Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko super kwitnie ci ta 'Cherokee Sunset' tyle różnych kombinacji kolorystycznych... ;:215 ciekawe czy ta owłosiona mi sie rozsieje miałam ją w ubiegłym roku i przepadła... w tym przytargałam ją z rowu gdzie rosła dziko... poczekamy zobaczymy ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Jestem Lucynko...idę i idę i zejść tych pięknych ogrodów nie mogę, bo na piechotę idę :D a tyle mam do zwiedzenia po tygodniu ;:65 Cudne floksy masz ;:167 i tyle kolorowego rozmaitego kwiecia! Najważniejsze są jednak dobre wieści ;:4 Gołąbeczki prześliczne! widzę że fruwają wolno, ale jak wracasz do domu to je wołasz i zamykasz czy same wracają? Rudbekie tego roku obrodziły! u mnie już nawet kwitnie ta ostatnia błyskotliwa :wink: No i chyba tylko Ty zaczynasz wegetacje ogrodu od nowa...znowu u Ciebie wiosna :D
Zdrówka dla Was i łagodnego lata ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Pospacerowałam sobie troszeczkę, pozachwycałam się rozmaitym kwieciem, wracam do siebie, a tu nowi goście. ;:180 ;:180 ;:180


Aguniu [jagusia] - z moich siewów wiosennych też nic nie wzeszło. Mam tylko te, które siałam jeszcze w domu. Nigdy dotąd nie miałam takiej sytuacji. ;:223
U mnie też już dość znacznie się ochłodziło, co wcale mnie nie martwi, bo nie lubię zbytniego ciepełka, zdecydowanie wolę chłód. ;:108

Ewuniu [ewarost] - powiedz tylko słowo, a będziesz miała tyle nasionek rozmaitych rudbekii, ile tylko zechcesz. :tan

Marysiu [Maska] - rowerek byś sobie zafundowała albo co... Trzeba oszczędzać nóżki. ;:108
Dziękuję w imieniu kwiatków. ;:180
Jeśli chodzi o gołąbki, to ja ich nie wypuszczam, ;:185 bo nie umiem gwizdać w celu sprowadzenia ich do gołębnika. ;:224 ;:224
One zaznają wolności tylko wówczas, gdy M odwiedza działkę, a odwiedza ją prawie codziennie. ;:131 Raz krócej, raz trochę dłużej, w zależności od samopoczucia. Jeśli idę tam sama, to tylko karmię oraz poję ptactwo i staram się jak najszybciej wracać do domu, ponieważ boję się zostawiać M samego. ;:202
Rudbekie faktycznie wyjątkowo licznie wyrosły i zakwitły nawet zeszłoroczne odmianowe. ;:333 Przezimowały, jako że rosną w tym samym miejscu, a wysiewane w tym roku sadziłam gdzie indziej. ;:63
Jak myślisz, czy wiosną już mi te wiosenne nie zakwitną? A może u mnie jesieni ani zimy nie będzie, tylko kolejne lato... ;:306
Pięknie dziękuję za zdrówko. ;:196 Bardzo potrzebne. Oczywiście odwzajemniam. ;:167


Na dobranoc portreciki moich gazanii.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Spokojnej nocy, kochani. Dobranoc. ;:79 ;:41

