Kicia wygłaskana słodkim mruczandem podziękowała.
Za życzenia z głębi serca dziękuję. ;:196 Kiedyś się sprawdzą.

Ewuniu [ewarost] - działeczka dała ciutkę radości, bo tylko w ciągu jednego popołudnia, a od tej pory chmury i deszcze.
Bardzo jesteś łaskawa dla moich wyłysiałych różyczek.
Gdy tylko floks i rozchodnik się rozrosną, to..... Wiadomo, co mam na myśli.
Dziękuję Ci gorąco za troskę. Twarda jestem i nie dam się choróbsku, a tak poważnie to stałam się bardziej ostrożna po ostatnim zapaleniu krtani. Natomiast przetwory muszą u mnie być. Przynajmniej dopóty, dopóki jestem w stanie je robić. To jeden z moich nałogów. ;:306
Za dobre życzenia serdeczne dzięki i wzajemnie wszystkiego, co najlepsze życzę. ;:196

Asiu [iwwa] - floksy gwiaździste jeszcze kwitną, choć biały już resztką sił goni.
Co do róż, to ja je nabyłam w Bie..., a wyboru dużego nie było, tylko ceny bardzo kuszące, więc się skusiłam. ;:303
Wszystkie sadzonki róż w Bied...są z gołym korzeniem.
Zdjęcie objęło kilka róż i kilka łysych od dołu, na górnym pięterku mają zielone listki.
Ojejku! A ja czytałam, że 'Chopin' to dobra róża w naszym klimacie....
Przepisik podam na końcu.
Dziękuję i wzajemnie słoneczka życzę. ;:196

Aniu [anabuko] - dziękuję za miłe komplementy pod adresem moich kwiatków.
Ukorzenić chryzantemy jest bardzo łatwo. Odrywa się szczepki, wsadza do ziemi i czeka na efekty. ;:108
W domku cieplutko, bo grzejniki już włączone, to i robota nieźle idzie.

Stasiu - wszystko jest jak ma być. Najważniejsze jest to, że na czas uporałaś się z remontem. Teraz jeszcze jesienne prace na działce, a masz co tam robić, toteż jest jak ma być.
Moja pogoda nie odbiega od Twojej. Ręce opadają.
Życzenia przyjmuję i odwzajemniam. ;:196 Wszystkim nam słoneczko pilnie potrzebne.

Danusiu [danuta z] - naczytałam się tyle różnych opinii na temat 'Chopina', że teraz już tylko pozostaje mi poczekać, by się przekonać, jak ta różyczka będzie się u mnie sprawowała. ;:218

Soniu - rozwar powtarza, choć nielicznymi kwiatkami.
Moje róże niemal wszystkie w tym roku chorują, ale to w wyniku małej troski z mojej strony. Jeśli w porę o nie zadbam, to może i 'Chopina' uda się ustrzec...
Zdaje się, że jeśli same nie wyrzucimy jednorocznych, to przymrozki nas wyręczą. ;:306
Dziękuję ślicznie i wzajemnie słonecznych dni życzę. ;:196

Ketchup wg mojej prywatnej receptury.
3kg cukinii [waga po obraniu ze skórki i wydrążeniu gniazd nasiennych] ścieram na tarce o większych oczkach. [Młodziutkich cukinii nie trzeba wydrążać]
1kg cebuli kroję w kostkę, zasypuję w dużym garnku łyżką soli, mieszam i odstawiam na cztery godziny.
1kg papryki czerwonej oraz kilka ostrych papryczek [ilość wg uznania] kroję w kostkę i gotuję do miękkości, po czym przecieram.
4kg pomidorów kroję i gotuję do miękkości, przecieram w celu odrzucenia skórek i ziaren, po czym gotuję do uzyskania bardzo gęstej masy.
Po czterech godzinach cebulę gotuję przez 1godzinę, następnie dodaję cukinię, wsypuję 1kg cukru, trzy łyżeczki czarnego pieprzu świeżo zmielonego i wlewam dwie szklanki octu 10% Gotuję jeszcze 0,5 godziny.
Do cebuli z cukinią dodaję przetarte papryki i gęstą pastę pomidorową oraz jeden słoiczek 30% koncentratu pomidorowego.
Całość gotuję jeszcze około pół godziny, następnie miksuję, przekładam do słoików i pasteryzuję 10 minut.
Po wyjęciu odwracam słoiki do góry dnem, nakrywam ściereczką i pozostawiam do ostygnięcia.

Dobrej nocy, kochani! ;:4
Pędzę do kuchni, bo pyrkanie przecieru już muszę zakończyć, przełożyć do słoiczków i zapasteryzować.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Fajne masz te słoiczki, apetycznie to wszystko wygląda.
Smakowity masz ten przepis na ketchup z cukinii.
Ja mam różę Chopin drugi sezon i jestem bardzo z niej zadowolona. Mam nadzieję, że ta Twoja też się świetnie zaaklimatyzuje i będzie pięknie kwitła. Kwiaty potrafi mieć olbrzymie.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/pol ... ocid=ientp
Prawda, że strach się bać?

Skończyłam na dzisiaj. Oto efekt końcowy.

Obrazek

Miałam iść spać, ale muszę poczekać na pieska, bo on mnie jeszcze dzisiaj na spacerek wyprowadzi.
W całym mieszkaniu pomidorkami pachnie. Całą noc pewnie będą mi się śniły.


Beatko - ketchup wychodzi bardzo smaczny, ;:92 ale receptura dość pracowita. ;:36
Dziękuję za dobre info na temat 'Chopina'. ;:196

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”