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Niebo cudne. ;:63 ;:63
A gazani.... waw!!
Chyba masz wszystkie Lucynko, jakie tylko sa możliwe.
A ty je wysiewasz do doniczek ??Czy do gruntu ?? Nasiona ze swoich zbierasz ???
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko piękne rudbekie i gazanie ;:63 ;:63 ;:63
Rudbekie z nasionek od Ciebie zaczynają kwitnąć a gazanie mimo ze podlewam sa same listeczki nawet jednego kwiatka .
Żółwik mam - dzięki za chęci ;:196 ;:196
U mnie cały dzień przewalały się czarne chmury , grzmiało , błyskało ale nic nie popadało , teraz się ochłodziło i jakby trochę mżawka zaczęła lecieć parę minut i koniec podlewania , teraz idę patrzeć na meteoryty .
Miłej niedzieli i przede wszystkim zdrówka życzę ;:4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Łał namalowałaś ten obraz?
Lucynko moje gazanie nareszcie maja pączki :;230 No to już wszystko wiem o gołąbkach> pewnie gaskać się nie dają tak jak moje kaczki, a chciałoby się! to pogłaskaj piesa i kotę i dobrej nocy ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko zachwycające te Twoje Gazanie ;:215, a rudbekie chętnie przygarnę ... może wreszcie polubią mój ogródek ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko :wit . Imponujący przegląd gazanii a i rudbekia Cherokee Sunset przepiękna ;:63 . Coś czuję, że kiedyś stworzę taką ognistą rabatkę i polubię takie barwy ;:224 . U mnie w nocy na szczęście spokojnie. Popadało trochę ale bez wichury ;:196 . Dzisiaj zdecydowanie chłodno ;:215 . Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę :wit .
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2255
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko cudne rudbekie a jeszcze ładniejsze gazanie u mnie niestety coś się nie udają i w tym roku nie mam zresztą rudbekie też nie współpracują :lol: mam tylko te najzwyklejsze z samosiewu też fajne.
Cieszę sie że lepsze samopoczucie M bo przez moment było Cię mniej na forum z zaczęłam się lekko martwić ;:168
Miłej i spokojnej niedzieli.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko wspaniałe Twoje gazanie! ;:167 Takie radosne kwiaty, dlaczego ja w tym orku ich nie kupiłam?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko , ale kolekcja gazani ;:138 . Moje rudbekie dopiero zaczynają kwitnąć, chociaż dobrze że w ogóle , bo jak przeszło gradobicie ,to myślałam że nic z nich nie będzie. Wyglądały jakby kosiarka się po nich przejechała. ;:304
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie! - kolejny tydzień sierpnia za nami. Coraz bliżej jesień, a zaraz potem ... Nie, nie , tej nazwy nie wymienię.
Działeczkę oczywiście odwiedziłam. Krótko, bo krótko, ale dobre i tyle.
Ciocia mojej synowej przywiozła drugi worek ogórków i tańczę z nimi w kuchni. Nie wiem, czy jutro dokończę dzieła, bo ruszam się tym razem jak mucha w smole. Tyle tego dobra, że już brakuje mi pomysłów na konkretne sałatki. Jeszcze szwedzkiej nie zrobiłam, to może...
Najbardziej cieszy mnie ochłodzenie.


Aniu [anabuko] - dziękuję. ;:196
Gazanie kwitną wieloma kolorami. Nie mam wszystkich, ale cieszy mnie to, że nie są same żółte i kremowe, jakie przeważnie miewałam. Zbieram nasionka i wysiewam w domu w marcu do plastykowych pojemniczków, pikuję do małych doniczuszek, a w maju wysadzam na rabatę. Wysiane do gruntu mogą nie zdążyć zakwitnąć. ;:7

Tereniu [TerDob] - gazanie są żarłoczne, więc podsyp im nawozu do roślin kwitnących.
Idzie następny front atmosferyczny, tym razem tylko z deszczem, to może i do Ciebie dotrze, czego Ci najszczerzej życzę. ;:167
Dziękuję za dobre życzenia i również dużo zdrówka życzę. ;:196

Marysiu [Maska] - chciałabym umieć malować, ale Pan Bozia poskąpił mi takiego talentu. :uszy
Skoro gazanie mają pąki, to i kwiatki będą miały. :tan
Zwierzaki wygłaskane i zadowoloneeeee!!

Ewuniu [ewarost] - załatwione, zapisane, będą nasiona rudbekii. ;:63 One wszędzie rosną, więc i Twój ogród pokochają. Jeszcze będziesz kombinowała, jak się pozbyć nadmiaru. ;:306

Ewelinko - jak to? :shock: Nie lubisz słonecznych barw? Ja takie kolory uwielbiam, szczególnie w pochmurne jesienne dni.
Cieszę się, że nie dotknęły Twojego ogrodu anomalie pogodowe. ;:63
Duża buźka. ;:196

Julio - zapisuję sobie nasiona rudbekii dla Ciebie. ;:132 Nie może tak być, że rudbekii na rabatach nie ma. ;:185
Przez moment rzeczywiście nie było wesoło, ale teraz już w miarę. Ciekawa jestem, jak będzie po szesnastym... ;:218
Dziękuję i zdrówka życzę. ;:196

Basiu [apus] - gazanie należą do tych jednorocznych, które mieć muszę zawsze. ;:63 Dziękuję. ;:196

Iwciu - rudbekie to siłaczki. Będą kwitły do mrozów. ;:63 Ja czasami przycinam krótko, gdy mi przeszkadzają, a one z uporem godnym lepszej sprawy odrastają i apiać kwitną jeszcze większą ilością kwiecia. ;:306


Dzisiaj na działeczce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko :wit , ale masz cudne gazanie ;:oj , a kwiecie wszelakie cudne, ja też dzis działkowałam, jestem szczęśliwa, bo kilka dni nie byłam, juz tęskniłam za działeczką :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”